Gledati a ne videti

Truman

Elita
Poruka
22.709
Povremeno mi se desava sledece: ostavim neku stvar radeci i razmisljajuci o necemu drugom pa je posle trazim, ili prosto samo trazim neku stvar. Gledam po stanu i ne vidim je dok je trazim. Posle nekog vremena ne razmisljajuci o tome sasvim slucajno naidjem na tu stvar i to bas gde sam je trazio. I kada sam je trazio nisam je video makar bilo tako ocigledno kao sto je recimo da se nalazi na mom stolu ( koji sam naravno pretrazio ). E sad, posto me ova moja osobina strasno iritira zanima me ima li slicnih slucajeva i zbog cega je to tako i kako se izboriti sa tim.

Ovo pitanje se odnosi i na zene i na muskarce, ali nisam znao gde da postavim temu posto trazim ozbiljan pristup ( nije za svastaru ) pa bi bilo pozeljno da oba pola komentarisu.
 
Desava mi se, kako da ne. Ne znam da li je to posledica godina (zasla sam u 4 deceniju), unosenja toksicnih materija u organizam, ili jednostavno umora... Dobro je napraviti pauzu u trazenju, opustiti se - i nadjesh... al ponekad tek nedelju dana kasnije :( Desava mi se sa knjigama, malim predmetima i tako...
 
Desava mi se....cak kad sklonim nesto da bih posle znala gde je, ja ne znam....kao da sakrivam stvari od same sebe....i onda mi dodje da se ubijem.....ali, to je valjda normalno....u ovim godinama....
 
nije tu havalius...ona će ti dati stoočan savet.....ali ovako laički....dakle ti znaš da je stvar tu...ali je previdiš...ne želiš da je vidiš tada kada je tražiš......u tom trenootku...a sledećeg poota....tačno znaš gde je - tamo gde si je i tražio....samo je sada i vidiš...........ukratko...tebe zabavlja to tvoje "gledati, a ne videti"........i sam si od toga stvorio nekakav fenomen.....koga nema.....u stvari....to je jedno očajno goobljenje vremena.....kao kada bi 10 poota vezao pertle pre nego što kreneš iz kooće....i posle govorio kako ti to strašno smeta......a ne smeta ti...to je tvoja odlooka......
 
e ja imam slicnu budalestinu..kad mi je nesto vazno, stavim ga "na sigurno"
posle nema teorije da ga nadjem, sem slucajno..
i tako citavog zivota..
jedino sto se promenilo, je sto se vise ne nerviram zbog toga...i kad krenem opusteno, brze nadjem...
nemam pojma koji je to trip..:-|
 
i ja gledam da se opustim kad mi nije hitno
da ne mislim jedno vreme
ili da sednem i smireno razmislim, umesto sto preturam
upali mi se sijalica u glavi
jer, kontam da mozak negde to obradjuje u silent modu
a kad trazim kao sumanuta, pa se nerviram, ne ide, a samo sto u rerni ne gledam - valjda ne mozes da razmisljas kad sam sebi stvoris pritisak i kad nisi skoncentrisan
a i to bas iz teme mi se desava - trazim telefon, a on mi u ruci
mislim mi fali koncentracija u tim trenucima...da su mi misli na drugom mestu..tako nesto
 
i ja gledam da se opustim kad mi nije hitno
da ne mislim jedno vreme
ili da sednem i smireno razmislim, umesto sto preturam
upali mi se sijalica u glavi
jer, kontam da mozak negde to obradjuje u silent modu
a kad trazim kao sumanuta, pa se nerviram, ne ide, a samo sto u rerni ne gledam - valjda ne mozes da razmisljas kad sam sebi stvoris pritisak i kad nisi skoncentrisan
a i to bas iz teme mi se desava - trazim telefon, a on mi u ruci
mislim mi fali koncentracija u tim trenucima...da su mi misli na drugom mestu..tako nesto
:lol:ja sam jednom u sred sopinga zavristala histericno "a gde mi je texas jakna" a muz me gleda i kaze "u ruci":neutral:
inace desava se,trazim a nista ne vidim,pomaze jako koncentrisanje na predmet,znaci pocnes iz pocetka, vratis se odakle si krenuo
 
Povremeno mi se desava sledece: ostavim neku stvar radeci i razmisljajuci o necemu drugom pa je posle trazim, ili prosto samo trazim neku stvar. Gledam po stanu i ne vidim je dok je trazim. Posle nekog vremena ne razmisljajuci o tome sasvim slucajno naidjem na tu stvar i to bas gde sam je trazio. I kada sam je trazio nisam je video makar bilo tako ocigledno kao sto je recimo da se nalazi na mom stolu ( koji sam naravno pretrazio ). E sad, posto me ova moja osobina strasno iritira zanima me ima li slicnih slucajeva i zbog cega je to tako i kako se izboriti sa tim.

Ovo pitanje se odnosi i na zene i na muskarce, ali nisam znao gde da postavim temu posto trazim ozbiljan pristup ( nije za svastaru ) pa bi bilo pozeljno da oba pola komentarisu.


ovo je moja tema...najgori sam od sve djece..i cesto paranoishem...
 
Povremeno mi se desava sledece: ostavim neku stvar radeci i razmisljajuci o necemu drugom pa je posle trazim, ili prosto samo trazim neku stvar. Gledam po stanu i ne vidim je dok je trazim. Posle nekog vremena ne razmisljajuci o tome sasvim slucajno naidjem na tu stvar i to bas gde sam je trazio. I kada sam je trazio nisam je video makar bilo tako ocigledno kao sto je recimo da se nalazi na mom stolu ( koji sam naravno pretrazio ). E sad, posto me ova moja osobina strasno iritira zanima me ima li slicnih slucajeva i zbog cega je to tako i kako se izboriti sa tim.

Ovo pitanje se odnosi i na zene i na muskarce, ali nisam znao gde da postavim temu posto trazim ozbiljan pristup ( nije za svastaru ) pa bi bilo pozeljno da oba pola komentarisu.
meni se to desava stalno.
recimo trazim moju patent olovku na koju sam navikla i samo njom volim da pisem i ne mogu da pocnem da radim dok je ne nadjem...i onda preturim celu sobu,krenem da smaram ljude sa pitanjima gde mi je olovka da je nisu uzeli slucajno i slicno i onda se obavezno ispostavi da mi je u ruci sve vreme...u medjuvremenu krenem da panicim,dramim ,nerviram se i slicno.
i to mi se bas cesto desava...tipa trazim neku majicu,a vec sam je obukla,nadjem kapu na glavi :roll: knjigu na mestu (a ubedjena sam da nije tu bila malo pre) itd...
join the club :D
 

Back
Top