Како и зашто се неко одлучује за војни позив?

YT1RDI

Primećen član
Poruka
532
Питање намењено првенствено онима који су били, јесу или намеравају да буду војна лица.
Зашто браћо (и сестре)? Шта сте очекивали од свог позива и народа а шта је народ могао да очекује од вас (лично) на почетку ентузијазма и сад?
 
Аууу, нек нам је Бог у помоћ! Куку нама с'вама и вама с'нама.
Тек после 35 страна постова сам бацио око на ову тему не могу да верујем својим очима. Ево пулс и притисак су ми се изједначили на 200 (има шлог да ме стрефи). ТВ од прекјуче не гледам и новине не читам а сад ћу и интернет изгледа да искључим и да будем блажен у незнању.
Ено окачио сам тему пре пар сати - зашто сте се одлучили за војни позив - па кад напишеш одговор ја ћу теби ''предлог да те не буде срамота''.
Нек буде мене срамота и заслужио сам и то дебело.

Prijatelju!
Verujem da si služio vojsku nekada a onda zasigurno znaš kako ona funkcioniše.Pojedinac ma koliko želeo nemože ništa izmeniti ni da neznam koliko hoće i želi.Nema čega da me bude sramota jer ja meni postavljene zadatke savesno izvršavam ma kakvi god bili.Dotakla su me i prošao sam kroz 4 rata+bombardovanje na zadacima dok su drugi bili po skloništima i prepričavali priče.Sramota treba da je vođe koji nisu preduzeli adekvatne mere da do ovoga nedođe, a ako bi te to umirilo ili pomoglo na bilo koji način ponovo bih išao da se borim za svoju zemlju kao što sam i radio od 1991.
Odgovor si dobio, pa stoga čekam tvoj predlog!:wink:
 
Odgovor si dobio, pa stoga čekam tvoj predlog!:wink:
Ни једним словом ниси одговорио зашто и како си се определио за војни позив!:?:
Да чујемо и друге па ћу изнети своје гледиште а ако инсистираш послаћу ти на пп.
 
pa lako i jednostavno .... kad su ti svi u porodici i familiji .....vojna lica i policajci ..... 99% je da ces i ti krenuti tim pozivom ... samo je stvar opredelenja ...vojska ili policija

- da postanem vojno lice bila mi je zelja od malih nogu , sve se to ostvarilo `94 godine kad sam upisao VOJNU GIMNAZIJU , zatim `96 kad sam otisao u SVS i do dan danas ljubav prema tom pozivu nisam promenio i nikad se u zivotu nisam pokajao. Mozda sam pogresio sto nisam nastavio skolovanje na VA jer sam imao mogucnost da je pohadjam i vanredno ....ali nikad sebe nisam video kao oficira ... uvek kao zastavnika najjaceg podoficirskog cina .... zato i taj ce mi se san ostvariti kroz 5 godina .Jedini u porodici i familiji sam podoficir .... tako da uvek postoji izuzetak . Za ovaj poziv odlucio sam se bez uticaja roditelja ili bilo kog clana familije ... to je bio moj izbor .... jer bio sam odlican ucenik u osnovnoj skoli i mogao sam da upisem skolu koju god hocu ....izbor je pao na vojnu skolu i da mogu vratiti sve godine unazad .... opet bi isto uradio .... Pozz
 
kad su ti svi u porodici i familiji .....vojna lica i policajci ... ljubav prema tom pozivu
Цитат је у ствари резиме твог одговора.:?:
Али има и друго питање чији одговор треба да покаже суштину.;)
Или је одговор на прво питање за тебе суштина?:-o
 
Ни једним словом ниси одговорио зашто и како си се определио за војни позив!:?:
Да чујемо и друге па ћу изнети своје гледиште а ако инсистираш послаћу ти на пп.

Ljubav prema nebu i avionima je odgovor na "zašto","kako"? pa jednostavno sam se prijavio i tu sam gde sam zato što volim svoj posao.:P
Ne insistiram sačekaj pa iznesi svoja gledišta.:wink:
 
Dobijaju stan kad zavrse studiranje.
Јао ова данашња деца!:x
Пошто сам написао да је због броја постова на политици изгледа бољи секс него на ЉиСу, отишла си тамо. Сад кад то што тражиш ниси нашла ни на једном ни на другом месту дошла си овде међ' војнике.
Узми књигу у шаке и учи или макар штампај твоје постове па заради за џепарац.:idea: Или чекаш да заокружиш на 12.000 постова?:twisted:
 
Жеља ми је да будем официр !То је верујем најчасније занимање које постоји,јер само најплеменитији људи стављају свој живот у опасност зарад добробити нације и људи који живе у њој !
Одувек у мени постоји жеља да браним некога,као и жеља да наређујем,а и сам војнички живот ме фасцинира-те униформе-борбени системи-експлозив-ватра...........а пошто ме од малих ногу војска одувек привлачила-одлучио сам да упишем ВА (боже здравља)!
Грешком нисам отишао у војну гимназију,јер сам чуо да није много добра!!
Отишао сам у Прву београдску гимназију,најстарију гимназију у граду и можда најстарију у држави ! ! !
Јако се поносим тиме мојом сколом јер су Мишић,Степановић и Путник завршили ту школу!
Био сам одличан у основној,а сада сам скоро одличан (4.33) у средњој-али ме мучи луди математичар!!
Надам се да ми та математика неће упропастити жеље!!
Најбржи сам атлетичар у школи,а бавим се пливањем 10 година-имам 10 медаља са јаких такмичења!!
Надам се да ће то узети у обзир при упису ! ! !
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЖЕЛИМ ДА БУДЕМ ОФИЦИР-И ДАЋУ СВЕ ОД СЕБЕ ДА УСПЕМ У ТОМЕ!!
 
Јао ова данашња деца!:x
Пошто сам написао да је због броја постова на политици изгледа бољи секс него на ЉиСу, отишла си тамо. Сад кад то што тражиш ниси нашла ни на једном ни на другом месту дошла си овде међ' војнике.
Узми књигу у шаке и учи или макар штампај твоје постове па заради за џепарац.:idea: Или чекаш да заокружиш на 12.000 постова?:twisted:

Knjigu nisam pipnula ima sigurno dve ili tri godine. Ne vodim evidenciju o tome. Neki misle da lazem.
 
Жеља ми је да будем официр ! То је верујем најчасније занимање које постоји,јер само најплеменитији људи стављају свој живот у опасност зарад добробити нације и људи који живе у њој !
Одувек у мени постоји жеља да браним некога,као и жеља да наређујем,а и сам војнички живот ме фасцинира-те униформе-борбени системи-експлозив-ватра...........а пошто ме од малих ногу војска одувек привлачила-одлучио сам да упишем ВА (боже здравља)!
Најбржи сам атлетичар у школи,а бавим се пливањем 10 година-имам 10 медаља са јаких такмичења!!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЖЕЛИМ ДА БУДЕМ ОФИЦИР-И ДАЋУ СВЕ ОД СЕБЕ ДА УСПЕМ У ТОМЕ!!

eto, covek odgovori `mesto mene !
 
Питање намењено првенствено онима који су били, јесу или намеравају да буду војна лица.
Зашто браћо (и сестре)? Шта сте очекивали од свог позива и народа а шта је народ могао да очекује од вас (лично) на почетку ентузијазма и сад?

a da malo ti odgovoris na ta pitanja !!!!!!!!??????
 
ovaj sa njegovim pitanjem i topmodelsica mogu da se uhvate pod ruku i da odperjaju u nepoznato!!!Strasno glupa devojka(ako je devojka) i strasno glupo pitanje!!!Svi smo mi dosli u vojnu skolu zbog primamljive reklame,tipa BUDITE ODABRANI!!!Dobro,mozda reklama nije jedini razlog ali je garant bila okidac(pokretac) razmisljanja o vojnoj skoli...Tek posle(kad malo porastes) dolazi patriotizam...
 
ovaj sa njegovim pitanjem i topmodelsica mogu da se uhvate pod ruku i da odperjaju u nepoznato!!!Strasno glupa devojka(ako je devojka) i strasno glupo pitanje!

Она је дете без надзора које се дохватило рачунара.:(
Што се мене тиче, захваљујући нику, моје генералије можеш наћи у надлежном министарству. Иначе ја нисам војно лице.
Не постоје глупа питања, могу да постоје такви одговори.;) Није срамота не знати, срамота је не хтети знати. Знање застарева, зато ако не знаш питај слободно, боље је него да оствиш утисак зналца па кад добијеш задатак урадиш га наопако или никако.:oops:

Svi smo mi dosli u vojnu skolu zbog primamljive reklame,tipa BUDITE ODABRANI!

У почетном посту пише лично, заначи само у своје име.:wink:
 

Back
Top