SUVA USTA.........uvod u bolest???

vertis

Zainteresovan član
Poruka
206
Pozdrav.

Od skoro imam jedan problem,nadam se da nije nesto opasno.
Kada se probudim jako su mi SUVA USTA,da li je ovo simptom
da mozda imam DIJABETES,koliko sam upoznat susenje usta
znaci da mi telo neprima dovoljno KISEONIKa.

Recite mi da li postoji neka tecnost za ispiranje usta.

p.s. koliko sam cuo ovakva situacija u usnoj duplji odgovara
razvijanju mikroorganizama igljivica...:?:
 
I ja sam pre nekog vremena postavila istu temu i do dana danasnjeg nemam pojma zasto se redovno budim sa suvim ustima. Secer sam proveravala par puta i u redu je.
Ono sto sam primetila je da cesto spavam sa malo otvorenim usima pa pretpostavljam da mi se u toku noci vilica opusti i usta se otvore, sto rezultira disanjem na usta i samim tim susenjem istih. E sad dal sam u pravu ili ne ko zna.
 
I ja imam sličan problem, povremeno (po 5-6 dana uzastopno) usta su mi suva a jezik me boli kao da sam pojela nešto vrelo. Šećer mi je 6, a moj izabrani lekar kaže da je to sve normalno. Pošto kod drugog lekara nemam pravo da idem, uput za neka ispitivanja takođe ne mogu da dobijem, a na ovom forumu lekari traže da dobiju sve relevantne rezultate za bilo kakav savet - pa dragi moji sapatnici - preostaje nam da se raspitujemo po komšiluku i poznanicima, otprilike kao u mračnom srednjem veku. :mad:
 
Hmmm, ja sam skoro birala lekara jer sam se prebacila u drugi Dom zdravlja, na opstini na koju sam se preselila i nije mi bilo jasno na osnovu cega da ga izaberem, kad ne znam ni jednog lekara? No izabrah ja nekako ali ono sto sam htela da napisem je da je taj isti formular sadrzao i deo o izmeni lekara pa pretpostavljam da moze i da se promeni isto kao sto se i izabrao. dr, jel sam u pravu? Izvinjavam se na offu ali to me bas zanima, s obzirom da bih i ja promenila ovu dr jer kad sam trazila da uradim krvnu sliku i holesterol(koji je bio povisen prethodni put) pre zimovanja, nije mi dala pa sam morala privatno. Takodje je rekla da prvi put cuje da je los rad tiroidne zlezde nasledan a meni cela porodica po mami s tim muku muci. I to je naravno bio odgovor kad sam trazila da mi da uput za Klinicki centar (jer tamo jedino rade besplatno) i to da prekontrolisem jer nisam godinu i po dana. Naravno nije dala i rekla je da ce se jos raspitati kod kolega za nasledan faktor pa da cemo videti sledeci put kad dodjem. Ko da dolazim u poslasticarnicu:roll:

Uh preteraf sa offom:x
 
Da,postoji mogucnost promene izabranog lekara ali tek nakon 3 meseca posto ste kod onoga koga ste vec izabrali.
Znam da je svaki covek zabrinut za svoje zdravlje ali isto tako morate da znate da se ne daju uputi za klinicke centre po zelji pacijenta.
Secer 6 i povremeno suva usta ,bez dodatnih simptoma nije signal da se trebaju raditi dodatna ispitivanja i ma kako to sad vama zvucalo to jeste normalna vrednost.
Niko ne navodi svoje godine, veciti problem ovog foruma, ali recimo da ste mladje zivotne dobi, nista osim saveta da se povede racuna o ishrani tu ne treba.
Draga Look, krv se ne vadi pre i posle zimovanja nego na odredjene vremenske razmake i to ukoliko je nesto ukazuje na to da treba ih ponavljati.
Pretpostavljam da tvoji rezultati nisu bili drasticno povecani jer bi tvoja doktorka jos tada odreagovala a drugo je pitanje sta si jela danima pre tog vadjenja krvi.
Porodicna sklonost ka nekoj bolesti ne znaci da je ti imas i da se upucujes na klnicki centar zbog besplatne kontrole, ta vremena su narode davno iza nas, neki nisu ni bili rodjeni kada je sve bilo besplatno.
Dakle,imate pravo da promenite svog lekara ako niste zadovoljni njegovim radom ali bespotrebne,ucestale kontrole bez realnog razloga za to nijedan zdravstveni sistem u svetu to ne sprovodi pa ni nas.
 
Pozdrav.

Od skoro imam jedan problem,nadam se da nije nesto opasno.
Kada se probudim jako su mi SUVA USTA,da li je ovo simptom
da mozda imam DIJABETES,koliko sam upoznat susenje usta
znaci da mi telo neprima dovoljno KISEONIKa.

Recite mi da li postoji neka tecnost za ispiranje usta.

p.s. koliko sam cuo ovakva situacija u usnoj duplji odgovara
razvijanju mikroorganizama igljivica...:?:
Можда си нервозан/ нервозна?
Дијабетес ћеш лако проверити, само уради глукозу наште( на празан стомак), ујутру, па ако је изнад горње границе ( 6,1 ммол/л)- правац ендокринолог, а он ће даље да врши претраге.
 
dr:
Da,postoji mogucnost promene izabranog lekara ali tek nakon 3 meseca posto ste kod onoga koga ste vec izabrali.
Znam da je svaki covek zabrinut za svoje zdravlje ali isto tako morate da znate da se ne daju uputi za klinicke centre po zelji pacijenta.
Secer 6 i povremeno suva usta ,bez dodatnih simptoma nije signal da se trebaju raditi dodatna ispitivanja i ma kako to sad vama zvucalo to jeste normalna vrednost.
Niko ne navodi svoje godine, veciti problem ovog foruma, ali recimo da ste mladje zivotne dobi, nista osim saveta da se povede racuna o ishrani tu ne treba.
Draga Look, krv se ne vadi pre i posle zimovanja nego na odredjene vremenske razmake i to ukoliko je nesto ukazuje na to da treba ih ponavljati.
Pretpostavljam da tvoji rezultati nisu bili drasticno povecani jer bi tvoja doktorka jos tada odreagovala a drugo je pitanje sta si jela danima pre tog vadjenja krvi.
Porodicna sklonost ka nekoj bolesti ne znaci da je ti imas i da se upucujes na klnicki centar zbog besplatne kontrole, ta vremena su narode davno iza nas, neki nisu ni bili rodjeni kada je sve bilo besplatno.
Dakle,imate pravo da promenite svog lekara ako niste zadovoljni njegovim radom ali bespotrebne,ucestale kontrole bez realnog razloga za to nijedan zdravstveni sistem u svetu to ne sprovodi pa ni nas.

Hvala na odgovoru. Toliko sam vec po lekarima da znam da se krv ne vadi pre i posle zimovanja ali ja sam poslednji put vadila pre godinu dana i mislim da je upravo to period na koji se vrse sistematski pregledi, a tu spada i kontrola krvne slike. Sto se tice toga sta sam jela, dr iz Doma zdravlja rece da to ne utice na holesterol.
A za stitnu zlezdu, pa ne znam sad otkud to, eto i vi tako mislite, a mojoj mami su jos u porodilistu rekli da mi redovno proverava stitnu zlezdu, kasnije pedijatar, pa i dr na skolskom je meni to rekla. Uglavnom sam je proveravala privatno.
Mislim da kontrole na godinu dana nisu bespotrebne, pa zar ne treba redovno proveravati svoje zdravlje? Tim pre sto ja vec mesecima vucem ono cuveno lupkanje u uhu i curenje nosa cemu niko nije pronasao uzrok:cry:
Necu vise off, izvinjavam se jos jednom.
 

Back
Top