Zašto PTC ne pušta nove ruske filmove?

NOvi ruski filmovi su odlicni. U video klubu gde ja uzimam imaju solidan broj novih ruskih filmova. Iskreno, odlicni su i od americkih sranja mnogo bolji.

KO ne veruje neka pogleda: Nocna straza, Dnevna straza, Kopilad, 9ta ceta, Nomad, Mongol...

9ta ceta je odlican film sa radnjom u Afganistanu tokom sovjetske okupacije. da vidite kakom je odlicno odradjena akcija i tuca da mudzahedinima itd.

Mongol, o dzinkis kanu a film je spektakl koliko je dobar. Da vidite samo scene i kadrove u filmu... fenomenalno.

Kopilad, prica o deci sirocicima za vreme 2. sv. rata koji se organizuju u bande i pljackaju vojna skladista pa ih onda pohapse i poslju specijalnu obuku za vojsku da budu diverzanti pa ih ubace u Rumuniju kod glavnog nemackog skladista itd... teska prica i tazak film ali odlican.

Svi koji pljuju rusku kinematografiju prvo bi morali da pogledjau nesto od te kinematografije pa tek onda da pricaju nesto. Klasicni problem zutih, ni o cemu nista ne znaju a pricaju o tome i pljuju.
 
evo imas sad na FEST-u 2008. citav ciklus ruskih filmova... savremenih - "iz rusije sa ljubavlju" pa idi pa pogledaj, ako karte nisu rasprodate za FEST..
O njihovom kvalitetu najblje govori podatak da karte za ruske filmove JESU rasprodate i to bash za SVE filmove (Za "Rubljova" sam "nagrebao" neka mesta u prvim redovima ima da se ushinem gledajuci :mrgreen:)

NOvi ruski filmovi su odlicni. U video klubu gde ja uzimam imaju solidan broj novih ruskih filmova. Iskreno, odlicni su i od americkih sranja mnogo bolji.

KO ne veruje neka pogleda: Nocna straza, Dnevna straza, Kopilad, 9ta ceta, Nomad, Mongol...
9ta ceta je odlican film sa radnjom u Afganistanu tokom sovjetske okupacije. da vidite kakom je odlicno odradjena akcija i tuca da mudzahedinima itd.
Mongol, o dzinkis kanu a film je spektakl koliko je dobar. Da vidite samo scene i kadrove u filmu... fenomenalno.
Kopilad, prica o deci sirocicima za vreme 2. sv. rata koji se organizuju u bande i pljackaju vojna skladista pa ih onda pohapse i poslju specijalnu obuku za vojsku da budu diverzanti pa ih ubace u Rumuniju kod glavnog nemackog skladista itd... teska prica i tazak film ali odlican.
Svi koji pljuju rusku kinematografiju prvo bi morali da pogledjau nesto od te kinematografije pa tek onda da pricaju nesto. Klasicni problem zutih, ni o cemu nista ne znaju a pricaju o tome i pljuju.

Evo mojih favorita:
Olujna kapija (Grozovie Vorota) Usamljena cheta na prevoju izmedju Gruzije i Rusije odbija napade islamistichkih fundamentalista. Mini serija, 4 epizode. Efekti su jednostavno predivni a pricha i gluma veoma zivotni i neisforsirani.
Proboj Film slichne tematike kao prethodni, ali lociran u vreme Drugog Chechenskog rata i opsade Groznog. U ovom sluchaju jedinica vojske RF sprechava beg Chechena iz Groznog.
Sibirski Berberin Remek delo Nikite Mihalkova. Pola filma umirete od smeha, drugu polovinu plachete :-)
12 Opet Nikita Mihalkov. Remake americhkog filma "12 porotnika", ali sa vishe nego adekvatno i inteligentno razradjenim i produbljenim likovima ljudi koji odluchuju o sudbini chechenskog momka koji je osumljichen da je ubio svog ochuha (oficira ruske vojske).
Dnevna/Nocna Straza Prvi put da vidim da je neko knjizevni predlozak obradio kako valja !!! Specijalno cela pricha sa "dobrom" i "loshom" policijom mi je predivno osmishljena.

Ima toga josh mnogo. I kako chujem od ljudi koje znam u Rusiji TEK ce biti !!!
 

Back
Top