Da li ce uskoro biti rata za Kosmet ?!

Da li ce Srbi uskoro ratovati za Kosmet ?


  • Ukupno glasova
    53
  • Anketa je zatvorena .
Mislim da ce uskoro biti rata, ne zato sto ga Srbi ili siptari preterano zele, vec zato sto mislim da Americi to odgovara u skorije vreme.

Zasto?

Americka ekonomija slabi dok Evropska jaca, s'toga je u Americkom interesu da destabilizuje Evropu. Povlace trupe iz Iraka i trebat ce im novo krizno zariste, a gde bolje, nego u Evropi zbog razloga koji sa vec iznad naveo. Vreme je da u NATO pristupe Albanija, Makedonija i Hrvatska, koje ce Amerika prijateljski da zaduzi i proda im naouruzanje koje ce im biti preko potrebno zbog ponovnog srpskog "agresora".

Ishod.

Amerika po jos jedan put lepo naplacuje svoj nacionalni brend "oruzje", pojacava svoju ekonomiju samim tim sto slabi Evropsku i ima novu krizu oko koje ce da se zabavi tek da u svetu ne bude dosadno.
 
Opcije ne fale, rat na Balkanu je zagarantovan, a oni koji ne poznaju istoriju knjigu u sake pa kad nesto naucite vratite se da razgovaramo. Pitanje je prosto, da li mislite da ce ga biti skoro ili tek kasnije, utopijske price o miru i blagostanju me ne zanimaju, jer nisu realne i nisu u interesu velikih koji kroje svetsku politiku.
 
Molim da prvo popijete jutarnju kafu i tek onda na Krstu:

Analiza pitanja za anketu:
Da li ce uskoro biti rata....???
Da, skoro
Da, kasnije.....

Hvala na ispravci, izbaci to "uskoro" u pitanju i imas dve opcije; svi ste mnogo komplikovani, covek postavi prosto pitanje a vama jos treba i da se crta, jel ima sta nejasno ? pa da i nacrtamo ako treba :D
 
Posle 1918 Srbija je usla u jednu avanturu zvanu Jugoslavija, a s'obzirom da nije imala problema u proslosti sa svojim u to vreme malim i zanemarljivim susedima (narodima Hrvata i Slovenaca) Srbi nisu mogli ni da posumnjaju sta ih ocekuje, posle 45'te je doslo "bratstvo i jedinstvo" iz sve te zbrke, Srbi resili da oproste i da jos jedanput pokusaju suzivot u zajednickoj drzavi. Posle dogadjaja 90tih i ovoga sto se danas desava, u nekom sledecem ratu koji Srbi budu vodili, nece ostaviti kamen na kamenu, mislim da ce istrebiti i satrati sve sto budu mogli ili ih nece biti, a s'obzirom da su i dalje vecina a stvari se u svetu menjaju, susedi imaju mnogo vise razloga za brigu nego i ovakva napacena i iscrpljena Srbija.
 

Back
Top