Nezavisnost Kosova iz mog ugla

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

banelup

Gost
Poruka
37
U nedelju 17.februara 2008.g., šiptari proglasiše nezavisnost Kosova, a ja se pitam može li taj čin da ostavi ravnodušnim i jednog Srbina na ovozemaljskoj kugli? Mislim da ne bi trebalo niti jednog poštenog čoveka, bez obzira na boju kože, naciju, ili veroispovest, jer je očigledno u pitanju velika nepravda. Klasičan primer kako jedna svetska sila /mislim na SAD/ može da radi šta joj se hoće da bi ostvarila svoje interese. Bukvalno tako, jer je i suviše licemerno i providno da je njima stalo do šiptara na Kosovu. Ma ko dira šiptare u poslednjih desetak godina? Čak ni njihov glavni adut, da je to rezultat Miloševićeve politike nema osnova. Pa šiptari su započeli ovo što su prekjuče "završili" još 1968. pa nastavili 1981.godine, kada su na vlasti bili Tito i komunisti iz cele bivše Jugoslavije, a njih danas niko ne spominje da su tlačili šiptare.

Lično sam svedok da je 1981. bukvalno na svakom ćošku Kosova i Metohije bilo parola “Kosovo Republika”, a Milošević u to vreme nije bio niko i ništa na političkoj sceni. Čak mislim da su baš šiptari zaslužni što je Milošević tako daleko dogurao u politici jer se pojavio kao glavni zaštitnik nealbanskog naroda na Kosovu tih osamdesetih godina, kada su divljanja šiptarskih separatista bila vidjiva celom svetu. Ubistva na nacionalnoj osnovi, silovanja, uništavanje imovine i sve druge vrste pritiska za iseljenje nealbanskog življa u to vreme su bila svakodnevna pojava. Ponavljam, ovo mi nije niko pričao pa me možda slagao, bio sam na licu mesta, gledao svojim očima i po prirodi posla imao pristup informacijama koje nisu bile dostupne “običnim smrtnicima”. Nije mi samo jasno zašto naši političari ne eksploatišu malo više ove argumente.

Ovo što se danas dešava meni i svima onima koji su upućeniji mnogo teže pada jer su naše službe bezbednosti još u to vreme znale i ukazivale nadležnima šta se dešava. Znale su da su Amerikanci i NATO, za rad svojih interesa, direktno umešani kao podstrekači šiptara na secesiju. Nažalost, ni tada kao ni sada "sila Boga ne moli" , niko to nije mogao da spreči i danas imamo situaciju da se jedna zemlja rasparčava bez obzira što se time krše sva moguća međunarodna prava. Bojim se da se na ovome nece završiti, da je "otvorena pandorina kutija" i to ne samo u Srbiji nego na svetskom nivou. Živi bili pa videli.

A što se tiče aktuelnih dešavanja u Srbiji nakon proglašenja nezavisnosti Kosova mislim da su previše blaga i da nisu primerena datoj situaciji. Naravno da ne opravdavam huliganstvo, ne samo zato sto ima kontra efekat u svetu, već zato što materijalnu štetu nanosimo upravo sebi. Pa oni su to priželjkivali, sada imaju satisvakciju pred svojim biračima, a Srbija će sve to morati da nadoknadi, odnosno platićemo mi sami putem poreza. Ali protesti, mirni i mnogo masovniji nego što su do sada bili, su sasvim logični i opravdani. Pa koji bi pametan čovek u svetu, o državi da ne govorim, sedeo skrštenih ruku i gledao kako mu se oduzima neka svojina. Jasno mi je da se time neće mnogo promeniti, bar ne trenutno, ali u ovoj situaciji to je najmanje što možemo da učinimo kako bi budućim pokoljenjima pokazali da se nismo slagali sa ovim što je učinjeno Srbiji.

U to ime i moj apel svim srpskim rodoljubima i svim pravednim ljudima na svetu da se pridruže protestima i dignu svoj glas protiv svetskih siledžija.
 
Vec to i radimo. Neko iz fotelje kao mi......

Pa dobro, ne bas samo iz fotelje. Ko je Srbin i srpskoga roda..., valjda se u cetvrtak 21.februara nasao ispred Doma Narodne skupstine u Beogradu, na najvecem i najimpozantnijem skupu u novijoj srpskoj istoriji.Ko je to propustio moze samo da zali jer to se ne moze opisati recima i fotografijama, to se moze samo doziveti. A pre i posle tog velicanstvenog skupa slusamo ove jadne, zlobne i zlurade oko nas, koji pitaju sta to mi mozemo da promenimo? Znam da je tesko to njima objasniti, jer to i ne moze da shvati onaj koji ne oseca, ali evo pokusacu. Pa mozemo Brankovici, puno mi mozemo. Mozemo promeniti jedan indolentan odnos prema svojoj otadzbini, mozemo pokazati svetu, /i pokazali smo/, svoj patriotizam, koliko smo nezadovoljni nepravdom koja nam je ucinjena i koliko nam je stalo do naseg Kosova i Metohije. Ako to vladama SAD, Velike Britanije, Nemacke i ostalih drzava koje su priznale nezavisnost Kosova jos uvek nije jasno mozemo mi to ponoviti, sve dok ne ukapiraju.
PS.Molim one koji nisu prisustvovali skupu nego zakljcke izvode na osnovu izvestaja B92, da ne komentarisu ovo, necemo se razumeti posto zivimo u dva razlicita sveta i ne govorimo istim jezikom.
 

Prilozi

  • Ispred Narodne skupstine.jpg
    Ispred Narodne skupstine.jpg
    55,3 KB · Pregleda: 7
  • Ispred Hrama.jpg
    Ispred Hrama.jpg
    31,2 KB · Pregleda: 6
Pripada... I meni je pripadalo ne znam ni ja koliko hiljada maraka stare devizne štednje koje je moj otac stavio u banku kada sam se rodio i oročio te pare. Došlo vreme za podizanje - dobismo 60% para. Da odem večeras da zapalim banku? Te pare pripadaju meni, ali ja ih nemam i nisam ih video. Šta mogu da radim? Isto što i Srbija, samo da se pomirim sa silom i nepravdom, ali ovog puta od majčice Srbije.
 
tako je jomini...da cutimo,i eventualno cekamo novo mesanje karata,i novo deljenje...mozda u sledecem deljenju dobijemo bolje karte,pa nesto i bude,do tada da cutimo i smrdimo sto bi se reklo
ovo sto sada radimo je cisto blefiranje.....i to providno...nista gore nego kada ti protivnik procita blef
 
Pripada... I meni je pripadalo ne znam ni ja koliko hiljada maraka stare devizne štednje koje je moj otac stavio u banku kada sam se rodio i oročio te pare. Došlo vreme za podizanje - dobismo 60% para. Da odem večeras da zapalim banku? Te pare pripadaju meni, ali ja ih nemam i nisam ih video. Šta mogu da radim? Isto što i Srbija, samo da se pomirim sa silom i nepravdom, ali ovog puta od majčice Srbije.


Bolje da si kupio hektar dva i obrađivao dok nedođe neko pa te izlupeta i oterao odatle i još ti kaže da to nije tvoje.Bar bi bio srečan što si to obrađivao par godina i zaradio koju kintu.
Na isto ti se svodi :
Kako bi sačuvao tuđe kad ni svoje nemožeš.
 
Pripada... I meni je pripadalo ne znam ni ja koliko hiljada maraka stare devizne štednje koje je moj otac stavio u banku kada sam se rodio i oročio te pare. Došlo vreme za podizanje - dobismo 60% para. Da odem večeras da zapalim banku? Te pare pripadaju meni, ali ja ih nemam i nisam ih video. Šta mogu da radim? Isto što i Srbija, samo da se pomirim sa silom i nepravdom, ali ovog puta od majčice Srbije.

Da smo Srbiju na vreme očistili od takvih koji sada lako odustaju od KiM-a, ne bi tebi ni ukrali deo štednje!?
 
Pa Srbi i jesu ukrali deviznu stednju a i Srbi ne svi ali vecina su prodali Kosovo

I ti si kupio priču o nacionalnom jedinstvu i pomirbi svih sa svakim?

Zar ti nije neverovatno, koliko ljudi imaš samo na Krsti koji ni mrtvi ne bi odustali od svojih stavova, a razne internacionalne komunjare, srpski državljani, su se preko noći promenili u velike patriote!?:D
 
I ti si kupio priču o nacionalnom jedinstvu i pomirbi svih sa svakim?

Zar ti nije neverovatno, koliko ljudi imaš samo na Krsti koji ni mrtvi ne bi odustali od svojih stavova, a razne internacionalne komunjare, srpski državljani, su se preko noći promenili u velike patriote!?:D


kakve veze lopovi od Borke i Kiparskih racuna preko Jezde i Dafine i kradje para od zajma za preporod Srbije imaju sa svim ovim sto si napisao
 
Niko nije SAD odustao od Kosova, već davnih dana. Samo, sad se upljuvaste braneći te ljude.. Gde su vam ovolike demonstracije tokom proteklih 20, 30 godina?

I da, akcenat je bio na poslednjoj rečenici u onom mom komentaru.

Pa da su bili protesti 2004.,ili 2005. ili 2006. ti medju prvima bi se javio da kazesh da narod zaludjuju Kosovom samo da skrenu ochi sa "ekonomskih problema".A o daljoj istoriji pre 5.Oktobra prichati je deplasirano.Najlakshe je kukati shta pre nije uradjeno i prati ruke od svega.To rade prave ljige.
Ako je tvoj stav i stav ovog foruma da treba da priznamo nezavisnost Kosova bilo bi lepo da se to javno kaze a ne da se krijete kao najveci licemeri iza praznih fraza i floskula.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top