Osvestimo se konacno!

e sad

Zainteresovan član
Poruka
319
Dosta je bilo da strane firme zaradjuju na nama a da nam njihove vlade vracaju na ovaj nacin.
Srbija nije posebno veliko trziste ali bih rekla da je ipak interesantno za strane ulagace jer kao sto vidim ima ih dosta.
Ovo je apel da se na sve nacine borimo protiv otimanja Kosova.
Svi koji imaju otvorene racune u nekoj od stranih banaka, a takvih je zaista mnogo, uputite protestno pismo filijali vase banke uz zahtev da oni to pismo proslede dalje filijalama u Beogradu i dalje u njihove centre u inostranstvu. Ulozimo zalbu na ovo sto se desava, zapretimo im da cemo masovno napustiti njihove banke ukoliko njihova vlada ne pocne da menja svoju politiku prema nama.
Verujte svetka politika vodjena je ekonomijom sve se vrti oko novca. Sigurna sam da im nece biti prijatno ukoliko dobiju makar jednu zalbu i protest a da ne govorim ukoliko nas bude 100, 1000 ili vise. Mozda zvuci kao samo jedna kap, ali ima nas dosta i boricemo se.
Bojkotujmo na trenutak sve slovenacke trzne centre, americke restorane isl.
Nasilje nije resenje, pametniji smo od njih!!

Pozdrav
Sanja
 
Svaka cast, napokon neko hladne glave da kaze nesto pametno.
Bojkot stranih proizvoda je jedno od mirnih resenja koje mogu dovesti do nekis stvari tipa povecanje prodaje nase robe, a samim tim i jacanjem nase ekonomije. Sto je preduslov za jaku drzavu.

Veliki pozdrav svima !
 
Dosta je bilo da strane firme zaradjuju na nama a da nam njihove vlade vracaju na ovaj nacin.
Srbija nije posebno veliko trziste ali bih rekla da je ipak interesantno za strane ulagace jer kao sto vidim ima ih dosta.
Ovo je apel da se na sve nacine borimo protiv otimanja Kosova.
Svi koji imaju otvorene racune u nekoj od stranih banaka, a takvih je zaista mnogo, uputite protestno pismo filijali vase banke uz zahtev da oni to pismo proslede dalje filijalama u Beogradu i dalje u njihove centre u inostranstvu. Ulozimo zalbu na ovo sto se desava, zapretimo im da cemo masovno napustiti njihove banke ukoliko njihova vlada ne pocne da menja svoju politiku prema nama.
Verujte svetka politika vodjena je ekonomijom sve se vrti oko novca. Sigurna sam da im nece biti prijatno ukoliko dobiju makar jednu zalbu i protest a da ne govorim ukoliko nas bude 100, 1000 ili vise. Mozda zvuci kao samo jedna kap, ali ima nas dosta i boricemo se.
Bojkotujmo na trenutak sve slovenacke trzne centre, americke restorane isl.
Nasilje nije resenje, pametniji smo od njih!!

Pozdrav
Sanja

imas alternativu?????
 
BRAVO SANJA! POZAJMI MI SAMO PARE DA VRATIM KREDIT KOJI IMAM I ODMAH IMA DA IM ZAPRETIM DA CU DA UGASIM RACUN U TOJ BANCI!


Pre 2-3 meseca imala sam problem sa Telekom Srbija jer su mi otkako sam presla na post paid redovno dodavali odrdjen iznos na racun na kraju meseca iako sasvim sigurno znam da ih nisam potrosila.
S obzirom da sam ugovorom vezana za njih do maja ove godine znala sam da taj racun moram platiti, ali sam im poslala pismo u kome sam ih obavestila da sam svesna da dodaju iznos na racun, da cu ga svakako platiti, i da cim mi istekne ugovor prelazim na drugu mrezu. Nakon 7 dana su mi poslali neko obrazlozenje uz nadu da necu menjati njihovu mrezu, da sam njihov korisnik dugo godina i voleli bi da tako i ostane...
U tome je moja poenta. Kada mi istekne ugovor sa njima verovatno necu menjati mrezu jer ostali kradu jos i vise ali sam im stavila do znanja da to sto rade nije u redu. Ja sam samo jedan od njihovih milion korisnika ali nikom nije u interesu da gubi ijednog klijenta. To je jednostavno politika novih korporacija " svaki klijent je vazan, ma kako mali bio".
Svaka banka zeli da veze klijenta na dugi niz godina i zbog toga nas ubijaju sa "povoljnim" kreditima i svakako im nije prijatno da dobiju pismo u kome ih obavestavate da jedino sto vas i dalje veze za njih jeste upravo taj kredit i nista vise a da cete sve ostale transakcije obavljati preko drugih banaka,pa cak iako druge transakcije ne postoje.
 
Pre 2-3 meseca imala sam problem sa Telekom Srbija jer su mi otkako sam presla na post paid redovno dodavali odrdjen iznos na racun na kraju meseca iako sasvim sigurno znam da ih nisam potrosila.
S obzirom da sam ugovorom vezana za njih do maja ove godine znala sam da taj racun moram platiti, ali sam im poslala pismo u kome sam ih obavestila da sam svesna da dodaju iznos na racun, da cu ga svakako platiti, i da cim mi istekne ugovor prelazim na drugu mrezu. Nakon 7 dana su mi poslali neko obrazlozenje uz nadu da necu menjati njihovu mrezu, da sam njihov korisnik dugo godina i voleli bi da tako i ostane...
U tome je moja poenta. Kada mi istekne ugovor sa njima verovatno necu menjati mrezu jer ostali kradu jos i vise ali sam im stavila do znanja da to sto rade nije u redu. Ja sam samo jedan od njihovih milion korisnika ali nikom nije u interesu da gubi ijednog klijenta. To je jednostavno politika novih korporacija " svaki klijent je vazan, ma kako mali bio".
Svaka banka zeli da veze klijenta na dugi niz godina i zbog toga nas ubijaju sa "povoljnim" kreditima i svakako im nije prijatno da dobiju pismo u kome ih obavestavate da jedino sto vas i dalje veze za njih jeste upravo taj kredit i nista vise a da cete sve ostale transakcije obavljati preko drugih banaka,pa cak iako druge transakcije ne postoje.

Niko vise ne krade nego monopolisticke drzavne firme. Jedva cekam da te lopine i neradnici iz telekoma dobiju konkurenciju u fixnoj telefoniji. Odvratni su. Da nije stranih banaka ovde bi bio haos kao i sa fixnom telefonijom.
 
a sto se tako sprdate svaki put kad se pomene bojkot merkatora?
kao da inace provodite svo svoje vreme bas u merkatoru
sta to ima taj merkator bez cega ne mozete?

ja jesam za bojkot slovenaca
hiljadu preduzeca su otvorili u srbiji,
a da pri tom ni jednog srpskog dinara nema u njihovoj privredi
 
Dosta je bilo da strane firme zaradjuju na nama a da nam njihove vlade vracaju na ovaj nacin.
Srbija nije posebno veliko trziste ali bih rekla da je ipak interesantno za strane ulagace jer kao sto vidim ima ih dosta.
Ovo je apel da se na sve nacine borimo protiv otimanja Kosova.
Svi koji imaju otvorene racune u nekoj od stranih banaka, a takvih je zaista mnogo, uputite protestno pismo filijali vase banke uz zahtev da oni to pismo proslede dalje filijalama u Beogradu i dalje u njihove centre u inostranstvu. Ulozimo zalbu na ovo sto se desava, zapretimo im da cemo masovno napustiti njihove banke ukoliko njihova vlada ne pocne da menja svoju politiku prema nama.
Verujte svetka politika vodjena je ekonomijom sve se vrti oko novca. Sigurna sam da im nece biti prijatno ukoliko dobiju makar jednu zalbu i protest a da ne govorim ukoliko nas bude 100, 1000 ili vise. Mozda zvuci kao samo jedna kap, ali ima nas dosta i boricemo se.
Bojkotujmo na trenutak sve slovenacke trzne centre, americke restorane isl.
Nasilje nije resenje, pametniji smo od njih!!

Pozdrav
Sanja

Hoces prestat koristit windowse kao operativni sustav? :mrgreen:
 
Dosta je bilo da strane firme zaradjuju na nama a da nam njihove vlade vracaju na ovaj nacin.

Mislim da je potrebno napraviti razliku izmedju industrije i politike!Posto je opste poznato da je industrija u privatnom vlasnistvu u vecini slucajeva ti ljudi su oprezni kada je politika u pitanju jer im ne treba ta beda na vratu kada im je u zivotu dosta dobro!!Jedina obaveza prema drzavi im je porez!
Sto vise stranih firmi u Srbiji to je veca konkurencija i samim tim drzava Srbija ima veci poreski profit,vecu zaposlenost,manje socijalnih problema.....itd!!
Svaki strani biznismen se bas ne raduje aktuelnoj situaciji u Srbiji i na Kosovu jer nestabilna politicka situacija zatvara i njihove poslovne interese!
U jednoj recenici bi definisao stvar : Industrija gazi sve politicke,nacionalne i verske interese i kroz biznis spaja i zblizava ljude ! !

Ovo je apel da se na sve nacine borimo protiv otimanja Kosova.

Rekao bih da je prekasno da bilo sta ucinimo nekim taktikama da bi spasili teritoriju!
Iskreno,Kosovo se moze povratiti ali na zalost samo ratom!Predaleko je sve doguralo i pokojni Sloba se povukao u momentu kada je trebao da bude najagresivniji!Jedino resenje je da u pomoc neke druge sile povratimo teritoriju ali mislim da smo i dalje sami u toj ideji!
Veliki broj zemalja ce priznati to parce zemlje a vladavinu ce uspostaviti zapad jer se siptari nista ne pitaju tamo,tako da je to kraj tuzne balade! :-(

Nasilje nije resenje, pametniji smo od njih!!

Tesko je to obuzdati sestro moja,kada je neko ogorcen zbog nepravde!!!
 
Mislim da treba da bojkotujemo i sve Deltino (kriminalac je u pitanju, čobek koji pomaže svim vlastima zarad sebe, ne gledajući da li šteti interesima majke (države), kapitalista koji ne daje poštene plate.
Onda Rodić, slična priča.
Ima toga mnogo.
Ili je ok da nas šamaraju samo zato što su ''naši''?
 

Back
Top