Jack Nicholson vs Marlon Brando

Ko je po vama bolji glumac?

  • Jack Nicholson

  • Marlon Brando


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ovako, obojica su vrhunski glumci i tesko je objektivno reci ko je bolji, mislim da samo mozemo dati svoje subjektivno misljenje.

Ja sam glasala za Branda.

Mislim da postoji problem vezan za anketu- nisu svi gledali dovoljno Brandovih filmova, vise su gledali Jack-ovih sigurno. Al' dobro...
 
Pa nije, ali ja znam mnogo ljudi koji su gledali bas dosta, dosta filmova u zivotu, ali nisu "Tramvaj zvani zelja" i "Na dokovima NY" :)
Jack je mladji i mnogi njegovi filmovi su deo popularne kulture, da tako kazem. Ali popularne kulture u pozitivnom smislu.
Nije vazno, nek glasaju ljudi....
 
Pa nije, ali ja znam mnogo ljudi koji su gledali bas dosta, dosta filmova u zivotu, ali nisu "Tramvaj zvani zelja" i "Na dokovima NY" :)
Jack je mladji i mnogi njegovi filmovi su deo popularne kulture, da tako kazem. Ali popularne kulture u pozitivnom smislu.
Nije vazno, nek glasaju ljudi....

Nijedan film
nije toliko dio popularne kulture kao Godfather
ccc
kad vidis neke likove kako se loze na te mafijaske fore
pa kace Brandove slike u lokalima
Don Vito Corleone i Tony Montana
su filmski likovi
koji su ubjedljivo najpopularniji medju svijetom.
 
Pa to je jedan film :) Moja prognoza je da je vecina ljudi od najboljih Brandovih filmova pored Kuma gledala samo jos i Apokalipsu i Poslednji tango....
Dobro, i The Score su svi gledali samo taj film ne moze da se poredi sa gore navedenim.

No, ne spamujmo dalje, kao sto rekoh nek glasaju ljudi, nebitno je i onako.
 
shining.jpg
21_BRANDOBPS.JPG
[/IMG]
da,da
Jack je u prednosti
a zna se i zasto
kakva faca
ludilo8-)
 
E ja sam gledao Na dokovima Njujorka..ali nisam Tramvaj zvani zelja. Ovako, licno mi je mnogo drazi Dzek Nikolson, za neke njegove uloge sam se nekako i vezao. Sto se tice Branda jasno je kao dan da je jedan od najvecih ikada, ali nekako nemam lican odnos prema njemu. Glasao bih verovatno za Dzeka, ali ne zato sto mislim da je bolji glumac. I ko je uopste u stanju da odredi ko je bolji. To je kao da poredis Teslu i Ajnstajna :) Ne mozemo mi obicni smrtnici to da odredimo.
 
E ja sam gledao Na dokovima Njujorka..ali nisam Tramvaj zvani zelja. Ovako, licno mi je mnogo drazi Dzek Nikolson, za neke njegove uloge sam se nekako i vezao. Sto se tice Branda jasno je kao dan da je jedan od najvecih ikada, ali nekako nemam lican odnos prema njemu. Glasao bih verovatno za Dzeka, ali ne zato sto mislim da je bolji glumac. I ko je uopste u stanju da odredi ko je bolji. To je kao da poredis Teslu i Ajnstajna :) Ne mozemo mi obicni smrtnici to da odredimo.

di bre
glasaj
bez obzira
ovo je sigurno glas za Dzeka
 
Ovako, obojica su vrhunski glumci i tesko je objektivno reci ko je bolji, mislim da samo mozemo dati svoje subjektivno misljenje.

Ja sam glasala za Branda.

Mislim da postoji problem vezan za anketu- nisu svi gledali dovoljno Brandovih filmova, vise su gledali Jack-ovih sigurno. Al' dobro...

MB je za mene uzasan glumac..i kao pojava odvratan.
hehe slazem se s Quiet Rebel , i ja sam rekao da nisam mnogo njegovih filmova odgledao ali pocecju da skidam njegove filmove, tad cju postovat' nesto pametno :D ,ali sam odgledao skoro sve de nirove.. :)

sto se tice drugog posta sta reci... olimpijsko zlato bi malo bilo:evil::evil:

glas naravno za branda
 
Ovako, obojica su vrhunski glumci i tesko je objektivno reci ko je bolji, mislim da samo mozemo dati svoje subjektivno misljenje.

Ja sam glasala za Branda.

Mislim da postoji problem vezan za anketu- nisu svi gledali dovoljno Brandovih filmova, vise su gledali Jack-ovih sigurno. Al' dobro...

Pogledaj Last tango in Pariz .Tu je MB bio toliko odvratan,ljigav,jeziv,poremečen više nego
je to JN u bilo kojem filmu
 
Nicholson se u svakom jebenom filmu krevelji.Igrao on detektiva,zlog mafijaša ili Jokera

Ovo je tacno, Nicholson se nekad stvarno bespotrebno krevelji i to je cini mi se pocelo negde '80, nesto nije to toliko cesto radio '70. Valjda je provalio da to pali, da je mnogima cool.

Jack takodje ima tendenciju da od likova stvori malcice i karikature, a tome mnogo doprinosi pomenuto "kreveljenje".


Da se razumemo, meni je Jack nekada bio omiljeni glumac. Sad je na 4. mestu mojih omiljenih glumaca. Nisam se ja razocarala u njega i pocela da ga cenim manje, nego su mi se neki drugi glumci i njihovi filmovi dopali vise.
Znaci, jako gotivim i postujem coveka, ali sad pricamo o nekim nijansama, jer to tema prosto namece.
 

Back
Top