FOND ZA KOSOVO

traper13

Početnik
Poruka
42
Velja Ilic je predlozio osnivanje fonda za Kosovo u koji bi islo dva dinara od svake prodate paklice cigara dinar od putarine i od prodatog goriva.Tako bi se svakom srbinu na kosovu obezbedilo 200e mesecno dok neadje zaposlenje.
 
Velja Ilic je predlozio osnivanje fonda za Kosovo u koji bi islo dva dinara od svake prodate paklice cigara dinar od putarine i od prodatog goriva.Tako bi se svakom srbinu na kosovu obezbedilo 200e mesecno dok neadje zaposlenje.

A sto nije predlozio da se skupstina, vlada i predsednistvo presele u Mitrovicu, i siguran sam da bi svi dobili zaposlenje u vladinom sektoru bez problema.
 
Velja Ilic je predlozio osnivanje fonda za Kosovo u koji bi islo dva dinara od svake prodate paklice cigara dinar od putarine i od prodatog goriva.Tako bi se svakom srbinu na kosovu obezbedilo 200e mesecno dok neadje zaposlenje.

Odlicna ideja, pa makar i od velje potekla. Samo bih ja uveo i da se placa i poseban porez po svakom kladjenju u kladionicama 5 dinara, za igre na srecu i za svako prodato pice u kaficima. Ovim bi se naravno prosirio fond, tako da bi deo sluzio i za investicije na KiM. Pored toga bih predlozio stvaranje slobodne zone na prstoru Severnog dela Kosovske Mitrovice, ili na delu uze Srbije koji se nalazi kod administrativne granice. U slobodnim zonama bi bilo posebnih podsticaja za ulaganja kao i posebnih premija za one kompanije koje uposljavaju stanovnike sa teritorije KiM.

PS. Naravno mislim da bi bilo mnogo bolje da se tio ljudi uposle umesto da primaju neku vrstu pomoci, bili bi korisniji a i oni bi se bolje osecali.
 
Predlog za fond je odlican jer samo se tako moze pomoci Kosovu a ne zveckanjem oruzija.

Manemoj, boli me bre qita i za Mitrovicu i tih 2% teritorije koja je kao srpska na Kosmetu, ili je Kosmet ceo srpski ili nije nikako, bolje onda da se isele svi kolektivno i da im se zemlja i pomogne sa gradnjom kuca u "juznoj/centralnoj Srbiji" pa da ljudi normalno zive, a ne u getu gde ce neko da ih donira od danas do sutra.
 
Manemoj, boli me bre qita i za Mitrovicu i tih 2% teritorije koja je kao srpska na Kosmetu, ili je Kosmet ceo srpski ili nije nikako, bolje onda da se isele svi kolektivno i da im se zemlja i pomogne sa gradnjom kuca u "juznoj/centralnoj Srbiji" pa da ljudi normalno zive, a ne u getu gde ce neko da ih donira od danas do sutra.

Nemoj ti da se sekiras za njih, idi igraj se na racunaru...
 
PODRZAVAM!

Takodje drzava Srbija treba da planski izgradi nove gradove i naselja na potezu od severne mitrovice do leposavica i leska za svakog srbina sa kosova da svaki Srbin sa Kosova dobije tu besplatno kucu i stan , i u slucaju da ga isteraju Siptari iz enklava da dodje tu da se preseli . Sever Kosmeta ne smemo ni po koju cenu izgubiti to mora da bude srce Srbije i da posle lagano vracamo komad po komad zemlje koju su nam oteli siptari.
 
PODRZAVAM!

Takodje drzava Srbija treba da planski izgradi nove gradove i naselja na potezu od severne mitrovice do leposavica i leska za svakog srbina sa kosova da svaki Srbin sa Kosova dobije tu besplatno kucu i stan , i u slucaju da ga isteraju Siptari iz enklava da dodje tu da se preseli . Sever Kosmeta ne smemo ni po koju cenu izgubiti to mora da bude srce Srbije i da posle lagano vracamo komad po komad zemlje koju su nam oteli siptari.

A i da nam siptari ne bi bili na Suncanim vrhovima na Kopaoniku.
 
na potezu od severne mitrovice do leska moze da se naseli jos minimum 200.000 srba .

drzava srbija treba sve svoje institucije da prebaci na kosovo ili ako vec to ne moze onda na samu granicu sa kosovom.

Eto predlazem da se institucije drzave izgrade izmedju raske i rudnice. Konkretnije tu imate veoma lepu ravnicu u dolini reke ibra u kojoj moze da se izgradi jedan citav grad od 50.000 stanovnika.

Kada bi drzava Srbija recimo tu prebacila sve svoje institucije i popravila i dogradila postojece puteve od severne mitrovice do raske , tu bi mogli da rade maltene svi ljudi sa severnoj Kosova jer treba ti kolima najduze nekih 40tak minuta.

Na taj nacin bi mi pomogli nase ljude da ostanu tu i da se ne iseljavaju.

Novac ne treba da se sliva u centar drzave vec u granicna ugrozena podrucja da bi se granica odrzala i sacuvala .
 
a kad dovoljno ulozimo, doci ce opet albanci koji do tada buse rupe na kaisu

bolje platiti njima da uzmu nase drzavljnastvo

a najbolje bi bilo da Velja nauci da nesto uradi do kraja

vec se proslavio ulaganjima u Srbiju :)
 
nece doci nishlijo.

ti ne shvatas da su jedina brana siptarskoj najezdi i prodoru u srbiju - ljudi.

ne pomazu tu ni zidovi ni bodljikava zica ako sa druge strane nema ljudi.

Srbi sa severnoj Kosmeta znaju kako da se bore i da izadju na kraj sa Siptarima.

Zato treba pomoci i uraditi sve da sto vise ljudi tu ostane i sto vise ljudi primamljeno dobrim primanjima i dodje tu da zivi. Jedino tako cemo to sacuvati kao deo Srbije.
 
shvatam ja to

ali pokusaj da objasnis onima koji bi davali ista prava "ljudima" koji su nam ubijali decu na Kosovu

ali svaka ideja da se pomogne nasima je dobrodosla, jos vise realizacija
 
Srbi na Kosovu su jako hrabri. Bila sam dole 17. marta 2004. Kada su shiptari presli most, Srbi su svi potrcali ne da beze vec na Shiptare. Niko nije pobegao. Toga dana cuvali smo most bez imalo straha. Nikada se nisam osjetila ponosnom sto sam Srpkinja kao tada.
 
Srbi na Kosovu su jako hrabri. Bila sam dole 17. marta 2004. Kada su shiptari presli most, Srbi su svi potrcali ne da beze vec na Shiptare. Niko nije pobegao. Toga dana cuvali smo most bez imalo straha. Nikada se nisam osjetila ponosnom sto sam Srpkinja kao tada.


Zar si u to sumnjala.
Samo da ove LDP-ovce kod nas prevaspitamo pa ćeš tek da vidiš.
 
Srbi na Kosovu su jako hrabri. Bila sam dole 17. marta 2004. Kada su shiptari presli most, Srbi su svi potrcali ne da beze vec na Shiptare. Niko nije pobegao. Toga dana cuvali smo most bez imalo straha. Nikada se nisam osjetila ponosnom sto sam Srpkinja kao tada.

Ma Srbi sa severa Kosmeta su hrabra srca, kamo sreće da su i Srbi iz ostalih delova istog slični, ali bojim se da nisu....
 
Srbi-studenti iz Beograda su postali mamine maze. Svi pricaju da ne daju Kosovo, ali ne bi isli juznije od Kragujevca. Posebno mislim na studente.
Juce su opet studenti filozofskog fakulteta odrzali okrugli sto sa temom *EU nema alternative*. U ponedeljak se nisu ni pojavili na skupu za kosovo. Kakva sramota.
 
Dobra ideja, samo sto ja ne verujem nasim politicarima, da to nece zavrsiti u njihovim dzepovima, i za ove audije od 3000 ccm... jednostavno im ne verujem!!!


Koliko sam ja zagriženi ateista toliko je Ilić zagriženi vernik.
Ako mi se desi i da pomisli na to goreće u najgorem paklu zajedno sa Smorisom nejakim koga je već poslao tamo.
 
Velja Ilic je predlozio osnivanje fonda za Kosovo u koji bi islo dva dinara od svake prodate paklice cigara dinar od putarine i od prodatog goriva.Tako bi se svakom srbinu na kosovu obezbedilo 200e mesecno dok neadje zaposlenje.

ja predlazem da se poslanicima ukinu plate a taj novac se podeli srbima na kosovu dok ne pocnu da rade [poslanici]... :lol::lol::lol:
 

Back
Top