sin $ snaha

zato sto dobiju ljubav i sigurnost na drugoj strani pa dignu nos u oblake :)
ako nisu dovoljno zreli pri stupanju u brak, tada menjaju svoje stavove i sazrevaju do kraja, a to uglavnom bude u nekakvom vidu bunta prema roditeljima.
ili jednostavno znaju da ce snaja biti 'dezuran krivac' pa rade sta hoce :lol:
 
Dali mi moze neko objasniti zasto muska deca promenu ponasanje prema roditeljima kad se ozene.Znam u vise slucajeva da tome nije razlog zena.Mada vecinom svi krive snahu.

pa promene i zenska deca ponasanje, ali se tome ne pridaje toliko vaznosti...to dodje kao prirodno sta li...mislim zena mora da se posveti kuci, deci, muzu i to je prirodan sled dogadjaja...ali kada muskarac mora da se posveti kuci, deci i zeni onda je kriva snaha...mislim i to je normalan sled dogadjaja;)
 
Dali mi moze neko objasniti zasto muska deca promenu ponasanje prema roditeljima kad se ozene.Znam u vise slucajeva da tome nije razlog zena.Mada vecinom svi krive snahu.


Naravno da menjaju ponasanje jer odnos prema roditeljima nije isti kao odnos prema supruzi, prijateljima, kolegama, koleginicama, itd.Na primer, odnos sina prema prijateljima i prema zeni za roditelje nije isti jer se u takvoj vezi " simbioza prekida".
 
pa promene i zenska deca ponasanje, ali se tome ne pridaje toliko vaznosti...to dodje kao prirodno sta li...mislim zena mora da se posveti kuci, deci, muzu i to je prirodan sled dogadjaja...ali kada muskarac mora da se posveti kuci, deci i zeni onda je kriva snaha...mislim i to je normalan sled dogadjaja;)
jao ovo si lepo rekla:)
sem poslednje recenice:p
 
Jeste da se menjaju i zenska deca to je normalno,ali koliko ima zenske dece koja zanemare roditelje.TJ ako nije u mogucnosti da dodje sigurno ce barem nazvati da pita kako su.Dokle muska deca.vecinom ako treba nesto i to normalno njima.Cast izuzecima.POZZZ
 
Dali mi moze neko objasniti zasto muska deca promenu ponasanje prema roditeljima kad se ozene.Znam u vise slucajeva da tome nije razlog zena.Mada vecinom svi krive snahu.
Kada roditelji prestanu da svog odraslog muskog potomka stasalog za brak smatraju detetom, nece biti toliko problema.

Kada se "dete" ozeni promene se uloge i to na radost tog potomka. On dobija novu ulogu, novu odgovornost, novu dimenziju, novi smisao, tako da je besmisleno ocekivati da kada se sve promeni samo odnos orema roditeljima ostane isti. Taj odnos i TREBA da se promeni. U protivnom to bi bio pokazatelj nezrelosti.
 
Jeste da se menjaju i zenska deca to je normalno,ali koliko ima zenske dece koja zanemare roditelje.TJ ako nije u mogucnosti da dodje sigurno ce barem nazvati da pita kako su.Dokle muska deca.vecinom ako treba nesto i to normalno njima.Cast izuzecima.POZZZ

to nema veze sa brakom i snahom. on bi se tako ponasao i da se samo preselio da zivi sam.
s druge strane prvih par meseci zajednickog zivota je najsladje i tada postoje samo njih dvoje i nije im bitno kome ce se javljati i koliko. a roditelji (i njeni i njegovi) navikli da im je dete stalno tu negde na oku, ne mogu da shvate zasto se ne javlja i sta po ceo dan radi i sto ne misli na njih....pa se naljute, pa krenu losi odnosi i onda se ti losi odnosi prodube i ....
 
za odnos roditelj_deca odgovorni su roditelji.......
deca su nas proizvod,mi smo ih ucili,vaspitavali........i ne samo recima vec i sopstvenim delima a deca pamte vrlo dobro....
a onda i ta zelja roditelja da i posle odrastanja imaju uticaj na decu koja to vise nisu,vec odrasli ljudi koji imaju svoje zivote i svoje prioritete,koji nemaju veze sa ljubavlju prema ocu,majci itd
a bilo bi dobro da se nezadovoljni roditelji malo prisete svoje mladosti i sta ih je to nerviralo pa da te greske ne ponavljaju....
 
Pa to zavisi i od deteta. Ja ne mogu da zamislim dan a da se ne čujem sa mojima. Ama baš ništa ne pričamo nego eto: ja pijem kafu, pa idem u prodavnicu, evo ja usisavam, dobro ajd zdravo. I to je to. Moj muž pozove svoje roditelje, mmm da se setim, :roll: nikad, da, isključivo zovu oni njega. To je prosto odnos izmedju roditelja i deteta. Nije kriva ni snaja, niti je kriv zet, već isključivo roditelj i dete.
 
pa promene i zenska deca ponasanje, ali se tome ne pridaje toliko vaznosti...to dodje kao prirodno sta li...mislim zena mora da se posveti kuci, deci, muzu i to je prirodan sled dogadjaja...ali kada muskarac mora da se posveti kuci, deci i zeni onda je kriva snaha...mislim i to je normalan sled dogadjaja;)

Tacno tako...:)

Kada roditelji prestanu da svog odraslog muskog potomka stasalog za brak smatraju detetom, nece biti toliko problema.

Kada se "dete" ozeni promene se uloge i to na radost tog potomka. On dobija novu ulogu, novu odgovornost, novu dimenziju, novi smisao, tako da je besmisleno ocekivati da kada se sve promeni samo odnos orema roditeljima ostane isti. Taj odnos i TREBA da se promeni. U protivnom to bi bio pokazatelj nezrelosti.

Bas tako...roditelj mora biti svjesan da dijete poraste,i da taj covjek treba imati svoj zivot...pa zar to nije zakon prirode...:)
 
Bilja kaze da su krivi roditelji ako se odnos izmedju njih i sina promeni.
Nije tako, Biljo, bar ne uvek!
Ja mislim da su tu geni ti koji odlucuju. Geni su cudo!!!
Moj sin je prosto zaboravio da postojimo kada je otisao od nas (nije se tada ozenio, cak nije ni poznavao sadasnju zenu) - onda sam primetila puno slicnosti sa jednom personom koja uopste nije uticala na njegovo vaspitanje (a koja mu je bioloski bliski rod). Tako da sam ga shvatila i to prihvatila.

Deca su prosto samo svoja i ako imaju 35-godina, onda nije vise roditelj kriv zbog njihovog ponasanja.

Ne birju deca roditelje, ali ni roditelji ne biraju decu!

Moje iskustvo je da se to nekako smiri na kraju, mislim da i takva (na oko nezainteersovana deca) itekako vole svoje roditelje.... pa, onda, kada mi, majke a i ocevi, otpatimo debelo i pustimo ih da zive onako kako zele, pa makar to znacilo da se jako retko cujemo i kos redje vidimo - tada sve prosto legne na svoje mesto (posebno kada dodju unucuci ali ne kao obaveza vec kao povremena zabava i stalna ljubav)!
Okrenemo se sebi i svome partneru, putujemo ako nam posao to dozvoljava - u tome ima puno cari i radosti.
Jedino moramo biti svesni da starost cekamo totalno sami - i tada ce svako ko je ozbiljan ulagati tako da sebe lepo obezbedi (ako tu starost uopste i doceka).

Takvim prihvatanjem distance koju sinovi znaju da nametnu se prosto vraca mir u nasu dusu i ja vise ne bih drugacije ni umela da zivim.
Na primer, ja ne pitam za platu sina, ali ne dozvoljavam da se on petlja u moje prihode jer je to samo moja stvar!

A da budem iskrena, kada zensko dete ne odsece pupcanu vrpcu sa svojom majkom (kao sto ja nikada to nisam ucinila), pa ni to ne valja nikako. Srecom, te
je moja majka bila od plemenite i nekonfliktne fele i volela je jako moga partnera a i on nju... a da nije bilo tako, hmmm... da nismo bile tako vezane, mozda bi se ona udala kada je ostala udovica i mozda bi to za nju bilo bolje... ali na kraju sam je pazila i cuvala i mnogo mi nedostaje!

Mislim da je partner taj koji treba da nam je na prvom mestu i za mene je tako uvek bilo jer ja ipak nisam zivela sa majkom sem dok sam je negovala kada je umirala.

A deca dodju i odu - to zaista jeste zakon prirode!
pozdrav
 

Back
Top