najbezbedniji automobili danasnjice

prvi odgovori su uvek filozofski, univerzalni i obicno tacni.. :-) ali diskusija nije diskusija kada se svi u svemu slazu..
Ipak nisi uvek ti sam kriv za nesrecu.. na zalost, desi se da neko drugi napravi fatalnu gresku koju "svesno i racionalno upravljanje" ne moze da resi.. jednostavno zavisis od tehnologije.. a bogami i od kolicine lima koji stoji ispred tebe.. ma koliko ono primitivno zvucalo, ono poslednje jeste istina.. a sad ocekujem da mi se vi javite replikom za "zonu sabijanja" i "sigurni kavez".. ako sam pogresne izraze upotrebio ispravite me, davno sam citao o ovoj tematici..
 
Moj glas ide Lexusu LS 460/600H
2008-lexus-ls-600hl.jpg
 
na zalost, desi se da neko drugi napravi fatalnu gresku koju "svesno i racionalno upravljanje" ne moze da resi.. jQUOTE]

Da mi je neko pricao ne bih vjerovao ali svojim ocima sam vidio - Drug mi vozi ka raskrsnici, zeleno svijetlo se vidi znaci suprotnoj strani je crveno i sreca da mi je drug bio pribran i ukocio prije ulaza u raskrsnicu kada je jedan debil, covjek od 50-60 godina ladno ne okrecuci glavu da vidi ima li koga prosao po sred raskrsnice. Drug je ukocio i stajali smo 2-3 min cudeci se. Znaci djed nije ni registrovao da mu je crveno svijelo, to ne moze da se opise jednostavno je nitti gledajuci lijevo ili desno prosao lagano kroz prometnu raskrsnicu :)
 
Ako neko polazi od toga šta može da mu se desi u čeonom sudaru pri 150kmh, onda bolje da ne seda u kola. Treba da se slože ukus i bezbednost. Ali tu je još nešto... Jer da nije, Volvo i Saab bi bili najprodavaniji automobili na svetu...a nisu. Glasam za Saab...

tacno tako...

a sto samo Saab? Po tvom misljenju koji ima vecu bezbednost?volvo ili saab?
 
Jednom sam se naslonio na krilo jednog Fiata Punta,kada sam pogledao krilo se ulubilo kao da je od plastike-bas dosta,strasno je bilo za videti. A dok na jednom BMW iz 86 god. slupanom nisam mogao da vratim krilo bez obzira sto sam pokusavao pajserom da ga savijem.
 

Back
Top