Varicella

Ja sam dobio varicele prije tri dana, imam 19 god i doktor mi je prepisao tecni puder i rekao da se 7 dana ne bih trebao kupati, ima li neko drugaciji savjet??
Problem je sto imam osjecajj da su mi se pojavile varicele u sluzokozi respiratornih organa (oko zdrijela) i tesko gutam, osjecam bol. Mozete li mi pomoci???
 
slusaj svog doktora koji te je pregledao i dao terapiju.
to je uvek mnogo bolje nego traziti savet od potpunih stranaca na forumu.

sve ce to trajati 2 nedelje i proci ce...i sta god da radis, simptome mozes malo ili ni malo da ublazis.
vazno je da ne cesas kraste, i da se ne izlazes bilo kakvom riziku da se na virusnu jos nadoveze i bakterijska infekcija.
odlezi kuci te 2 nedelje i ne brini se.
 
Evo ja sam pre 2 dana dobio varicele,imam 15 godina i imam jedno pitanje: Dali mogu da perem kosu?Zato sto je kod mene najveci svrab na glavi u predelu kose...
 
Interesuje me da li je moguce biti imun na ovcje boginje?

Situacije je sledeca:

Moj brat je dobio varicele (ja ih nisam prelezao) i verovatno je da cu i ja uskoro dobiti. Medjutim, pre 4-5 god moj teca je imao boginje i majka je obojicu vodila kod njega kako bi ih prelezali ranije ali se nismo zarazili. U poslednje vreme je moj brat iscrpljen i neispavan sto znaci da mu je oslabio imuni sistem sto mislim da nije slucaj kod mene, pa me interesuje da li je moguce da ne dobijem ove boginje s' obzirom da jos uvek nemam nikakve simptome.

Hvala
 

Back
Top