American Staffordshire Terrier

D

dragance

Gost

NAJBOLJI JE AMERICKI STAFORDSKI TERIJER i to iz vise razloga
1- najbolji je cuvar: imovine, stvari i ljudi
2- nema jak i tezak miris (ne smrdi kao neki psi)
3- za decu je odlican jer ih cuva i pazi vise od bilo cega
4- lako se dresira i sluzbeni je pas u nekim armijama i policijama
5- nije glupavi vucjak da sve radi sablonski vec ima svoj karakter.
6- otporan je dosta na bolesti i nema mnogo problema sa lecenjem
STO PRE KUPITE ILI NABAVITE SVOG A.S.T.
MOGU SAMO JOS DA POZDRAVIM SVE VLASNIKE I NEKE ODGAIVACE AST
 
Uzvracam pozdrav ljubitelju AST! Apsolutno se slazem sa tobom da su to najbolji psi. Mnogi ne veruju da oni ne smrde, ali to je ziva istina. Imaju svoj karakter, pa nece bezbroj puta da trckaju za lopticom kao neki psi. Vrlo brzo uce (mi smo isli u skolu) i tu sam se uverila da su bolji od izvikanih rasa. Odlicni su cuvari, ali im to ne smeta da budu najvece maze na svetu.
 
Imao sam stafa, i vise sam nego zadovoljan! Pametan,hrabar,odan,... sve naj! Sa sest meseci je znao sve najvaznije komande: sedi,lezi,cekaj,aport,... I sve sam ga sam naucio. Sada cekam drugo stene stafa. Nikad vise necu drzati drugu rasu!
 
Ja sam planirala da kupim ast-a ali mi moji nedaju kazu kao da je to opasan pas i da je veoma los kada omatori ali ja im neverujem ja mislim da je to veoma dobar pas , hrabar i snazan i netreba se koristiti u lose svrhe kao ovaj Miladim. Ako ti je pas glup i ako nezna da se bije netreba ga otrovati, jer ti si kriv sto on nezna nista, od tebe je zavisilo da li ce on biti glup ili pameta. Da si ti bio zeljan da ga naucis on bi sada bio pametniji od TEBE!
 
Iskreno sam iznenadjena sto cela ova tema nije isbrisana, ali dobro nije na meni da odlucujem.
Inace nije tacno da ast-ovi ne smrde, moj ujak ima jednog u stanu i prilicno se oseca.
Ne razumem kad vec ocete mazu i cuvara sto ne uzmete nekog mesanca.
 
A da jos jedna stvar kod staforda - ruzni su do zla boga. Kako neko moze da gleda te deformisane njuske meni nije jasno. A pogotovo kad im je vruce i dahcu, tako se iskeze da je to prosto odvratno. Sta se vama svidja kod tih americkih izdegenerisanih rasa meni stvarno nije jasno.
Sto ne uzmete sop-a. Veliki lep pas, a snazan i odlican cuvar.
 
Ne postoje ružni psi, svaki pas je lep na svoj način. Evo na primer ja imam nemačkog boksera i on je za mene najlepši na svetu, sa tim krupnim očima, uvek veseo i inteligentniji od većine ljudi koje znam!
Postoje samo neodgovorni i glupi vlasnici!
Slažem se da ovu temu treba brisati, čudo da je i ovoliko potrajala!
 
Ne treba da se brise, zasto obrisati necije svedocenje o jednoj rasi koju su ljudi poput gospodina trovaca unistili, sve su rase vestacke pa tako i amstaf. Svi vlasnici, dobro savesni vlasnici znaju da je pas samo ono sto ga mi napravimo. Marko Antonije slazem se sa tobom da ne postoji ruzna rasa, a u ostalom ja nikada ne sudim po telesnom izgledu psa vec po karakteru i osobinama. Ja imam 3 boxera i ponekad cujem da su ruzni zbog skracenog nosa, ne tangiram se jel za mene su oni najlepsi, kao sto bi za svakog vlasnika trebao da bude njegov pas, naravno ne treba potcenjivati druge rase, da svaki pas ima specifican miris to je normalno neki vise neki manje, pogotovo oni o kojima vlasnik ne vodi racuna.
 
Evo zasto treba da se obrise - jer neke ljude roditelji nisu naucili kako se komunicira bez vredjanja.
Tebi Aleksandre treba oduzeti te pse, i zakonom zabraniti da ikad u zivotu uzmes bilo koju rasu psa.
Jel neko od moderatora primetio kako ova prostacina nastavlja sa vredjanjem, i pored toga sto mu je jedna tema vec obrisana upravo zbog toga?
 
Tema je prastara, otvorio ju je neki ljubitelj AST i pohvalno je što je "rafa" pitanje postavio tu, a ne, poput većine, po automatizmu otvorio novu temu.

Šta neko od nas misli o ovoj rasi je već druga priča, u ostalom niko nas ne sprečava da to i kažemo, ali bez vređanja i međusobnog prepucavanja.
To što lik upisan pod "Aleksandar23" provocira i vređa samo pokazuje stepen njegovog vaspitanja, obrazovanja pa, ako hoćete i intiligencije i naravno da će mu poruke biti obrisane, a ostalima preporuka da ne gube vreme upuštajući se u besmislene rasprave.
Pozdrav svima!
 
Mackic:
Iskreno sam iznenadjena sto cela ova tema nije isbrisana, ali dobro nije na meni da odlucujem.
Inace nije tacno da ast-ovi ne smrde, moj ujak ima jednog u stanu i prilicno se oseca.
Ne razumem kad vec ocete mazu i cuvara sto ne uzmete nekog mesanca.
sto se tice ove teme, kome se ne svidja ne mora da je otvara, tako da , ne vidim u cemu je problem, ima ljudi kome je ova tema ekstra, kao na primer meni i jos dosta njih...
 
kucence:
sto se tice ove teme, kome se ne svidja ne mora da je otvara, tako da , ne vidim u cemu je problem, ima ljudi kome je ova tema ekstra, kao na primer meni i jos dosta njih...

Pa vidis stvar je u tome sto ja nema nista protiv da neko predstavi neku rasu ovde, cak mi se to i svidja da mogu sto vise da saznam o raznim rasama. Ono sto me iritira je da neko zapocinje pricu sa "ova rasa je najbolja na svetu" a mi ostali smo budale sto je nemaju. Kao prvo ni za jednu rasu ne mozes da kazes da je najbolja na svetu jer nekima odgovara nekima ne. Isto ja mogu tako da zapocnem pricu kako su retriveri najpametniji, najlepsi, najodaniji i sva sve ne, ali to nije predstavljanje rase nego moje licno misljenje. I meni su stafordi kao rasa ok, ali mi njihovi vlasnici nisu ok (cast izuzecima).
 
Djoša:
Amaurosa super ti je avatar ;)
Svako bira pse prema svome karakteru tako kazu, ali ja bih prije rekla da svaki vlasnik uci psa onako kako mu odgovara pa makar i pas bio agresivan.

e, pa nemojte tako, ja imam pita koji je sticajem okolnosti stigao do mene ... a karakterne osobine koje se pripisuju pitovima nemaju veze sa mojim karakternim osobinama... :)
 
Ja uglavnom mislim na ljude koji uzimaju tu rasu da bi im dopunila licnost, i na zalost oni su u vecini (zato i napisah cast izuzecima). Moji rodjaci imaju pit bula koji im je dospeo u kucu jer mu je vlasnik (decko od njihove cerke) poginuo u saobracajki, i taj pas je koriscen za borbe i tu su ga drugi psi osakatili, tacnije ostao je bez jednog oka da bi kasnije oslepeo i na drugo. On sirotan uopste nije imao taj agresivni karakter, nije znao da se bije pa je zato i nastradao. On je sad vec dosta star i mozda ce uskoro da ga uspavaju jer ima jos zdravstvenih problema. Ali se on mazi kao moj pas. E sad ne znam kako se ponasa prema drugim psima (posto za njih obicno kazu da su prema ljdima ok dok prema drugim psimanisu), samo mi je ujna rekla da ne podnosi rotvajlere. :?
 

Back
Top