A da prodamo Preševsku dolinu u paketu, da ne bi došlo do mitinga ponovo...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

SerbiaUnited

Primećen član
Poruka
989
Ovo je ciničan naslov još ciničnijeg ponašanja medija

Niko ne izveštava o pola miliona ljudi na mitingu. O poznatim ljudima iz sveta kulture i sporta koji su učestovali.

Glavna stvar srpskih medija: smešne izjave koštunice, partizanovi navijači i dve polupijane devojke.

dakle, sitno-seljačka politika opet na naslovnim stranama. Prepucavanja i ostalo...
A svrha mitinga ne.
 
Ovo je ciničan naslov još ciničnijeg ponašanja medija

Niko ne izveštava o pola miliona ljudi na mitingu. O poznatim ljudima iz sveta kulture i sporta koji su učestovali.

Glavna stvar srpskih medija: smešne izjave koštunice, partizanovi navijači i dve polupijane devojke.

dakle, sitno-seljačka politika opet na naslovnim stranama. Prepucavanja i ostalo...
A svrha mitinga ne.

Pa zar nisu upravi ti navijaci i te polupijane drolje krive za to?Da toga nije bilo potpuno drugacija slika Srbije bi otisla u svet.To me podseca i na onaj nesrecni 17. mart kada se na svetskim televizijama,umesto spaljenih crkava na Kosovu,prikazivala spaljena dzamija u Beogradu.Sami sebi zagorcavamo zivot pa nam posle krivi neki tamo mediji.
 
Pa zar nisu upravi ti navijaci i te polupijane drolje krive za to?Da toga nije bilo potpuno drugacija slika Srbije bi otisla u svet.To me podseca i na onaj nesrecni 17. mart kada se na svetskim televizijama,umesto spaljenih crkava na Kosovu,prikazivala spaljena dzamija u Beogradu.Sami sebi zagorcavamo zivot pa nam posle krivi neki tamo mediji.

ne vredi da ponavljas sada ce deo folklora da bude polupajmo mek
 
I strani mediji nisu uploa slali tako negativnu sliku kao neki domaci.
Cela svrha tog potenciranja negativnog nad pozitivnim je za unutarpolitichku upotrebu.
Pitanje je kome iznutra odgovara radikalizacja prilika u Srbiji?
Verovatno onima koji bi sada da peru ruke od kosova i traze bilo kakva opravdanja,a zvanichno se kao fol zalazu suprotno.

Prokleto tacno:think:
 
A timislish da je to spontano?
Kakva se slika shalje u svet?
I da to od nas zavisi?:lol:
Pa da je bilo i bez i jednog jedinog incidenta(shto je praktichno nemoguce bilo gde kada su ovakve stvari u pitanju) slika koja se shalje ne zavisi od odnosa dobro/loshe,nego selekcije onoga ko selektuje shta ce da pusti a shta ne.

Tu ima logike ali mi smo i dalje losi momci u zapadnim medijima dok su albanci pozitivci, i mi to mora da promenimo.

Pre dve godine i nesto nka albanska "grupa gradjana""" UJEDINJENJE""" organizovala proteste bilo povredjeno oko 20-tak pripadnika KFOR-a i UNMIK-a a poginulo dva demostranta i oko dvadesetak povredjenih.

Jedino je od svih stranih medija Francuska televiziaj rekla da je na demonstracijama "bilo i nesto povredjenih"

onda neki zapadnjak rekao na BBS-u: ajde da im damo nezavisnost narod je tamo ocigledno jako nervozan.
A evo ovde huligani razbijaju Beograd.Ali nismo mi ti koji kreiramo strane medije nego ne bi trebalo da im dajemo materijala da nas razapinju kao neke divljake na primer HAMAS koji porede sa vojskom republike srpske i sl.
 
Ne dajemo im mi materijal. Ne budi naivan.

Ko hoce, svaki dogadjaj moze da prikaze kako mu se svidi, jednostavno potencirajuci ovo ili ono. O mitingu se moglo pisati maksimalno negativno i bez ovih lopuza, jednostavno predstavljajuci skup kao ekstremno nacionalisticki, revansisticki, fasisticki, sta god hoces, i onda zamoliti Natasu Kandic ili neku slicnu sakaludu da potvrdi taj stav.
 
Ovo je ciničan naslov još ciničnijeg ponašanja medija

Niko ne izveštava o pola miliona ljudi na mitingu. O poznatim ljudima iz sveta kulture i sporta koji su učestovali.

Glavna stvar srpskih medija: smešne izjave koštunice, partizanovi navijači i dve polupijane devojke.

dakle, sitno-seljačka politika opet na naslovnim stranama. Prepucavanja i ostalo...
A svrha mitinga ne.


Eh, do sada smo objavljivali šta pišu mediji a sada - zašto ne pišu mediji o ovome?
Postoje već otvorene teme - ne gomilajte!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top