Руси упозорили НАТО да могу употребити силу

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Ако не постоје правила понашања и ако се полази од тога да је у праву онај ко има силу, онда ћемо и ми да потегнемо грубу оружану силу, рекао Димитриј Рогозин, амбасадор Русије

Брисел 22. фебруара – Русија не искључује могућност употребе силе у решавању спора око проглашења независности Косова од Србије ако НАТО трупе прекрше одредбе свог УН мандата и умешају се у политику, рекао је данас у телевизијском укључењу из Брисела Димитриј Рогозин, руски амбасадор при НАТО-у, преносе светске агенције позивајући се на „Интерфакс”

– Уколико ЕУ буде изградила јединствену позицију или ако НАТО прекорачи мандат на Косову, онда ће они бити у конфликту са УН, а ми ћемо онда такође посегнути за оружаном силом како бисмо били поштовани – рекао је Рогозин.

Према извештају „Танјуга” из Москве, Рогозин је рекао да се Русији не допадају информације које стижу са Косова у којима се наводи да неки војници и начелници НАТО не пуштају српске функционере на Косово, а да снаге Кфора покушавају да затворе границу и поделе Србију, али је истакао да те информације захтевају проверу.

http://www.politika.co.yu/rubrike/Svet/Rusi-upozorili-NATO-da-mogu-upotrebiti-silu.sr.html
 
Ако не постоје правила понашања и ако се полази од тога да је у праву онај ко има силу, онда ћемо и ми да потегнемо грубу оружану силу, рекао Димитриј Рогозин, амбасадор Русије

Брисел 22. фебруара – Русија не искључује могућност употребе силе у решавању спора око проглашења независности Косова од Србије ако НАТО трупе прекрше одредбе свог УН мандата и умешају се у политику, рекао је данас у телевизијском укључењу из Брисела Димитриј Рогозин, руски амбасадор при НАТО-у, преносе светске агенције позивајући се на „Интерфакс”

– Уколико ЕУ буде изградила јединствену позицију или ако НАТО прекорачи мандат на Косову, онда ће они бити у конфликту са УН, а ми ћемо онда такође посегнути за оружаном силом како бисмо били поштовани – рекао је Рогозин.

Према извештају „Танјуга” из Москве, Рогозин је рекао да се Русији не допадају информације које стижу са Косова у којима се наводи да неки војници и начелници НАТО не пуштају српске функционере на Косово, а да снаге Кфора покушавају да затворе границу и поделе Србију, али је истакао да те информације захтевају проверу.

http://www.politika.co.yu/rubrike/Svet/Rusi-upozorili-NATO-da-mogu-upotrebiti-silu.sr.html

Hvala Bogu.:)
 
"Za Kosovo i slične probleme nema vojnog rešenja"
Blic - Pre sat i 34 minuta

Pitanje Kosova treba da se rešava isključivo političkim sredstvima, izjavio je večeras pomoćnik ruskog predsednika i njegov specijalni predstavnik za razvoj odnosa sa Evropskom unijom Sergej Jastržembski.


"Pitanje Kosova i slični problemi u drugim regionima sveta ne mogu da imaju vojno rešenje", rekao je on agenciji Interfaks.

"Takve pretpostavke izazivaju veliko čuđenje", rekao je Jastržembski povodom, kako ističe ruska agencija, "pretpostavki u evropskim medijima da Rusija, navodno, ne isključuje vojne načine rešenja kosovskog problema".

ceo tekst

http://vesti.krstarica.com/?rubrika=aktuelno&lang=0&sifra=777ebeab639c3e82960f27213ac7f9f8
 
Nikolas Burns:
"Rusi ne bi trebali da daju takve izjave, jer njih nema na Kosovu i ne čine ništa kako bi pomogli Kosovarima!!!"

"Doktorkaaaa, još jedan pacijent pred vratima!!!":rotf::rotf::rotf::rotf:

Nema doktorke, ovde sam ja dežurni...
Lepo je to što će Rus da zarati jer moje kolege Kosovari nemaju nameru da ginu kad su se skućili u Beogradu - samo odmahnu rukom i kažu "ma to je bilo gotovo".

Podsetio bih te da ni ostali nisu baš hteli da se prijave svojevremeno da su prognani.
35% u Srbiji i 5% u Crnoj Gori!
Zašto? Standard života...

Kaži srećo gde te boli sada?
 
Meni se čini da se situacija između Rusije i Amerike zaoštrava. Više se ne radi o nama, već o njihovim odnosima i o borbi Rusije za poštovanje međunarodnog prava. Na Kosovu će se samo "prelomiti" tj. odmeriti njihove snage.

A što baš oko Kosova da počne kad još nisu sredili ni ostale lokacije po svetu?
Ima oko 2000 nacionalnosti i samo približno 200 država, to takodje treba regulisati...
Ala će da pršte nuklearke... jupiiiii....
 
Ако не постоје правила понашања и ако се полази од тога да је у праву онај ко има силу, онда ћемо и ми да потегнемо грубу оружану силу, рекао Димитриј Рогозин, амбасадор Русије

Брисел 22. фебруара – Русија не искључује могућност употребе силе у решавању спора око проглашења независности Косова од Србије ако НАТО трупе прекрше одредбе свог УН мандата и умешају се у политику, рекао је данас у телевизијском укључењу из Брисела Димитриј Рогозин, руски амбасадор при НАТО-у, преносе светске агенције позивајући се на „Интерфакс”

– Уколико ЕУ буде изградила јединствену позицију или ако НАТО прекорачи мандат на Косову, онда ће они бити у конфликту са УН, а ми ћемо онда такође посегнути за оружаном силом како бисмо били поштовани – рекао је Рогозин.

Према извештају „Танјуга” из Москве, Рогозин је рекао да се Русији не допадају информације које стижу са Косова у којима се наводи да неки војници и начелници НАТО не пуштају српске функционере на Косово, а да снаге Кфора покушавају да затворе границу и поделе Србију, али је истакао да те информације захтевају проверу.

http://www.politika.co.yu/rubrike/Svet/Rusi-upozorili-NATO-da-mogu-upotrebiti-silu.sr.html



Brate kakva ruska sila, sad bi ti da svi umru sto si izgubio siptarsko kosovo. Brate da je to bilo srpska zemlja pa nebi bilo tamo toliko siptarske gamadi. Da su srbi znali da cuvaju svoje ne bi im za ogromne pare prodavali...Kakvi rusi zabole njih patka za srbe neradnike.
 
Hm,da Amerika je zadnjih godina u konstantnom padu,iscrpljena ekonomija,budzeti,dugovanja,dok Rusija nezadrzivo napreduje i vraca se na ono sto je nekad bio SSSR.E sad ostaje samo da cekamo,i da se nadamo da nece biti rata,barem izmedju te dve sile.Sto opet nije iskljuceno da Rusija mozda izvede neki udar na pojedine Evropske zemlje...

:)...ocekivao sam da neko napise ovakav komentar, ali ne bas ovako brzo. OK, dok Rusija nezadrzivo napreduje ka gladi i uzasu koji je nekada predstavljao SSSR, USA ce mozda da malo smanji godisnje troskove za rezano cvece...koji su, eto cuda, otprilike polovina godisnjeg vojnog budzeta Rusije. Steta sto ima onih koji ne vide uprkos svim mogucnostima koje im se pruzaju.
 
Dragi aleksandre, iskoristiću tvoju poruku da upitam forumaše da li znaju nešto o čemu ću ih pitati: Naime, sticajem okolnosti (sedeli smo na istoj klupi u parku) čuo sam razgovor dva mladića od kojih jedan tvrdi da su u "gluvo doba noći" na Batajnicu sletela dva ogromna ruska transportna A. i da su iz njih izišli (gomila) vojnika i nekoliko lakših oklopnih vozila. Takođe spominje i Niški aerodrum u istom kontekstu? Ako neko slučajno zna nešto o tome neka javi. Mislim da je važno. Pozdrav Terminator
 
Dragi aleksandre, iskoristiću tvoju poruku da upitam forumaše da li znaju nešto o čemu ću ih pitati: Naime, sticajem okolnosti (sedeli smo na istoj klupi u parku) čuo sam razgovor dva mladića od kojih jedan tvrdi da su u "gluvo doba noći" na Batajnicu sletela dva ogromna ruska transportna A. i da su iz njih izišli (gomila) vojnika i nekoliko lakših oklopnih vozila. Takođe spominje i Niški aerodrum u istom kontekstu? Ako neko slučajno zna nešto o tome neka javi. Mislim da je važno. Pozdrav Terminator

e pa, ako si na klupi u parku cuo takvu informaciju......
 

Back
Top