POMOLIMO SE ZA SPAS SRBA !

Conte

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.056
I ono sto su politicari do sada pricali , i ono sto smo sve do sada slusali, i ono sto nam oni govore....

To nije nista, njihova je volja i vlast kratka! Ali Bog je najveci........

I zato pomolimo se za spas nase zemlje, Srba, ali i onih koji nas ne vole i za one koji su nam rusili i palili.
 
Jezik je,čedo moje, tvrđi od bedema. Kada ti neprijatelj provali sve bedeme i tvrđave, ti ne očajavaj, nego gledaj i slušajšta je sa jezikom. Ako je jezik ostao nedodirnut, ne boj se. Pošalji uhode i trgovce neka dobro zađu po selima i gradovima i neka slušaju. Tamo gde odzvanja naša reč, gde se još glagolja i gde se još, kao stari zlatnik, obrće naša reč, znaj,čedo moje, da je to još naša država bez obzira ko u njoj vlada. Carevi se smenjuju, države propadaju, a jezik i narod su ti koji ostaju, paće se tako osvojeni deo zemlje i narod opet vratiti, kad tad vratiti, svojoj jezičkoj matici i svome matičnom narodu.........

Stefan Nemanja
 
Pomoga nam sv. Vasilije Ostroski.....


Sv%20Vasilije%20Ostroski.JPG
 
I ono sto su politicari do sada pricali , i ono sto smo sve do sada slusali, i ono sto nam oni govore....

To nije nista, njihova je volja i vlast kratka! Ali Bog je najveci........

I zato pomolimo se za spas nase zemlje, Srba, ali i onih koji nas ne vole i za one koji su nam rusili i palili.

Divim se tvojoj dobroj volji i istinskoj hrišćanskoj ljubavi, takve je danas malo.

Ipak, da smo se manje molili i verovali da nam je onaj gore naklonjen, a malo više razmišljali i držali se zajedno možda bi se sve ovo i drugačije odvijalo.
 
Ne teraj inat i ne banalizuj, već razmišljaj! Najlakša stvar na svetu je uzeti baklju i nešto zapaliti.

Ne podrzavam paljenje nichega pa i americhke ambasade ali shta mislish da bi se ovo samo ovde desilo,a ne svugde u svetu da se isto napravi nekom narodu?
Srbe proteruju sa Kosova i shikaniraju 10 godina pa nikom nishta,a chim se ovo desilo CNN je prvi na mestu da snima,tako da shta god mi uradili njihovu medijsku propagandu ne mozemo da promenimo.
 
Cedo moje, te horde postaju narod kada se na istoj zemlji pocnu radjati i
umirati, kada na istoj zemlji pocnu sejati i saditi pa brati i znjeti, a ne samo sa tudje zemlje plodove otimati. Zapisi i to cedo moje, za pamcenje ovome narodu kojemu su u sudbini i krvi, putevi i seobe. Zapisi sine moj. Zemlja, kao i znea, pripada onome ko u nju seme ostavlja , oplodi je i kome radja. I zapisi, cedo moje ovako : zemlja se ne moze, kao zena oteti i poneti sa sobom na put. Ako hoces da zemlja ostane tvoja, moras na njoj biti i ostati. Narodi koji zadju u neku zemlju da je opljackaju, popale i razruse nisu njeni gospodari. Mi smo davno usli u ove zemlje i da ih nastanimo, obradimo i zagospodarimo njima. Cedo moje, stotine godina smo vec tu, a jos se u nama nije smirio lutalacki nagon. Ima nas svuda. Kipi i preliva se ovaj narod i otice na sve strane , kao mlado vino. Jos nas ne drzi zemlja niti mi znamo drzati nju. Bojim se ponekada, cedo moje, rasucemo se u druge, cvrste i stojece narode, razlicemo se kao voda niz planinu u tudje reke i nestati u njima kao da nas nikada nije ni bilo. Nikada se ne odvajajte od zemlje i ne otkidajte zemlju ni sebi ni drugome.
 
Ne podrzavam paljenje nichega pa i americhke ambasade ali shta mislish da bi se ovo samo ovde desilo,a ne svugde u svetu da se isto napravi nekom narodu?
Srbe proteruju sa Kosova i shikaniraju 10 godina pa nikom nishta,a chim se ovo desilo CNN je prvi na mestu da snima,tako da shta god mi uradili njihovu medijsku propagandu ne mozemo da promenimo.

Da nešto bude jasno, sami smo krivi za tu propagandu, ali tačno je da sada ne možemo da utičemo.
Yebote u eri opšteg medijskog osuđivanja islama vodeći svetski mediji se zauzimaju za stvaranje muslimanske države u Evropi. Može li gore od toga :-|
 
Da nešto bude jasno, sami smo krivi za tu propagandu, ali tačno je da sada ne možemo da utičemo.
Yebote u eri opšteg medijskog osuđivanja islama vodeći svetski mediji se zauzimaju za stvaranje muslimanske države u Evropi. Može li gore od toga :-|

Ma jeste.Nemoj da si i ti naivan.Globalna svetska politika se ne vodi iz Beograda.Oni ne lizu bulju muslimanima Evrope zbog nashih loshih poteza (kojih jeste bilo i to mnogo)nego da bi se dodvorili ostatku muslimanskog sveta.Tu mi nishta ne mozemo da promenimo dok im ne dodje iz dupeta u glavu.
 
Ma jeste.Nemoj da si i ti naivan.Globalna svetska politika se ne vodi iz Beograda.Oni ne lizu bulju muslimanima Evrope zbog nashih loshih poteza (kojih jeste bilo i to mnogo)nego da bi se dodvorili ostatku muslimanskog sveta.Tu mi nishta ne mozemo da promenimo dok im ne dodje iz dupeta u glavu.

Može biti. A može biti da mi nismo odigrali karte kako je trebalo kad je trebalo.
No neka. Kao što reče - doćiće im. Samo da opet ne pukne nas po glavi...
 

Back
Top