Pomoc za torente, rapidshare od iskusnih surfera...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

HYBRID

Primećen član
Poruka
522
Posto od skoro imam brz net(do skoro sam bio preko dial up-a), ako mozete vi iskusniji u tome da mi pojasnite par stvari:zasto mi torente skida sporo? preporucite mi neki program za torent fajlove i kako da ga namestim, i torent sajtove da preporucite... I jos nesto, kako da skidam preko rapid share-a ,a da me ne smara sa onim glupim cekanjem... Hvala unapred svima koji pomognu... :)
 
btw. to za rapid me podseti da sam rekao kako cu objasniti kako da se skida bez cekanja.Ustvari nisam ni zaboravio samo me mrzi.:);)bice....

Jel to ono preko AOL-a?


ljudi , ja koristim neki µTorrent, i zanima me da li ima neka dodatna podesavanja ili accaleratori koji mi ubrzavaju ovo sra**. zato sto ima gomila ovih seedera,a opet skida sugavo. Konekcija je 512 / 64 adsl.
 
HYBRID HYBRID polako polako dovoljno je jedan post ;)

Nije preko AOL-a.

U pitanju je program koji resetuje konekciju nakon zavrsenog download-a menjajuci IP.Zatim veoma uspesno prepoznaje onaj kod sa slike sto treba da se ukuca.Dakle prepoznaje ga i download pocinje.Kad se zavrsi opet iz pocetka.
Prilicno pametno i jednostavno uradjeno.Radi prakticno sve sto i ti samo sto nemoras da sedis za kompom.
 
Posto od skoro imam brz net(do skoro sam bio preko dial up-a), ako mozete vi iskusniji u tome da mi pojasnite par stvari:zasto mi torente skida sporo? preporucite mi neki program za torent fajlove i kako da ga namestim, i torent sajtove da preporucite... I jos nesto, kako da skidam preko rapid share-a ,a da me ne smara sa onim glupim cekanjem... Hvala unapred svima koji pomognu... :)


Torent ne koristim.

A da skidaš preko rapidshare, a da se ne smaraš sa onim glupim čekanjem možeš veoma lako.

Uplatiš sebi premium account i skidaš do mile volje. Nema čekanja ;)
 
HYBRID HYBRID polako polako dovoljno je jedan post ;)

Nije preko AOL-a.

U pitanju je program koji resetuje konekciju nakon zavrsenog download-a menjajuci IP.Zatim veoma uspesno prepoznaje onaj kod sa slike sto treba da se ukuca.Dakle prepoznaje ga i download pocinje.Kad se zavrsi opet iz pocetka.
Prilicno pametno i jednostavno uradjeno.Radi prakticno sve sto i ti samo sto nemoras da sedis za kompom.

hehe... slucajno sam dvaput stisnuo posalji... :) Pa daj nam ime programa, sta nas zezas? ja sam cuo da ima neki dynamic IP. Jel to?
 
Čitao sam o tome negde ranije ... a šta ako ti se IP ne promeni prvi put :)

Ili ako ne uspe da prepozna sličicu, tj ako ovi sa rs promene izgled :)

Imas .bat file u koji uneses pauzu izmedju disconnect-a i connect-a,da budes siguran da ce promeniti IP.
Slicicu prepoznaje iz prvog puta,retko kad mu je potreban drugi pokusaj.Ako pogresi prvi put rapid ponudi drugu slicicu.Tako nekolko puta.Jos nijednom nije bilo da promasi toliko puta.Cak iako bi ispucao sve pokusaje,pokrenuo bi .bat file pa ispocetka.Ali to jos nije bilo.
Ako promene izgleda koda,prmenis i ti izgled svojih slicica u bazi ;) Menjali su oni gomilu puta od kad ja imam ovaj program.
 
Ja sam kreno da citam i smorio sam se od tih silnih slika. Ako kazes da radi onda radi.
Svi ti verujemo ;)

Evo sad sam ukratko ispisao neko kao objasnjenje kako da se sredi taj bat fajl.Okacicu to negde samo neznam sta ce Avetinja i Toma503 da kazu.Pardon tab503 :p:pKako stoje stvari s pravilnikom.U ostalom program je bio free.Netreba krek nista.Samo je usput dobio par dodataka.Verujem da se autor ne bi ljutio.Ovako mu program bolje radi.8)
Necu da postujem da mi ne nakace neki tamo njihov poen.Cuo sam da Avetinji kasne uplate pa je malo ljut i frlja se sa poenima. :lol::lol:
Prvo njih da cujem...;)

btw. Mozda to sa AOL i nije lose,ali mi smo bre u srbiji tata mate za raznorazne malverzacije :);)Nema boljih.
 
Mozda to sa AOL i nije lose,ali mi smo bre u srbiji tata mate za raznorazne malverzacije :);)Nema boljih.

Pa nije lose,samo smara sto mora da se stalno log in i out na aol. i mora onaj kilavi browser da ti bude upaljen. Tako od statickog ip-a pravis dinamicki.(ko sto je rekao ovaj sto sebe naziva hakerom na linku koji sam postavio).

Pa daj vise link za taj prog,i uputstvo neko, sto nas drzis u iskcekivanju.:>

Ne znam sta se vama svidja u tim torentima, ali ja sam mislio da je to bolja stvar. Ako cu ja da cekam da skinem neku igru ili film mesec dana, pa bolje da idem da ga kupim na ulici. Preko lime wire-a mi mnogo brze skida film.(bar kol`ko sam video do sad).
 
e da, i jos nesto , onaj µTorrent, mi kaze kad idem na speed guide sledece : A port must be forwarded from your router to µTorrent to get good speeds. This port is used to let other peers connetct to you. i onda mi pise koji mi je current port(koji mogu da menjam) i ima da kliknem: Test if port is forwarded properly. i kad kliknem na to otvori mi neki sajt na kome mi kaze da port nije otvoren. Kako da otvorim taj glupi port?! i da li da idem na enable encryption?
 
Ja sam probao to sto jednostavnije da srocim,a da mogu i oni malo manje upuceni da razumeju.
Ako i dalje nesto nije jasno,slobodno pitajte.

btw. uputstvo je do sad skinuto 5 puta a program samo jednom.Sta ce vam tolika uputstva bre? heheh:):);) Skidajte bre ljudi iskoristite priliku.Svuda sam trazio resenje za rapid i nigde nisam nasao nista slicno.Sto mi nikako nije jasno jer je stvar krajnje jednostavna.Radi isto sto i vi samo automatski.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top