Omiljeni auto

Не видим смисао теме. Шта сад као напишемо шта нам се свиђа и као то је то? А одушевљава ме кад неко напише Ферари или Ламборџини и сл. а оно фора видео га само на сликама и евентуално на сајму... то ме подсећа на оно у основној кад смо попуњавали лексиконе па напишеш да ти је омиљени ауто Ферари, а глумац ЖКВД :|
 
Pa to znaci da sto ja vozim Nivu i Fiata to mora da mi bude omiljeni auto?
Neko svoje automobile vozi jer ne moze sebi da priusti bolje...Kvalitet superautomobila ne moze niko da ospori iako svi znamo da ih nikada necemo voziti mozemo bar da imamo svoj izbor u afinitetima...
 
Нисам ја ни рекао да треба да нам омиљени ауто буде онај који возимо, али као прво не видим шта је смисао теме ако сви напишемо који нам је модел омиљени, а као друго, не могу да схватим да некоме може нешто да буде омиљено а да то у животу није видео/пробао и не зна ништа о томе осим онога што је прочитао на папиру... значи можемо да причамо о кафићима и да кажемо који нам је омиљени јер нам је омиљен управо из разлога што смо тамо били и што нам се он највише свидео од свих у којима смо икада били тј од свих у које идемо свакодневно, али да причамо о омиљеним аутомобилима, је исто као кад неко ко никада у животу није имао пасош прича о омиљеним светским градовима. :|
 
Tako mu dođe da bi ja trebalo da napišem da mi je omiljeni auto buba, mada bi je najradije zapalio...onako javno...kao inkvizicija...:lol: ali ajde...probaću da iščupam 250 evra za tu kantu...
Naravno da imamo pravo na mišljenje o nekom automobilu, iako ga nismo probali...
Na osnovu čega se ljudi opredeljuju o kupovini nekog automobila, ako ne na osnovu nekog teksta u novinama, priče sa interneta i TV-a, iz razgovora sa prijateljima, sa vlasnicima istih, reklamama itd...? Zapravo ako uzmemo na primer novo vozilo, većina ljudi nikad i ne proba taj auto pre nego ga kupi...
Osim ako nisam promenio 20 automobila, pa onda odlučim - ajde ispočetka da kupujem iste te automobile koje sam već imao, jedan po jedan...
To bi bilo ispravno, ukoliko recimo živimo na nekom pustom ostrvu, gde nema ničeg drugog osim banana i kokosa...gde nema ni kola ni motora, ničega na fosilno gorivo...i nikada u životu nismo videli čudo na 4 točka... I onda jednog dana dopluta brodolomac i ispriča nam o nekom automobilu tamo negde preko okeana, o BMW-u recimo, pa se mi onda napalimo na BMW i najviše na svetu volimo BMW jer ni za šta drugo ne znamo osim za taj BMW. Ali u današnje vreme kada se informacije razmenjuju ovako brzo, nije tako... Ja evo recimo volim BMW, Seat i Saab... a nisam vozio ni jedan od njih... Volim i Ferrari ali manje, jer znam da neću imati para da ga kupim...bar ne u ovom životu... Ali zato mislim da imam šansu da u dogledno vreme kupim jedan od ona dva gore navedena. Jer se po mom poimanju automobila meni sviđa ono što sam pročitao ili čuo o njima pozitivno, a primam k' znanju ono negatvno... I na osnovu neke moje selekcije, ja napravim izbor. E sad ako se zaiebem, lepo prodam pa kupim drugo...i tako redom...

Ali nada je tu...
 
Управо о томе ја и говорим. Нико од нас овде није у могућности да каже који му је ауто омиљен. Свако од нас наравно зна шта би волео да има и свако од нас воли одређену фирму, али не може нико рећи да му је нешто што је прочитао из часописа омиљено. Ми смо овде, колико се сећам, имали тему где смо правили својих топ 5 аутомобила, па су биле категорије топ 5 које смо возили, па топ 5 које желимо (које реално можемо некада имати), па онда је било топ 5 за које мислимо да су врх светске аутоиндустрије итд... и опет поставља се питање који је смиасао теме? Сви ће се изређати, написати шта имају и то је то... тема ће пасти и неће је више нико отварати нити ће икоме бити битна...
 
eh sad, omiljeni auto, ne cela kompanija (: Ne moze bas svaki audi da vam se svidi. ili svaki bi em dabl ve

Volvo 740 2.3L turbo komplet restauriran po mom ukusu
Volvo XC90 zute boje
Volvo S80 bele boje
SAAB 9-3 karavan 3.0dizel
Golf 4 VR6 i Audi a3 sredjeni po mom ukusu
S350 iz *95
 
-BMW E46, nadam se da cu ga imati za 4-5 god. :lol:
-Subaru Impreza WRX STI, prethodna generacija i Lancer Evo IX dele 2. poziciju. :lol:
-Nova Corsa OPC - idealan gradski autic, naravno ako ne racunamo potrosnju

Nisam navodio neke jako skupe automobile, jer sam svestan da ih nikad necu moci imati, ovo mozda i ocu. 8):-P
 
trenutno mi je omiljeni wv passat 1.6D, jer cale puni rezervoar...a inache, kad se ima kinta da se napuni rezervoar mog fordica (taunus)...onda on, naravno :)


auuu, da...a sanjam o tome da sredim mog fordica....17 felne, cosworth, naravno drugi kochioni sys,....niklovani detalji, itd, itd. :)
 
trenutno mi je omiljeni wv passat 1.6D, jer cale puni rezervoar...a inache, kad se ima kinta da se napuni rezervoar mog fordica (taunus)...onda on, naravno :)


auuu, da...a sanjam o tome da sredim mog fordica....17 felne, cosworth, naravno drugi kochioni sys,....niklovani detalji, itd, itd. :)

Gde nađe da mećeš 17 cola na Taunusa...to bre svetogrđe...:shock::lol::mrgreen:
 

Back
Top