Operateri na IRC serveru krstarice ~ pregled

neprilagodjen90

Početnik
Poruka
25
Elem, s vremena na vreme kad procitam neku glupost na IRC-u ( od strane operatera ili administratora servera) krstarice, zabelezim, i evo odabrao sam nekoliko za vas.
Da zivimo u nekoj normalnoj drustvenoj okolini ovakvi operateri bi bili momentalno udaljeni, i izgubili bi status.

Kapiram da ljudi ovamo dolaze iz zezanja, da se opuste, ubiju vreme, i vremenom su nastale grupice ljudi tzv. irc prijatelja na javnim kanalima, koji se pozdrave, procaskaju, tu su mesecima, pa i godinama, i upoznati su sa pravilima da ce svako vredjanje, reklamiranje, floodanje biti sanckionisano. Problem nastane, kada neki nepismeni klinac stavi mode +m ( za one koji ne znaju, to je mod gde na javnom kanalu useri bez voica ne mogu da pricaju), pocne sa slanjem mass notica x10 u 5 minuta, ili stavi ban nekome zato sto je rekao "kisssssssss". |:

Na nasem serveru, likovi koji se kriju iza nickova sa sufiksom 85, 78, sto bi navodno trebalo da predstavlja njihovu godinu rodjenja, a operateri su na kanalima tipa #klinci i #tinejdzeri ( koja ironija - koliko znam kanali tog tipa su osnovani za decu i onu malo stariju decu, da se opuste, popricaju, upoznaju),a ne poseduju apsolutno nikakvo znanje iz networkinga, internet protokola, uzasno su neljubazni i nekulturni, ne znaju da se rec'ca ne pise odvojeno od glagola osim u 5 izuzetaka ( obratiti paznju na nick >>Bechejac85<< ), prodaju statuse operatera za 60 eura, zaviruju u gacice jedni drugima, stavljaju mod +m po pola sata i to obrazlazu recima "htelo mi se", diskriminisu ljude na osnovu verskih i seksualnih ubedjenja, vredjaju usere, podrzavaju otvoreno huliganstvo i pozive na klanje, imaju status operatera najveceg domaceg IRC servera, i bukvalno se izivljavaju nad korisnicima :/

Sramota, pre svega za nekada popularan pretrazivac kakav je krstarica, i nama, ili bar meni, kao zdravorazumnoj ( relativan pojam, znam :mrgreen:) osobi ostaje da ih zalim, a administratorima mreze preporucim da obrate paznju na osobe iza nickova koje su besne, ogorcene, osione, ambivalentne, nepismene, neljubazne, nekulturne, opsednute, zlobne, pune jeda, nezadovoljstva :))



°01:32:09° <@Bechejac85> hopi pokazi mi gatje evo za dz @
°01:29:38° <@hopiflopiingipunumous> zbog tebe tje ponovo da prorade moje homoseksualne sklonosti
°01:29:46° <@Bechejac85> daj mi sekin msn?
°01:28:36° <@hopiflopiingipunumous> Bechejac85 poslednji put kad sam gledala u gatje (pre par minuta) imala sam pisu
°01:28:48° <@Bechejac85> smem i ja da pogledam u sekine gatje?
°01:27:14° <@hopiflopiingipunumous> ja se prostituishem samo za kesh
°01:27:17° <@hopiflopiingipunumous> ispred faxa
°01:26:33° <@Bechejac85> hopi ti imas % i dam ti % i onda imas @ ako mi p..
°01:26:28° <^^^^^^^^VOLJEN^^^^^^^^> ja bix ti dao 10 e za halfops bechejac
°01:25:17° <@Bechejac85> ja sam platio @ 100 a prodajem za 100 :P
°01:23:43° <@Bechejac85> moze @ i 60
°01:23:16° <@Bechejac85> dam ti @ i 50e
°01:23:17° * mira is now known as Gost_3296048
°01:23:19° <@Bechejac85> za n70
°01:33:08° <^^^^^^^^VOLJEN^^^^^^^^> e odox ja sam ovde jedini klinac,,,jee imam 15 god,....dajte mi halfops HALFOPS please
°01:32:21° <^^^^^^^^VOLJEN^^^^^^^^> 20 eeee dajem za halfops
°01:33:16° <@Bechejac85> 20 e i imas @ mesec dana
°02:30:30° <@Bechejac85> fala sto si nam reko
°02:30:36° <@Bechejac85> em si siptar em si gay
°02:31:44° <@Bechejac85> lize mi cizme da nedobije ban
°02:31:46° <@Bechejac85> :P
°02:40:17° <@Bechejac85> pazi nckova za out
°02:40:22° <@Bechejac85> al nemam volje
°02:40:25° <@Bechejac85> :P
°16:01:11° <@Bechejac85> neradim ja budalo
°16:01:17° <@Bechejac85> nego dokazana budala
°00:16:25° * SaleBG sets mode: +m
00:34:23° * SaleBG sets mode: -m
°00:23:21° <set> sto je soba bila na +m ako sme da se zna?
°00:23:29° <07%SaleBG> set jer sam ja tako rekao
00:23:38° <07%SaleBG> sad znas
°00:44:53° <@Uros> L - lezbo ;p
°00:46:55° <@Uros> Joj klonjo ala cuti par zidarskih opaliti
°00:47:01° <@Uros> Raspasces se
°01:25:08° <plawushica_bg> MOZES SAMO DA MI GA LIZNES onako lagano
°03:16:31° <@Iwa`> Uros banuj stoku!
°03:19:58° <+Bechejac85> vis neskidam banove i ne delim +
°03:21:19° <Goxy> na siptarsku glavu musku nemoj nikad dici pusku moze to i mnogo bolje jer se stoka nozem kolje SRBIJA
°03:21:25° * @Bechejac85 sets mode: +v Goxy
 
Ma 100ka :D

Sa kanala pomoc....*** kolika kolicina gluposti :/


°22:52:21° <04Gost_4444222> max sendq exceeded...svaki put kad udjem diskonektuje mi se zbog toga..sta da radim?
°22:55:13° <12@Game> receno ti je
°22:55:36° <04Gost_4444222> Game meni nije receno...ajde procitaj pitanje i budi ljubazan da odg
°22:56:06° <12@Game> znaci da te izbacuje nesta
°22:56:32° <04Gost_4444222> Game pazi ako si u sobi pomoc znaci da bi trebalo da se razumes u networking i protokole...ajd' pomozi ***...
°22:56:43° <12@Game> Gost_4444222, #pomoc je kanal namenjem iskljucivo za resavanje problema oko CHATA, ako nemate pitanje u vezi chata molimo vas izadjite, takodje sve pohvale, kritike, prituzbe na racun operatera mozete slati na e-mail pricaonica-info@internet-krstarica.com
°22:57:23° <04Gost_4444222> Pa i jeste problem u vezi chata...max sendq exceeded...
°22:57:27° <04Gost_4444222> to bi trebalo da znate ***....
°22:58:20° <12@Game> Od servera je zatrazena prevelika kolicina i on vam ih je poslao ali je time prebacio dozvoljen limit. Ovo se moze desiti ako kucate komande kao /helpop ** ili /list na velikim serverima. Limit se postavlja ne bi li se server zastitio od velikog broja istovremenih server komandi koje mogu prouzrokovati usporenje pa cak i netsplit.
°22:59:09° <04Gost_4444222> Game Nisam kucao komande, vec postoji komanda koja iskljucuje auto remote i sprecava da moj komp trazi upite od servera...odgovaras mi nesto sasvim nepovezano sa mojim pitanjem..
°22:59:28° <12@Game> necu se ja ovde bavim tvojom compom
°22:59:31° <12@Game> snadji se sam oko toga
°22:59:41° <04Gost_4444222> pa *** radi se o serveru na kome si ti operater a ovo je tako prosta stvar..
°23:01:29° <04Gost_4444222> huh...never mind...iskopiracu tvoje neznanje i neljubaznost na zvanicnom forumu krste
°23:01:34° * You were kicked from #pomoc by Game ( luft )
 
Pa na neki nacin ako imas problema sa skriptom,nisu oni duzni da ti pomognu.Nisu ti ono ni dali skriptu,niti rekli moras je imati.To je bilo pitanje indirektno vezano za chat.

A ono gore moze da bude i cista zafrkancija.Mislim klinci....

Tacno je da ima svakojakih na krstarici,od ponekog operatera pa do korisnika.ali ovo gore moze a nemora da bude primer tako neceg. ;)
 
Elem, ne mogu da izdrzim a da se ponovo ne usprotivim i ne zgrozim nad bezobraznoscu i bezobzirnoscu operatera PIK-a. I nisam imao nameru da komentarisem rad bilo kojeg operatera, ali ovo je strasno. Nepodnosljivo!!
Pricaonicu koristim od 2005 godine, ali ova sadasnja garntirura operatera na PIK kanalu #tinejdzeri je prosto neverovatna...
Ni jedan, ama bas ni jedan od njih ne zna pravila pravopisa ( sto i nije neki kriterijum, ali me strasno nervira, ***), od kada su na kanal na kojem imam obicaj da pricam kada sam online postali operateri, mnogo toga je postalo bizarno i neukusno. Prvo to ulizivanje...Ako zelis da dobijes voice ( koji sam po sebi nista ne znaci, al' ajd' ti sad dokazi budalama) moras da dajes kisss nekom od operatera, ako ne i svima, ili cak da mjauces(?!) Ako ne zelis da dobijes ban kada opsujes, uradis isto to.....
Daj brate da bude isti arshin za sve...
Nekontrolisani klinci samo doprinose losem utisku i raspolozenju usera time sto ih nazivaju stokama ( videti prilozen log), prete kickom i trajnim banom, psuju, floodaju, vredjaju, iskazuju svoje zivotinjske osobine, pedofilisu, uticu negativno svojim primerom na same usere, te i oni postaju sve agresivniji i gori.
Mnogo, mnogo propusta od strane administratora i operatera, pa samim tim ne cudi komentar mnogih starih i iskusnih chatera da je krstarica raspala, upravo zbog osoba sa agrarnim mentalitetom, zivotinjskim nagonima, nepoznavanju opste ljudskosti i primitivnim ispadima.
Krstarici trebaju administratori i operatori, koji su: 1. Prisutni i aktivni 2. Pismeni 3. Fleksibilni 4. Objektivni 5. Kulturni. Od ovih sadasnjih, ni jedan/jedna ne spada u vise od jedne grupe. Grupa "Objektivni" je za sada prazna, kao i "kulturni", a na "pismene" ne bih trosio reci.

Ako nista, dajte da ispostujemo pravo onih koji su dosli da pishu, i da se druze...

Podvlacim, cast izuzecima :)





°02:00:42° <@Bechejac85> MAJA_BG_ samo mi reci jer ides sad da se tusiras
°02:00:48° <@Bechejac85> ?
°02:01:05° <@Bechejac85> ajd malo idi da se tusiras
°02:01:08° <@Bechejac85> da se uzicim
°02:01:11° <@Bechejac85> uzicim
°02:01:12° <@Bechejac85> uzivim
°02:01:17° <@Bechejac85> o boze ko da pisem snogama
°02:03:28° <@Bechejac85> aj sevaj
°02:03:38° <@Bechejac85> 100 oko
°02:03:41° <@Bechejac85> MAJA_BG_ ako ides dase tusiras mozes i odma da ides

(Inache, MAJA_BG ima 14 godina)



°22:47:56° <JOWANA_BG>dok sam bila u wrtitju dirala sam klitju a sad u parkitju sedim na glawitju...
°22:48:11° * StefanBG sets mode +v JOWANA_BG
°22:48:49° <beyonce12344> ima li neki extra zgodan fudbaler za hooooooooot????????
°01:03:12° <UtRiPoVaNa_VeVeRiCa> VrAcHaRaC poduvaj karu pederu :)



°00:53:07° * Iwa` sets mode: +m
00:53:19° * hellloooo was kicked by Iwa` (Pis)
°00:53:23° * Iwa` sets mode: -vvvvvvvvvv __SWEET_BOY_FCRS__ DacHa` DushanBG loodaaaAaaa MAJA_BG_ Rayden rodjen_losh set Shobota stifler_91
00:53:28° <14%Iwa`> Sad cutite
°00:53:29° <14%Iwa`> 3 min
°00:53:53° <14%iLuMiNaToR> Okrenuo sam ledja na 2 min..
°00:54:13° <14%Iwa`> Ne ne..
°00:54:13° <14%Iwa`> :D
°00:54:47° * iLuMiNaToR sets mode: +v ODMA
°00:54:53° * Iwa` sets mode: -v ODMA
°00:54:58° <14%Iwa`> Nono
°00:55:00° <preko_noci_mihajlo> e necu ja da budem miran
°00:55:01° <04Shobota> Iwa` Ako imas primedbu na necije ponasanje lepo ban
°00:55:06° <04Shobota> a voice nemoj da mi skidash :/
°00:55:10° <14%Iwa`> Shobota neki problem?
°00:55:19° <14%iLuMiNaToR> preko_noci_mihajlo onda ces da kontriras ban od 2 sata
°00:55:20° <14%iLuMiNaToR> moze?
°00:56:36° <14%iLuMiNaToR> Iwa` opet divlja
°00:57:24° <MAJA_BG_> Iwa` samo tako ostroooooo prema 100kama samo cvrsto
°00:57:30° * Iwa` sets mode: +v MAJA_BG_
°00:57:35° <14%Iwa`> Ovo je moj chovek.
°00:57:38° <14%Iwa`> MAJA_BG_ volim te vishe od svih
00:57:50° <Mix94> MAJA_BG se ulizuje
°00:58:04° <14%Iwa`> iLuMiNaToR
°00:58:06° <14%Iwa`> ne deli voice
°00:59:45° <14+Vrisak_Leptira> mene ova iwa bila blokirala ili sta vec
°01:00:04° <set> Iwa`: ja treba da mjaucem za voice? :D
°01:00:08° <14%Iwa`> Da :D
°01:00:18° <set> Iwa`: ne znam, sorry :(
°01:00:39° * Iwa` sets mode: +v set
°01:00:47° <14%Iwa`> Nauchi :]
°01:02:31° <14+MAJA_BG_> iwa` caritzeee samo tako nastaviiiii !!!!!!!kisss pozzzz
°01:02:38° <14%Iwa`> kiss mala
°01:03:43° <14+set> Iwa`: fala, tek sam sad video :D
°01:04:49° <14%iLuMiNaToR> Iwa` ljubi me svuda sinoc sam se kupo :P
°01:06:07° <VrAcHaRaC> owakwe budale odma treba ono doziwotni uzbacivati
°01:06:15° <14%iLuMiNaToR> Vratila ga Iwa` :D
01:11:30° <14%iLuMiNaToR> KO SLEDECI BUDE PROZIVAO,VREDJAO,NAVIJAO,FLOODA ILI NE POSTOVAO BILO KOJI DRUGI PRAVILNIK PIK-a DOBICE MOMENTALNI BAN NA 10 MINUTA!!!
°01:12:11° <04DaRe^> iLuMiNaToR ajd' dodaj i shlihtanje na ban listu
°01:12:17° <04DaRe^> cisto da kompletiramo...:/
°01:12:17° <14%iLuMiNaToR> KADA JE Iwa` OVDE JA MORAM DA JE STITIM!!
°01:12:22° <__SWEET_BOY_FCRS__> • 01:12:09 • DaRe^ • iLuMiNaToR ajd' dodaj i shlihtanje na ban listu za owo
°01:12:24° <__SWEET_BOY_FCRS__> te castim ako te ikad sretnem
°01:19:04° <Hill_Boys> ***** VAM RASPALU CIGANSKU PAJKU U PICKU ***** CIGANSE
°01:23:20° <14%iLuMiNaToR> kukachakrstivoj jel si bio skoro na nekoj sahrani?
°01:28:29° <Vrisak_leptira> iLuMiNaToRe oprosti za ovo.... Iwa' mozes svima da duvas....i ne kontam sta koji djavo dolazis ovde pa lecis svoje komplexe na nama....izbacujes me tu svaki cas bzv :s niti psujem niti ponavljam...niti uospte ista radim...al ti dodjes i banujes me eto iz dosade...i stalno tu nesto cutis a kad dodje neko "bitan" (ovi sa @) onda se raspricas da je to strasno...onda,nevidjeno si glupa...jadna...smara ssve oko sebe :) zao mi je zbog ovo
°01:28:42° * Iwa` sets mode: +b *!Gost@12CE95B3.A78DF2E6.49476009.IP °01:28:43° * Vrisak_Leptira was kicked by Iwa` ( )
°01:34:40° * Joins: Vrisak_Leptira (Gost@12CE95B3.A78DF2E6.49476009.IP)
°01:34:55° <Vrisak_Leptira> Iwa' jel si procitala ?????????????????????????????????????????????
01:40:23° <sone91>jer ima neki decko slobodnijih shvatanja ?
°01:40:40° * sone91 was kicked by iLuMiNaToR (Vase ponasanje nije u skladu sa pravilima ponasanja PIK-a!Banovani ste 4 minuta! Pravila PIK-a procitajte na http://www.krstarica.ca procitajte naom/lat/pricaonica/uslovi.php !)
01:50:56° * Quits: %iLuMiNaToR (~Only@35FD9DE6.8FC7A299.38C1537F.IP) (http://www.krstarica.com
°01:51:19° <Aime_meni>brate samo da ode ovaj ilumniator....koji pajser
°02:09:54° <Meda-90>imali ko kondoma? sestra mi se presvlaci °
°02:57:34° <@Bechejac85> SaleBG je promenio/la nick u volim-kite
Ima li kraja ovome???
 
°02:57:34° <@Bechejac85> SaleBG je promenio/la nick u volim-kite
Ajde pokusaj ti sad da udjes na mirc i da promenis nick u karam-maloletnike na piku recimo ili to sto si naveo volim-kite ...
I pisace ti eror bad nick ....
Sto moze da znaci samo jedno sto se tice toga...
Sto se tice tinsa neki ljudi su tu da se zezaju i trude se da rade neki su mozda i cak kao sto ti kazes "napaljeni" al se ne slazem sa tobom nikako da je kanal propao..
Dao bi ja tebi @ i kad pocne 100 grobara sa 100 zvezdasa da se svadja i ti to da smiris bez +m ..Recimo samo jedan primer ..A cenim da je bankick tek poslednje resenje treba sve opomenuti po tvojoj prici se da zakljuciti vi kikujte sve a ostacemo nas "20" veselih catera da se zezamo ...
Ne razumem tu pricu bas...
+ se daje za kisss?Ne znam kako je kod tebe u zivotu al mene obicno u obraz poljubi svaka drugarica kad se vidjam sa njom na ulici ....ili idemo na kafu recimo pa treba se vidimo umesto poza ona me kissne u obraz a ako neko dolazi na kanal 1-2-3 god on postaje kanal priljatelj naravno ako je miran i postuje pravila i samim tim dobija + kiss nema veze sa tim nego ti se osoba jednostavno javi...
Da ima "nekih" koje pokusavaju kisss-om da dobiju + ima al ja dajem + i svakom ko mi dodje na pvt i trazim mi voice tj +..
Pomoc brate dosao je lik da me pita kolko kosta polovna astra 91 god al dizel ne benzinac to mogu da uvrstim sa tvojim problemom,naravno ima neke veze sa chatom i trebalo bi vise ljubaznosti al shodno svakakvim pitanjima na tom kanalu operateri su poceli da rade sami i samo "sto se od njih trazi" a to je da pomazu iskljucivo oko chata...
A tvoj problem moze biti vezan i sa skritpom i sa net provajderom itd itd itd....
Pismenost hmz kako ti objasnim vidis igrao sam podmornice sa ortakom u osnovnoj skoli i ja sam pravio kvadrate i jedan je bio manji od drugog i on se tako iznervirao sto to nisam crtao sa lenjirom da vise nije hteo da prica samnom...To mogu da skontam tako samo ...
Ako hoces da se pokazes da znas nas pravopis pod 1 neces koristiti skripte gde su engleske skracenica niti engleske izraze i znaces nasu istoriju sto ti sa tim god smem da se kladim da nemas pojma ni 2%....
Da dodam nisu svi @ iz srbije tako da i nemoraju da znaju srpski pravopis osim ako ti ne mislis da je krstarica srpska i samo srpska sto mogu da ti kazem da nije tako..
Da dodam jos kad ti neko iz "uprave" kaze da je L_E_S_B_G dobar nick jer moze da znaci leskovac beograd (oznaka za leskovac je le) onda skontas da tu nesto nije uredu..
Jos kad dodas da su svi nickovi sa _le na kraju bad nickovi stavljeni odavno onda tek skontas da nista nekontas...
Nego da se vratimo na tvoju pricu kriteriju se razlikuju od kanala do kanala sto se tice logova slazem se da to nije uredu nikako al kako bi moja kuma rekla mozda im je dosla najebica da izvines ili im je bilo do zezanja siguran sam (i ako nisam bio tu tad) da se to mozda desilo jednom ili dva puta max ipak svaki ali svaki @ sigurno pokusava da pazi kanal najbolje sto moze....
I mislim da gresis za nas @ 99% je ok u toj ekipi ..
 
18:50:38 <branko_83_nis> gde mogu da kupim novija nemacka kola za 1500e
19:07] <Slobodan_cs> JA SAM BOLESTNA
[19:08] <Slobodan_cs> terebam pomoc

Eto par logova sa pomoci ..I pokusaj ti nas nekad da razumes...
I ako ti se nesto nesvidja mislim da nema potrebe da pises po forumi imas admine na piku koji vise nego ok rade kao Daky i totalno su strogi i veruj mi ako mislis da nesto nije ok mozes njima da kazes i ako uvide da si upravu vise nego sigurno ce ta osoba biti kickovana sa lista.
Tolko od mene.
 
Mislim da chat razgovori kao ni razgovori sa telefon ne bi trebali da se iznose u javnost...To je ipak privatnost tih ljudi sto chatuju...
Kao prvo, trebao bi da znaš da razgovori preko pričaonice i preko telefona nisu isto i ne mogu se staviti u isti koš! Pričaonice su JAVNE a telefonski razgovori nisu! Prema tome, sve što je javno, kao i ovaj Forum, ne može da ima svoju privatnost!
 
Pa ne razumem onda sta vam smeta na tom i u cemu je problem chatu...Forum moze da se uredjuje i drzi pod kontrolom dok je chat otvoreniji te na njemu mogu dolaziti od pametnih ljudi,filozofa do bolesnih umova...

Upravu si,kome se ne svidja na javnom kanalu uvek moze otvoriti svoj kanal i zvati svoje drustvo....sto se tice @ ne bih se menjao s njima...ja da ratujem sa svakim korisnikom koji ne postuje pravila neka hvala...al to je mana velikog servera dolazi mnogo ljudi mnogo razlicitih osoba i pre ili kasnije mora se naci neko ko ne postuje pravila. I ja se ne slazem sa nekim odlukama opova ili sta opovi rade ali dosao sam da se zabavim tako da me zabole....
P.S. "narodu se ne moze ugoditi"
 
A sto ne naglasite dobre primere?
Nemoguce da ih nema:) Ima kanala gde @-ri drze potpunu kontrolu nad kanalom sasvim normalnim metodama. Lose primere prijavljujte adminima, imate mail krstarice. Problem je sto mislite da te mailove niko ne chita, ali svaki se procita. Mnogo generalizujete stvari.
Ja sam jedan od tih kako vi kazete besnih, ogorcenih, osionih, ambivalentnih, nepismenih, neljubaznih, nekulturnih, opsednutih, zlobnih, punih jeda, nezadovoljnih.
Pa mi je opet kanal na kom imam status medju najboljim na serveru.
Koje uvrede trpim svaki dan, koje gluposti citam svaki dan, niste toga ni malo svesni. Ne samo ja, nego i svi koji imaju neki status na krstarici. Da vam neko od nas okaci ovde logove vredjanja i pretnji koje dobijamo dnevno, mislim da bi se zgrozili.
Toliko od mene za sada;))

njoy in world of IRC.
 
Ala ste vi ovde okasnili s temom , o ovome sam ja pričao skoro dve godine a ni tada me niko nije zarezivao 5% kao ni vas sada.
Bilo je dve teme na više stranica o IRC-u na surferskom kutku ,dok je postojao ,tačno o ovakvim stvarima. Naravno bilo je tu i nebuloza u zadnje vreme koji su radili admini na krstarici samo na osnovu logova koji su im davani. O svemu tome ovde ni ne vredi raspravljati. Previše sam dugo na krstarici da bi me bilo šta više iznenađivalo.
 
ili stavi ban nekome zato sto je rekao "kisssssssss". |:


Zbog toga se sigurno ne stavlja ban, nego se mozda stavi ban kad napise "KISSSSSSSSSSSSS", a to je caps lock i to je koliko ja znam zabranjeno na javnim kanalima, jel tako?!
Drugo, to sto su pricali, to je sigurno bilo sprdanje niko tu nije nista ozbiljno mislio, bar ja to tako shvatam..
Zaboga pa i OPerateri su ljudi i njima treba malo sale i zabave, nisu oni tu samo da prate kanale i da citaju sta drugi pisu, valjda i oni na neki nacin spadaju u chatere?
Ali ako ces ti sad svakom OPerateru da trazis gresku i zamerku u radu, onda nesto nije u redu sa tobom, ocigledno ovo radis da bi te ADMINI primetili i dodali na access listu, posto kao gledas ko sta radi, ovo ono...a to je po meni glupavo...

btw, ovo je samo moje misljenje.. ;)

Uzivajte, pozdrav! :D
 
Budite malo realni...ja ne branim nikog nisam op niti bih bio op na javnim kanalima
Ali kao sto rece BojanZR

OPerateri su ljudi i njima treba malo sale i zabave, nisu oni tu samo da prate kanale i da citaju sta drugi pisu, valjda i oni na neki nacin spadaju u chatere?
Nisu oni dosli da citaju tudje gluposti da je tako smorili bi se za 2 sata i vise nikad ne bi dosli...Pre nego sto pocnemo da kritikujemo njihov rad treba da se stavimo u njihovu poziciju
Al to je samo moje misljenje
 
Od tridesetak, ili koliko vec operatera koji ordiniraju trenutno, na odgovornost sam prozvao dva. Ne njihovu licnost, kako sebi dadose slobodu oceniti neke persone, vec ucinak i rad na Pricaonici internet krstarice.
Dakle, ne radi se o mojoj sujeti koja je povredjena jer me je neko izbacio ( Na PIK-u sam za ovih nekoliko godina chatovanja dobio dva, tri bana, uvek slucajno...jednostavno ljudi rade svoj posao..no hard feelings....), ili nekom skrivenom motivu, jednostavno mislim da ponasanje gore imenovanih nije korektno, i smatrao sam da administraciji treba ukazati na to.

Ja sam pijun, obzirom da PIK ima 6000-7000 usera svakodnevno, i minorno bi bilo da sam neki "krstas", da prozivam i pljujem svakoga poimence, stavise, smatram da je veliki broj operatera korektan i opusten, ali kada vise korisnika primeti da necija bezobzirnost prevazilazi okvire uobicajenih za iole normalnu osobu, onda smatram da se neko treba pozabaviti time. Odgovorno tvrdim, i stojim iza svog stava je pravopis gore navedenih osoba na niovu mog jedanaestogodisnjeg brata ( ko god sumnja u to, predlazem mu da odvoji 15 minuta svog zivota izmedju 6-8 sati popodne i isprati prepisku na kanalu;


°23:58:37° <@Bechejac85> i da puse
°00:04:16° <@Bechejac85> Legija90 za petsto eura dobijes i na krstarica i na svi ....
°00:07:13° <@Bechejac85> a ja bi da budem izuzetak
°00:08:23° <@Bechejac85> dati kaze neki kinez da ti je cale nebi se cudila aa?
°00:09:33° <@Bechejac85> ne volis sek sic
°00:15:46° <@Bechejac85> el tako ako se nevaram?
°00:16:12° <@Bechejac85> ma bomba za svi nas
°00:16:29° <@Bechejac85> dao bi ja njoj........... ovaj boljke da cutim
°00:31:10° <@Bechejac85> TziTza^MaTza-PFC-nBG-CHINCHILA jel da su skrnavi bi deckovi


ponasanje i kriterijumi neravnomerni, a samo znanje u vezi sa IRC komandama koje nisu integrisane u skriptu, a koje bi inace trebalo da imaju u malom prstu, minimalno.


Jos jednom podvlacim, namera ovog i drugih postova nikako nije da prozovem, pljujem i ocenjujem neciju licnost, uostalom svi mi pravimo greske, ljudi smo, jel'te, cenim da je jako tesko svakodnevno se nositi sa masom spamera, pvt pitanja da li mozes da mi das ovde +, kako da uradim ovo etc, vec da iznesem svoje misljenje, i ukazem na one cije se greske uzastopno ponavljaju, a koji svojom neaktivnoscu i bahatoscu ugrozavaju sam kvalitet Pricaonice, a time sto im nije skrenuta paznja, latentno im se stavlja do znanja da mogu da nastave.


Za one sa viskom slobodnog vremena sam atachovao Internet bonton, pa nije na odmet procitati ga.

Pozdrav, drugari :)
 

Prilozi

  • IBonton.txt
    31,7 KB · Pregleda: 14

Back
Top