Neverovatan program !!!!!

macaktosa:

http://www.nicomsoft.com/cleaner/index.htm

isti Ram memoriju i, što je neverovatno....UKLANJA LOŠE SEKTORE NA HARD DISKOVIMA !!!
Mislim da je ovaj program nešto revolucionarno što se tiće softvera. Probna verzija uklanja nekoliko loših sektora na hard disku, ali vredi da se isproba..To je jedini program,koliko ja znam, koji može da popravlja loše sektore na hard disku...

Mislis na BAD SECTORS ? Zar je to uopste moguce ukloniti softverski, ja koliko sam cuo to je hardverski poremecaj, i cisto sumanjm da se to moze regulisati programom.
Božo, probaj pa ćeš se sam uveriti....Ja nisam ovde da bih nekoga lagao.....Zato i jeste revolucionaran program......javi mi se na mail za detalje jer sam trenutno u gužvi....
goran
A, da...kada će stići pivo_??? :))
 
macaktosa:
Mislis na BAD SECTORS ? Zar je to uopste moguce ukloniti softverski, ja koliko sam cuo to je hardverski poremecaj, i cisto sumanjm da se to moze regulisati programom.
Da, moguće je, ali jedino ako se uradi low level format HDD-a. Jedan moj kolega je pošizeo kada je posle format c: dobio 1/3 loših sektora, pa je uradio low level format i oporavio dobar deo HDD-a. Naravno jos nije zabeleženo da postoji softver koji to radi parcijalno!
 
Zaista nisam cuo da se softverski mogu ukloniti bad sectori sem eventualno kroz thru scan, ali iz dosa formatiranjem komandom a:\format c:/c DA i to u potpunosti. Naime ova komanda brise lose sektore koje je napravio softver. Naravno tu je i MAXBLAST3 koji formatira hardove bez problema i to ne samo maxtorove nego i sve ostale. Takodje je tu i powermax za lovlevel format svih vrsta diskova. Spomenutte programe mozete skinutai sa oficijalnog maxtorovog sajta, www.maxtor.com. Slobodne su za koriscenje
 
Probao sam program i nisam uspeo da pronadjem opciju za uklanjanje losih sektora ?
Gde se nalazi ili to radi automatski ?
Cak sam i procitao HELP i to se nigde ne spominje.


Bozo:
macaktosa:

http://www.nicomsoft.com/cleaner/index.htm

isti Ram memoriju i, što je neverovatno....UKLANJA LOŠE SEKTORE NA HARD DISKOVIMA !!!
Mislim da je ovaj program nešto revolucionarno što se tiće softvera. Probna verzija uklanja nekoliko loših sektora na hard disku, ali vredi da se isproba..To je jedini program,koliko ja znam, koji može da popravlja loše sektore na hard disku...

Mislis na BAD SECTORS ? Zar je to uopste moguce ukloniti softverski, ja koliko sam cuo to je hardverski poremecaj, i cisto sumanjm da se to moze regulisati programom.
Božo, probaj pa ćeš se sam uveriti....Ja nisam ovde da bih nekoga lagao.....Zato i jeste revolucionaran program......javi mi se na mail za detalje jer sam trenutno u gužvi....
goran
A, da...kada će stići pivo_??? :))
 
Ljudi, uzmite knjigu iz informatike za neki nizi razred (npr. Marincic za prvu godinu SŠ - stara knjiga) i ako niste sami do sada provalili tamo lepo pise ''Postoje dve vrste BAD SECTOR_a - softverska i hadverska''.
Hadverska se retko kad desava, tj. pre ce da rikne ceo hard nego da se pojavi neki deo diska koji ne moze da se cita tj. Bad Sector.
Softverska nastaje najcesce kod onih koji racunar gase na dugme (mislim na one sa ATX kucistima) na isti nacin ga i restartuju, a kad se ukljuci Microsoft Scan Disk brzinom svetlosti tarze dugme a iskljucivanje istog. Verovali ili ne Scan Disk je veoma korisna stvar (jeste da smara, ali...).
Uzmi najobicnije Windows alate za sredjivanje diska, zatim ga formatizuj (najobicnije iz DOS_a - ne pravi se pametan sa low format i sl.) instaliraj ponovo sistem, pokusaj da sacekas taj minut za Scan Disk i vidi koje su sve mogucnosti za gasenje racunara pre nego se latis kucista. Ako se drzis ovih uputstva ustedeces sebi mnogo vremena i truda za trazenje programa slicnih ''neverovatnom''.

PS. Ni stalno praznjenje memorije nije bas korisno, ali o tome drugi put (dovoljno sam se raspisao).
 
Mogu se popraviti bad sektori.
I ja nisam verovao ali nasao sam program Spinrite1
koji je uspeo sa jednog diska koji je pre toga proveravan Scandiskom windovsa i imao 1.2 Mb bad sektota ukloni veliku vecinu losih sektora.Jedina mu je mana sto sporo radi.Zato je pomenuti disk posle dejstva ovog programa imao 90 Kb losih sektora.Neverovatno !!
Program se besplatan i moyete ga skinuti sa sajta
www.mikroelektronika.co.yu sekcija download

A sada kada sam vec tu mene interesuje da li postoji program koji moze da ozivi disk kod koga lupa glava i koga ne moze da preponzna BIOS.Znaci program koji moze da prisilno drzi glave diska na odredjenoj poziciji
Pozdrav
 
Da da U pravu ste ne postoji takav program koji bi mogao ukloniti lose sektore!

Jedini nacin da se uklone losi sektori sa vaseg racunara jeste da Kupite novi HD a stari sa losim sektorima sutnete sto dalje mozete! sala ljudi!
 

Back
Top