Sexualnost/homosexualnost u natalnoj karti

Ljudi, mozda nije pitanje za ovu temu, ali vidim da se samo ovde komentarise. z:lol: meni je pola kuca prazno. z:(
Popunjene su mi od prve do seste, od sedme do jedanaeste je prazno, a u dvanaestoj mi je Mesec (pa jos u Raku)... Moze li neko da mi pomogne malo pri tumacenju, makar na PP? Hvala.
nema veze sto su ti kuce prazne, i neizvodljivo je da sve budu ''popunjene'' jer ima 12 kuca a samo 8 planeta+mesec i sunce. kod praznih kuca gledas ko je njihov vladar i u koju kucu, znak je otisao, kakve aspekte pravi sa drugim planetama... rado bih ti rekla vise, ali ne razumem se na zalost.
 
Znam to, nego ne umem da citam one simbole... I one stepene ne razumem. :dontunderstand:
Pomogli su mi na PP, ali hvala!

kao sto rekoh, morash se snaci sam/a, ja sam vezbao engleski tako sto sam kucao aspekte, npr mercury conjunction jupiter ili tako neshto. Tabela se lako razume samo kada znash izgled aspekata. Evo ukucaj astrological aspects i nadji na wikipediji kako sta izleda i sta znaci. Ja sam bash uzivao u prosirivanju vokabulara.:sanke:
 
Jos nesto o homoseksualnosti: na engleskom jeziku.

Another idea is that hard aspects from Uranus to Venus or Mars would signify such a thing (depending on the houses involved). Again, though, the idea of unconventional and challenging relationships is the basic idea behind this assertion. This idea is pretty unfounded also in that there is nothing more challenging in a same-sex relationship than an opposite-sex relationship, the same basic relationship pitfalls apply. The idea of unconventional relationships may hold up some, but I’m uncomfortable putting something that is so perspective-based into an astrological rule. Certainly in today’s culture homosexuality is some crazy thing that is deemed “unnatural” and “unconventional”, but where will it be in fifty years from now? The idea that astrology shows things that are “taboo” is another bad idea in that things that are “taboo” are completely based on the perspective of the culture and time. However, Mars will always represent passion and anger, regardless of the culture or time he is dissected in.
 
Evo, imam jos jednog.

ROCK HUDSON:

23rs3h0.gif


Njegova karta je objasnjena tako:
da ima slabog Marsa;
da Venera u opoziciji sa Plutonom daje cudake, sto se tice ljubavi.

Setila sam se moje bivse susede:
Mars kvadrat Uran,
Venera opozicija Pluton.

Ona je bila udata, a nije spavala sa muzem
Posle razvoda nasla je dosta mladjeg muskarca sa kojim nema normalnig odnosa:
zive kao dva muskarca. To su mi rekli njeni prijatelji (ja im nisam drzala svecu). .
 
:lol: Zar nisu primeri koje sam postavio ocigledni ? I da svi imaju to nesto, ja mislio da sam dobro objasnio : / ubili ste me u pojam sada, hehe ...
Rekao da cu danas da ih protumacim, ali imam nekih problema, pa cu sutra, izvinjavam se :( ...

Na pocetku je postavljena milion i jedna mogucnost za homoseksualnost, na tome je i ostalo... Tu i tamo, nadje se Neptun u 5. kuci ali na kraju ispadne da nije kod svih...i tako u krug... Cak sam se i ja prepoznala u nekoliko ovih tvojih... Sto znaci - ne.

Negde si napisao da Venera sa Uranom i Mesec sa Uranom daje homoseksualnost, i to najcesce u kvadratu, opoziciji ili konjunkciji... A mislim da bar 80% ljudi ima nesto od toga... Mislim neku od tih 6 kombinacija... A ima i onih koji nemaju nista od toga, pa ipak su nastrani...
 
Poslednja izmena:
Na pocetku je postavljena milion i jedna mogucnost za homoseksualnost, na tome je i ostalo... Tu i tamo, nadje se Neptun u 5. kuci ali na kraju ispadne da nije kod svih...i tako u krug... Cak sam se i ja prepoznala u nekoliko ovih tvojih... Sto znaci - ne.

Neptun u petoj nije spominjan uopste, hehe ...
pominjani su napeti aspeki Urana i Venere ili Urana i Meseca jer potenciraju slobodu i nov stvari u ljubavi, pominjani su slicni aspekti sa PLutonom ili naglasen Mars, uopste zbog naglaasene seksualnosti i povezanost pete i osme kuce, kao i njihovih vladara, da li mozda oni napeto aspektuju Mesec ili Veneru ;)

Idem redom od moje prve karte ;) ...

1. Vladar osme aflikuje 180 Mesec, nalazi se u petoj kuci ... Mesec u jedanestoj obicno pokazuje osobu popularnu ili omiljenu medju prijateljima, ali takodje moze biti i ljubav sa prijateljima, neke naglesnije emocije sto se prijatelja tice, pogotovu sto je Jupiter tu pa se javlja i preterivanje u tim emocijama (takodje znam puno njih koji imaju Mesec u 11.) ...
Venera kvadrat Uran, vec objasnjen ... aspekat novih neobicnih stvari u ljubavi, nekonvencionalnih, ali cesto preterivanja, takodje ljubav sa prijateljima (Uran - 11 kuca u prirodnoj podeli) ...
Pluton trigon Mars, izrazena seksualnost iako je u vodenim znacima ...

2. Vladar osme opet u petoj (ovog puta u Vodoliji - peta kuca u Vodoliji opet moze pricati o ljubavi sa prijateljima, da se bolje izrazim, sa osobom istom nama, jel, ne znam da li uocavate to povezivanje sa Uranom, Vodolijom, takodje i osom pete i jedanaeste kuce ? )
opet aflikuje Mesec, ovoga puta u konjukciji ... Mesec u Vodoliji, tezi slobodi, ovako jos napeto aspektovan od vladara pete u osmoj, vidimo slobodu u ljubavi i seksu ;) ovo je jedan klasican primer onoga sto zelim da pokazem ...

3.Gotovo egzaktna konjukcija Venere i Urana, vidite ? Ovoga puta vladar pete u osmoj :)
Konjuckija Urana i Meseca, doduse malo veceg orbisa ;) Takodje sam stavio primer zbog onog potenciranja Vage ... vi ste naglasili znak Vage uopste, a ja sam cuo da poslednji stepeni Vage mogu uticati, pogotovu ako se na njima nadje Mars ... inace bih ovo za Vage da prednjace odbacio :)

4.Venera 180 Uran ;) konjukcija Merkur na DC - Ne znam koliki DC ima veze sa seksualnoshtju, po mom misljenju ne puno, bar ne na klasican nacin, ali evo opet imamo i u prethodnom primeru onaj Mars na DC-u ... mada uglovi i povecavaju energiju planeta ... evo ovde je i Uran na ASC-u ... konjukcija Meseca i Marsa, Mars ovde nije vladar osme, ali kako su ovo obe planete koje govore o seksualnosti i tome sta nas privlaci, a nasle su se u konjukciji moramo ih razmotriti, pogotovu sto se njihov dispozitor (a i dispozitor Urana koji aflikuje Veneru) nalazi u petoj kuci (ljubav) :D ...

5. Uran u osmoj, opozicija Venera (suvladar pete, peta pocinje na poslednjem stepenu Ovna), egzaktna, vladar osme je Mesec sada u Ovnu aflikovan od Merkura ... Mars u vatrenom znaku, vladar osme u Ovnu, naglasenu seksualnost ;) ...

6. Stavljeno da se vidi da se na egzaktan aspekat Urana i Venera napravila gay parada, toliko su je cekali i bas taj dan, a kod nas se to ne desava svaki dan ... i kvadrat Neptuna i Meseca je tu napravio opsti haos i konfuziju medju ljudima, i konjukcija Marsa i Plutona pa je i nasilja bilo, ali dobro to ne gledamo sada ...

7. primer koji sam postavio - je jako dobar, ali je ocigledno nestao, u njemu imamo svega !!! A vi zapeli za Neptun u petoj :lol: doduse jeste on vladar osmog :)




Konjukcija Marsa i Venere pa jos u osmoj, vec nam govori da je tu nesto bitno u vezi seksa, Venera kvadrat Uran, kvadrat dispozitor Jupiter (ujedno i vladar osme ;) i pete u petoj) Uran konjukcija Mesec u petoj kuci :) mislim puno osma, puna peta, povezane, Uran kontakt Venera i Mesec, vladari pete kontakt Venera Mesec, ovo je super primer, ako ne i najbolji :) ... i evo Sunce u Vodoliji, naravno nikada presudno niti bitno za ovo samo po sebi, ali moze samo da naglasi pricu eventualno :) ...
 
Negde si napisao da Venera sa Uranom i Mesec sa Uranom daje homoseksualnost, i to najcesce u kvadratu, opoziciji ili konjunkciji... A mislim da bar 80% ljudi ima nesto od toga... Mislim neku od tih 6 kombinacija... A ima i onih koji nemaju nista od toga, pa ipak su nastrani...

Jos uvek ne povezujes stvari, kao sto sam rekao mnogo je vise pokazatelja seksualnosti od tih sest kombinacija ;) jednostavno treba se na primerima steci iskustvo da bi se prepoznalo :)
P.S. ja ne znam koliko znate, pa ako vam bilo sta sto sam objasnio nije jasno, slobodno pitajte :) ...
 
Evo jos dve liste:

www.gayfamilysupport.com/famous-gay-people.html - 14k

www.lambda.org/famous.htm - 31k

Ovde vidim:

1. Montgomery Clift - on nije bio gay: citala sam njegovu biografiju (bio je jako nesretan)
2. Lord Byron je spavao sa svojom polusestrom i imao dete sa njom (a ne sa muskarcima) - znaci spada u grupu, koji su imali incest: isto sam citala njegovu biografiju.

Za ove druge cemo videti.
 
Kazu da su uglavnom zracni znakovi nagnjeni homoseksualnosti. Ovde, kod jedne osobe nijedna planeta nije u zracnom znaku.
Osim toga postoji objasnjenje, da muskarci imaju vecinu planeta u zenskim znakovima.

Kod ovo troje, dva puta je Uran u 5.kuci. Bez Urana ne ide.

p.s. Elle, ako imas vremena, daj ih u posebnu datoteku. Za buduce generacije!
 

Back
Top