Vojne penzije i stanovi za vojne penzionere

Dobio sam Resenje RF penzijsko i invalidskog osiguranja na zahtev za 11,06%,da se isti odbija kao neosnovan sa mogucnoscu zalbe RF PiO-Direkciji u Beogradu.Interesuje me kakav je dalji postupak i sta uraditi na osnovu ovog njihovog Resenja?Pozdrav za sve forumase!!!

KOLEGA CINC, na sablonske negativne odgovore oje salje RF, napisao sam sablonsku zalbu i postavio na ovom forumu koju teba samo da je potrazis u ranijim porkama. Ukoliko nemozes je pronaci postavi svoj e-mail pa cu ti istu poslati i prodiskutovati o svemu sto je vezano za taj dug i ono sto te interesuje. Mi smo ovde u Nisu podnosili zahteve a nakon toga smo podnosili TUZBU pokretanjem PARNICNOG postupka preko OSNOVNIH sudova. Sada imamo preko 327 podnetih USTAVNIH ZALBI kod Ustavnog suda i ocekujemo da i nase ustavne zalbe budu resene kao i veliki broj ustavnih zalbi u upravnom postupku.

ODLUKE koje su donete od strane ustavnog suda su obavezujuce za Upravni sud da u roku od 60 dana preinace svoje presude u nasu korist ali kao sto se pokazuje i dalje se pre svega PONIZAVA Ustavni sud kao najveca PRAVNA INSTITUCIJA i IGNORISU njene ODLUKE sto pokazuje da smo i dalje jako malo PRAVNA drzava, sem ukoliko nije sve ovo u dogovoru izmedju izvrsne vlasti, ustavnog suda, ministarstva pravde i sudstva. Medjutim, i to da je, sa VELIKIM RAZLOGOM drzava dobija stalne primedbe, opomene i kritike od strane EU da ovaj segment drustva jos uvek nije u duhu standarda EU,

Zato i vama savetujem da odmah podnesete TUZBU i pokrenete PARNICNI postupak kod OSNOVNOG suda u mestu prebivalista . Tuzbu mozete skinuti sa sajta <admiral.radioadmiral.info>, koju sam takodje napisao sablonski i koja je pisana bas na osnovu svih osporavanja RF obrazlozena u donetim resenjima od strane RF PIO. Pogledajte istu na tom sajtu ili forumu i onda se odlucite, prilagodite sebi i podnesite, time cete dobiti mnogo vise nego da idete na podnosenje tuzbe kod UPRAVNOG suda i pokretanje upravnog postupka kako bi vam Upravni sud priynao pravo na 11,06% i donosenje resenja ali ne i isplatu duga, sto znaci moracete obavezno da podnosite TUZBU i u PARNICNOM postupku kako bi vam RF PIO izvrsio isplatu razlike koja nam nije isplacivana.

Pozdravljam vas i zelim vam sve najbolje kako vama tako i svim forumasima !!!
 
Da li je neko slusao izjavu ministra Vucica prilikom podele stanova u Beogradu.
Nas nije ni spomenuo.
Sta mu znaci da ce se do kraja godine izaci sa novim idejama oko resavanja stambenog obezbedjenja za pripadnike VS i MO.
Pozdrav forumasi.

KOLEGA SAVKE, pa to je ocigledno da cemo do kraja godine dobiti NOVI PRAVILNIK za resavanje stambenih problema kako aktivnih tako i nas vojnih penzionera. Ovo samo dokazuje da je MO delimicno - informativno ili potpuno upoznat sa predlogom novog Pravilnika a da raja jos uvek nista nezna i zivi u neizvesnoti i oblacima da ce docekati resenje svog krova nad glavom kako za sebe tako i za svoju decu koja i oni cekaju taj stan sa svojim roditeljima preko 20 godina. Samim tim se postavlja ODMAH pitanje, oce li ta nasa deca da budu IZBACENA u odredbi clana 18. Pravilnika kojim se utvrdjuje koliki stan pripada svakog od nas sa tom odnosno bez te dece.

Sve mi govori da cemo preci reku a ne uspeti da se napijemo vode, cekajuci sudnji dan na drugoj strani obale na parceli 2x2, bez nade za dobijanje svoj krov nad glavom . Uostalom, da ce BOG docekacemo i taj dan i trenutak da vidimo i te nove predloge.
Veliki pozdrav svim KVP !!!
 
Ja u vezi novih pravilnika,ukidanja uts-a,i ostalih demokracijskih tjekovina a u ime bratstva i jedinstva i slicnih bezumnih obmana,a sve radi podsecanja da se zna s kim imamo posla u dve slike recem vam.
penzija.jpg
cigani.jpg
 
Evo zadnja ideja ispod koje ne zelim da idem. Dakle BG Voz vozi od pancevackog mosta do Batajnice, ideja je da u Batajnici se uzme zemljiste kao sto rece zbog dobre veze sa gradom putem voza a i GSP i da se svima ko zeli u tom krugu uzme najluksuznije Adria kamp kucice(nemoraju bash one, nek neko od nasih firmi uradi projekat pa nek izadje na tender, ko da najbolji projetat sa njim se potpisuje ugovor i kraj) i da nam se na njih dovede i struja i pitka voda a pogotovo kanalizacija. Ja znam da ima ljudi jako puno koji se sa ovim ne bih slozilo, ali ako bi to sve bilo crno na belo nase, a znam da u nasem krugu ima jako puno inovativaca , verujem da bi to naselje bilo jedno od boljih kad su medjuljudski odnosi u pitanju. Osnovno sto je na tim kampericama bitno i jako potrebno je izuzetno jaka izolacija, jer nisu namenjene za letovanje, a verujem da su lakse za odrzavanje od kuce. Ljudi vi kako ocete, meni neko da daa ovo crno na belo sa komsijama eto cisto da nebudem samotnjak, ja bih na to momentalno pristao. Mnogi od vas ni ne znate koliko daleko je ta tehnologija otisla i koliko je kvalitetna, imate net pa proverite.
I da se zna, pare me ne zanimaju, zanima me zdrav komsiluk, normalni ljudi a ne pohlepne budale i kojekakva stoka. Nemojte odmah da me vredjate za ideju, ja samo zelim mir i srecu svima, hvala i pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Ova tema je aktuelna decenijama,na žalost. Vojnim penzionerima koji stanuju razbacani širom Srbije ovde je po nekada jedino mesto gde mogu razmeniti iskustva i informaciju. Od velike su pomoci saveti i informacije koji se ovde mogu pronaci.Bila bi šteta da se obesmisli i ugasi.
U naselju Stepa Stepanovic u Bgd. stanovi su podeljeni i vojnim penzionerima ! Ne želim da verujem da će odnos novog ministra prema nama biti kao sto je bio za vreme njegovog prethodnika.Ne bih se hvatala za svaku rec koju je izgovorio prilikom dodele kljuceva 92 stana, sacekajmo da vidimo dela! Njegova borba protiv korupcije uliva nadu. Uverena sam da mu je poznato da još uvek žive bez svog krova nad glavom porodice ljudi koji su ceo svoj radni vek proveli u vojsci.
Sačekajmo i potrudimo se da razmišljamo pozitivno, lakše je tako
 
Poslednja izmena:
Blago vama koji verujete ovome ministru da ce isterati pravdu za Vojne Penzionere. Taj covek radi bukvalno isto ono sto je radio i njegov prethodnik, njemu je samo cilj da se razvije vojna industrija i da gledaju da prodaju pa tamo neki propeler aviona Seicima da njihova deca mogu da se vozikaju kad pozele i naravno neki procenat sebi u Dzep. Pa ja kad vidim naseg ministra sa onim napuckanim usnicama i obrascicima, evo sve cekam kad ce to sve da se razlije do neraspoznavanja od silnog sala, a vi se samo nadajte pravdi i borbi protiv neceg protiv cega ministar odbrane ne treba da misli a kamo li da se bori. Videli ste sta je policajac uradio sa zenom cupajuci je od deteta, e sad znate koliko su im odvezane ruke i sta mogu da rade, vama svima toplo preporucujem da vam telefon ili neka kamera uvek bude na stenby, jer zamislite da ovo nije bilo snimljeno, da je sve zavuceno ispod tepiha, a i mislim da su ih napali zbog imena njenog muza koji je Musliman ali rodjeni verovatno beogradjanin a na kraju je obican covek koji posteno radi i sad policija je u stanju tako da postupa sa njim, ne zacudite se ako vidite jos mrtvih policajaca, jer mnogo sebi daju za pravo a svi znamo da treba da sluze narodu a ne da budu strah i trepet kad se pojave, takva je Miloseviceva Policija bila.

A na utisku nedelje Cedo o postenju i Fidelinki koju vodi njegova supruga a on je to morao da otvori kao sef poslanicke grupe da bi mogao od neceg da zivi, sad tek vidim kakvo je to DEMOKRATSKO cerupanje bilo i jos gospodin ima obraza da se poziva na Zorana Djindjica, ja mislim da se ovaj okrece u grobu zbog svog pulena.
 
Poslednja izmena:
Gospodjo ili gospodjice Vera,ironija je kada ocekujes od nekoga ko je najvise kriv sto smo u ovakvoj situaciji,bez stanova,da resava to isto pitanje.Da li se secas 92,93.godine kada je izvrsen masovni otkup stanaova u Srbiji pa i u vojsci SCG..Tada su na vlasti bili,ovi isti koji su i sada,da nam posle 20 godina rese stambeno pitanje,a koje su tih godina unistili,toliko da se necemo jos dugo,dugo oporaviti.U vreme najvece inflacije je vrsen otkup stanova iz VSF,i to ,iskljucivo za dinare,pa su onda srecnici koji su imali standobili stanove na "poklon"samo je trebalo da plate kartu do BG,Nisa ili nekog drugog grada gde je vrsen otkup.Ja sam tada bio u Pristini,a vecina staresina je bila iz Nisa,Leskovca,Kraljeva,Kragujevca,Krusevca i Beograda,gde su imali stanove od ranijke,a na Kosovu su radili "privremeno"kako se to onda zvalo.U vreme otkupa najveci trosak je bila cena karte do Nisa da se regulise otkup,islo se dva-tri puta,za Pristinu,znam sigurno da je tako,.Dinare su nosili u transportnim vrecama,a u markama je to ,tada iznosili,otprilike 300-400 DM.Kada su izvrsili otkup,iste stanove u pristini,su prodavali po 2000 DM za kvadrat,pare dobijali na ruke.Ne ljutim se na njih koji su tako uradili,iskoristili su priliku koju im je dala drzava,a poluge vlasti u tadasnjoj drzav su cinili isti ovi sadasnji.Ja i svi mi koji smo ostali bez stanova,jos cekamo,i ko zna dokle.i zato ne verujem im ni sada,jer su onda obecavali da ce se od prodaje stanova resiti pitanje svih beskucnika,ali malo morgen.One bezvredne dinare od otkupa,su na kraju spaljivali jer su izgubili svaku vrednost,sem za potpalu.Tako se desili da je VSF ostao bez stanova i novca za njihov otkup.Verujem da ce ovo naici na negodovanje kod mnogih koji su na takav nacin resili stambeno pitanje,posebno oni sa Kosova,jer su za isti stan u Pristini,kupili isti ili veci u unutrasnjosti,pri cemu im je ostala pozamasna suma za resavanje drugih pitanja.Voleo bih da me neko od tih demantuje.
 
@sasa023
Sećam se tih otkupa stanova, imali su neku vezu sa radnim stažom ..uračunat je vojnim licima kao i civilima, detalje ne pamtim jer sam i tada stanovala na rang listi. Zloupotreba je bilo u vojsci kao i kod civila ,i sada ih ima i dugo se nece iskoreniti.
Istina je da se isti ljudi smenjuju na vlasti ali menjaju se okolnosti !
O dosadašnjem odnosu vlasti prema pripadnicima vojske, dovoljno je rekao Šljivančanin u obračanju Gotovini i Markaču: "Posebno im čestitam što ih njihova država štiti i što ih narod slavi kao heroje" !
Presuda u Hagu stigla je kao bumerang. Sada smo svi poniženi!
 
Uslovi za otkup su bili,otprilike isti,ali je glavni problem bio,sto je bio vezan,iskljucivo za dinare,a cena kvadrata se nije menjala po petnaest dana,a za to vreme inflacija ode vise miliona puta,a cena koju je dobio kupac nije menjana.Tada je postojala jedna stavka koja je mnoge od nas diskriminisala,DRZAVLJANSTVO,ko nije bio drzavljanin Srbije,nije mogao otkupiti stan,bez obzira sto je imao stanarsko pravo kao i svi ostali.U tom otkupu ,najbolje su prosli oni koji su imali stanove na KIM,debele su pare zaradili.Tada je plata bila 30 tak DM,ujutro,a navece,dok uspes da podignes novac u postama,padne na 10-tak.U to vreme su neki u Pristini dobijali basnoslovnu cenu po kvadratu za prodati stan,a tu cenu su placali Albanci.
 
Gospodjo ili gospodjice Vera,ironija je kada ocekujes od nekoga ko je najvise kriv sto smo u ovakvoj situaciji,bez stanova,da resava to isto pitanje.Da li se secas 92,93.godine kada je izvrsen masovni otkup stanaova u Srbiji pa i u vojsci SCG..Tada su na vlasti bili,ovi isti koji su i sada,da nam posle 20 godina rese stambeno pitanje,a koje su tih godina unistili,toliko da se necemo jos dugo,dugo oporaviti.U vreme najvece inflacije je vrsen otkup stanova iz VSF,i to ,iskljucivo za dinare,pa su onda srecnici koji su imali standobili stanove na "poklon"samo je trebalo da plate kartu do BG,Nisa ili nekog drugog grada gde je vrsen otkup.Ja sam tada bio u Pristini,a vecina staresina je bila iz Nisa,Leskovca,Kraljeva,Kragujevca,Krusevca i Beograda,gde su imali stanove od ranijke,a na Kosovu su radili "privremeno"kako se to onda zvalo.U vreme otkupa najveci trosak je bila cena karte do Nisa da se regulise otkup,islo se dva-tri puta,za Pristinu,znam sigurno da je tako,.Dinare su nosili u transportnim vrecama,a u markama je to ,tada iznosili,otprilike 300-400 DM.Kada su izvrsili otkup,iste stanove u pristini,su prodavali po 2000 DM za kvadrat,pare dobijali na ruke.Ne ljutim se na njih koji su tako uradili,iskoristili su priliku koju im je dala drzava,a poluge vlasti u tadasnjoj drzav su cinili isti ovi sadasnji.Ja i svi mi koji smo ostali bez stanova,jos cekamo,i ko zna dokle.i zato ne verujem im ni sada,jer su onda obecavali da ce se od prodaje stanova resiti pitanje svih beskucnika,ali malo morgen.One bezvredne dinare od otkupa,su na kraju spaljivali jer su izgubili svaku vrednost,sem za potpalu.Tako se desili da je VSF ostao bez stanova i novca za njihov otkup.Verujem da ce ovo naici na negodovanje kod mnogih koji su na takav nacin resili stambeno pitanje,posebno oni sa Kosova,jer su za isti stan u Pristini,kupili isti ili veci u unutrasnjosti,pri cemu im je ostala pozamasna suma za resavanje drugih pitanja.Voleo bih da me neko od tih demantuje.

Poruka za SASU023, odmah da ti kazem,ja nisam jedan od onih koji su to uradili, ali u tvojoj priči ima i istine i glasine. Godine koje si naveo su godine raspada, haosa i kada se je stambeno pitanje rešavalo ODLUKAMA, Naredjenjima ili Uputstvima jer zadnji Pravilnik od 1991. godine se nije ni primenjivati. Tako da period od 1991. do izlaska novog Pravilnika 1995.godine sve se radilo i odlučivalo kao što sam napisao odlukama i naredjenjima.

Dogadjaji koji su se dešavali, konkretno stanovi u Prištini, dodeljivanje stanova a nakon toga prodaja šiptarima je rezultirala UREDBU Vlade o ZABRANI PRODAJE STANOVA i IMOVINU koja je i dan danas na snazi a stanovi i imovina se prodaje na veliko, samo je razlika u tome što u svemu tome sada posreduje EROLEKS a pre toga UNMIK. Oni koji to nisu uradili imali su velike probleme da iste zadrže ili prodaju kasnije posle 1998-1999-2000.godine ili su danas ostali bez tih stanova u kojima žive albanci komšije ili neko drugi, odnosno dešavalo se sve ono što se dešavalo i po drugim Republikama bivše SFRJ.

U tom periodu mi smo svi izdvajali iz bruto dohotka za stambenu igradnju. Dogadjajima sve to je postalo komplikovano, neizvesno sa mnogo problema a koja se ogledalo u tome da je bilobeskućnika sa svih strana u Srbiji, a stanova i smeštaja sve manje. I tu, sada kada se baci pogled sa ove distance, takodje se može zaključiti da oni koji su bili više snalažljiviji ili nepošteniji su rešili svoje stambeno pitanje a svi oni koji su bili pošteni sa dušom i srcem prema državi i instituciji, ostali su bez stana na ulici ili u nekom objektu sa puno vlage, zaraza i bolesti i td. , td, td,.

Zbog svega toga i prestanka plaćanja i izdvajanja za stambenu izgradnju, od strane države radilo se na donošenje Zakona o stanovanju koji je usvojen 1993. godine i ugradjene odredbe Zakona kojim se svima nama prilikom otkupa stana priznaje stečeni radni staž lica i supruge da prilikom otkupa stana oslobodja, maksimalno do 30% od ukupne otkupne vrednosti stana, a na osnovu godine izgradnje zgrade i stana dobija se maksimalno 40% od otkupne cene stana. U godini stupanja na snagu tog Zakona, niko od nas niti je imao na uvid niti je informisana odnosno zainteresovana jer smo mi rešavali svoje stambeno pitanje preko Pravilnika, tako da na taj Zakon niko nije pisao i pokretao INICIJATIVU zakonitosti i ustavnosti sa ciljem, pre svega PRIZNAVANJA i REGULISANJE da uplaćeni doprinos bude na daleko bolji način rešen a taj procenat oslobadjanja plaćanja otkupne cene bio daleko veći.

Ovo s toga što, i sam iznosiš a i ja znam da su mnogi u tom periodu, što zbog raspada, što zbog inflacije, otkupljivali stanove za daleko manju vrednost stana. Mogu ti reći da je bilo kolega, krajem 1991. ili početkom 1992. godine, kome je bila priznata UPLAĆENA vrednost do tada, pa su u trenutku otkupa, obračunom trebao da plati jako malu sumu novca, u visini i do 130 maraka, a bilo je i onih koji nisu uplatili ništa jer im je rečeno da su uplatama preplatili stan.

SAŠA, taj period i ovaj sada, normalno da ga netreba uporedjivati, jer u mnogim segmentima društva je došlo do velikih promena . Same izmene Zakona koji su se menjali ili dopunjavali njihove odredbe su dovele do toga da sada su stanovi sve skuplji ne samo na tržištu već i prilikom otkupa stana . Ja sam svoj stan 2005. godine otplatio u celosti po ceni kvadrata od 300 EU, a isti takav stan u mom naselju nakon toliko godina OTKUPNA cena kvadrata po istom tom Zakonu o stanovu i obračunu iznosi 610 EU. Sve ovo pokazuje i dokazuje koliko su ljudi srećni koji reše svoje stambeno pitanje što pre, a koliko je TEŠKO i TRAGIČNO za sve naše kolege koji nemaju rešeno stambeno pitanje .

Sve su to razlozi za kolektivnu kuknjavu i plakanje , organizovano i u glas da bi nas čuli maltene svi u ovoj državi, jer mnogi čelnici i jesu i nisu zainteresovani toliko za neke radikalne aktivnosti, što i dovodi do ovakvih komentara, jadikovanja i pisanija od kojih, malo nasih kolega ima, koji imaju neku korist sem što dobijaju informacije koje nemogu da dobiju od drugih a posebno ovlašćenih lica koji rade na tome ili su upoznati sa svim tim a nesmeju da pružaju ili daju bilo kakve informacije.

Zato i insistiram i MOLIM sve naše kolege FORUMAŠE da borave na svim sajtima, forumima i postavljaju sve informacije do kojih dodju kako bi iste proveravali i davali priliku i šansu našim kolegama ne samo da se upoznaju već i da blagovremeno pokrenu postupke na rešavanju svojih problema. Mnogi od nas nisu dovoljno upoznati kako sa zakonskim odredbama tako i sa stambenom problematikom a to znači Pravilnicima i td.

Pozdravljam sve kolege !!!
 
ne bih da komentarišem ali bih voleo da pročitate članak u prilogu, kako se ozbiljna država odnosi prema svojoj vojsci. Pozdrav svim forumašima.
http://srbin.info/2012/09/руским-официрима-1650-станова-недељно/

KOLEGA PERO91, veoma mnogosam vam ZAHVALAN pre svega za informaciju da postoji ovaj sajt, koji ima program i ciljeve koje nastojim svojim ponašanjem i apelovanjem da svi KVP postanu ne samo prisutni već i aktivni učesnici u rešavanju svojih problema i problema drugih KVP. Iz tih razloga uzimam slobodu da postavim i na ovom sajtu PROGLAS kao apel svim našim kolegama !!!

П Р О Г Л А С

Браћо и сестре; драги пријатељи!

Сви Ви којима је Србија у мислима, брига и љубав за њен опстанак у срцима, придружите се нама, на сајту, srbin.info, који је настао са циљем да оплемени и наше, али и животе будућих генерација Срба! Придружите нам се ма где били, у матици или дијаспори. Није битно ни које сте националности. Важно је само да са нама делите велику љубав према Србији.

Неки од Вас нам могу помоћи својим пером, други информацијама, трећи знањем и способностима да боље протумачимо вести које стижу, четврти идејама и предлозима да бисмо били меродавнији и прецизнији у изношењу вести, судова и процена, пети да допринесу да се наш глас и права истина даље и јаче чују…

Ово није лични пројекат неколико појединаца ради њихове личне користи и промоције, већ истинит и нецензурисани глас обичног Србина, поносног што припада српскоме роду, као и Србијанца који је поноснан што је држављанин земље Србије. Srbin.info је глас свих нас, обичних људи, који желе да решавају своје невоље, а нису део туђих проблема, који воле свој народ и државу, а не стиде се шта су и ко су пред другима.

Ту смо да будемо глас свих који не желе да буду део краткотрајних пројеката и савеза, који поштују српске традиционалне вредности и традиционалне савезнике, а одлучни су и храбри да се одупру свима који желе да Србију окупирају и сведу на колонију, а народ на безличне послушнике туђих држава и корпорација.

С надом да ће нас у овој праведној и племенитој борби бити више, придружите нам се и контактирајте нас на сајту srbin.info

kontakt@srbin.info
+381 64 2424123
 
Poslednja izmena:
GAGE,veoma cenim tvoju pravnu verziranost,poznavanje zakona i propisa u raznim periodima.Moje zapazanje se odnosili na period kraj 92, i celu 93 god.kada je otkupljen najveci broj stanova,a to je bilo vreme cuvene inflacije.Tada je zavrsen otkup stanova zapocet 90,91,92.god kada je cena bila daleko veca,pa se desavalo.kako si naveo,da je nekima i vracan novac,jer su preplatili.Ja sam u Pristini radio od 90.do 98.oktobar.video sam dosta toga kako funkcionisa po Zakonima,Uredbama, Pravilnicima i usmenom naredjenjima,i ovo sto kazem oko otkupa stanova je cista istina,nisu glasine,jer su ti ljudi koji su otkupljivali stanove radili i ziveli zajedno sa mnom,kasarna"Kosovski Junaci"Staresine iz unutrasnjosti su lako otkupili stanove,ali staresine sa KiM,su otkupili stanove,i odmah prodavali,vecina,i tako je islo do 97.god.kada se postizala odlicna cena.Pocetkom 98.cena je pocela padati i stanovi se tesko prodavali.ili nikako.Ko je na vreme to uradio,napravio je odlican posao,a ko je zakasnio,stan je davao i u pola cene,ili jos manje.Zakon o zabrani prodaje nepokretnosti i imanja albancima postojao je ,valjda jos od 85.god,ali je zahvaljujuci advokatima,sa obe strane,uspesno zaobilazen,tako da je kupoprodaje isla nesmetano.Tako se moze slobodno reci da je dobar deo Kosova bukvalno PRODAT za debele pare.Sigurno znas za naselje Malo Kosovo ,kod Nisa,kako ono izgleda,a takvih ima sirom Srbije.Cenu tog vremena mi placamo i sada,jer je objasnjenje bilo da ce se od otkupa stanova izgraditi novi stanovi za sve ,pa cak,i za buduce generacije.Videli smo,i vidimo sta je od toga bilo,veliko NISTA.
 
среда, 21 новембар 2012 11:47

Из Удружења војних пензионера Србије, незванично
УПРАВНИ СУД ЗАУЗЕО СТАВ О "11,06"

На Општој седници Управног суда Србије, одржаној 19. новембра 2012. године, према незваничним сазнањима, заузет је начелан став о праву на ванредно повећање за 11,06 одсто. Став је да Управни суд у поновљеном поступку, сагласно одлуци Уставног суда, донесе нове пресуде по којима ће се уважити тужбе и поништити првостепена и другостепена решења Фонда ПИО и вратити на поновно одлучивање по захтевима.



У образложењу те пресуде требало би да буде јасно изнет став да захтеве треба уважити и корисницима војне пензије признати право на ванредно повећање пензија од 1. 1. 2008. године за 11,06 одсто.

Напред наведено важи за све кориснике војне пензије, без обзира на то да ли су подносили уставне жалбе или не, односно покретали било какве поступке за остваривање овог права.

После прве пресуде Управног суда, Удружење ће дати додатна објашњења и упутство.
 
среда, 21 новембар 2012 11:47

Из Удружења војних пензионера Србије, незванично
УПРАВНИ СУД ЗАУЗЕО СТАВ О "11,06"

На Општој седници Управног суда Србије, одржаној 19. новембра 2012. године, према незваничним сазнањима, заузет је начелан став о праву на ванредно повећање за 11,06 одсто. Став је да Управни суд у поновљеном поступку, сагласно одлуци Уставног суда, донесе нове пресуде по којима ће се уважити тужбе и поништити првостепена и другостепена решења Фонда ПИО и вратити на поновно одлучивање по захтевима.



У образложењу те пресуде требало би да буде јасно изнет став да захтеве треба уважити и корисницима војне пензије признати право на ванредно повећање пензија од 1. 1. 2008. године за 11,06 одсто.

Напред наведено важи за све кориснике војне пензије, без обзира на то да ли су подносили уставне жалбе или не, односно покретали било какве поступке за остваривање овог права.

После прве пресуде Управног суда, Удружење ће дати додатна објашњења и упутство.
Da li ste to odnosi i na nas koji smo u penziju otisli 2011. godine?
 

Back
Top