Koliko ljudi treba da strada pa da ...?

thefluke

Početnik
Poruka
28
E pa forumasi,
stvarno se osecam bedno. Nije mi jasno da i pored situacije u kojoj se nalazimo jedan dogadjaj ne moze da se "probije". Zato se i pitam koliko ljudi treba da nastrada da bi nesto bilo nacionalana zalost. Moja ogorcenost je usledila posle pozara u Novom Sadu gde su zivot izgubili mladi ljudi. E pa nemojte da opet vodimo pogresnu politiku i da se delovima zemlje okrecemo kada za to bude kasno. Geografska nesreca je sto su nastradali iz Vojvodine dok sam siguran da je neko iz Cacka nastradao bi sigurno blio drugacije. Dobra drzava vodi racuna o svakom svom delu u svako trenutku! Nemojte pomisliti da je nezavisnost Kosova opravdana ali nauk iz vodjenja pogresne politike treba izvuci na vreme!
 
E pa forumasi,
stvarno se osecam bedno. Nije mi jasno da i pored situacije u kojoj se nalazimo jedan dogadjaj ne moze da se "probije". Zato se i pitam koliko ljudi treba da nastrada da bi nesto bilo nacionalana zalost. Moja ogorcenost je usledila posle pozara u Novom Sadu gde su zivot izgubili mladi ljudi. E pa nemojte da opet vodimo pogresnu politiku i da se delovima zemlje okrecemo kada za to bude kasno. Geografska nesreca je sto su nastradali iz Vojvodine dok sam siguran da je neko iz Cacka nastradao bi sigurno blio drugacije. Dobra drzava vodi racuna o svakom svom delu u svako trenutku! Nemojte pomisliti da je nezavisnost Kosova opravdana ali nauk iz vodjenja pogresne politike treba izvuci na vreme!

Ne seri bre budalo, em tema nema veze sa politikom, em lupas gluposti neopisive. Sada ce glavna vest da bude sto je neko izgorio u pozaru ili poginuo u saobracajnoj nesreci pored nacionalne katastrofe.
 
Svi pricaju o nekoj gresci iz proslosti. Niko ne poznaje siptare. Oni su zatvorena zajednica. Njih niko nikada nije uspio da popise. Oni nikada nisu hteli da imaju nista sa Srbima. Mi tu nista nismo mogli da uradimo. Posle oslobadjnja 1912. niko ih nije dirao, kao ni poslije II svetskog rata kada su iselili 50% Srba. Cak je Tito naredio da se Srbi ne vracaju na Kosovo. Data im je autonomija 1974. koju niko u svetu nije dao nekoj pokrajini. Ni to im nije bilo dovoljno pa su pravili nemire 80-ih. Ja nisam pristalica SPS-a ali se bojim da ni Slobo nije tu nista mogao. Oni nikada nisu htjeli da imaju nesto sa Srbima.
 
Seronjo bolje uzmi pusku sa tvog avatara i pucaj sebi u celo. Gde si bio kada su se te stvari resavale. Sada verovatno lomis MC na Zelenom vencu. Stvarno si faca, nema sta.

Ajde sada magarce zamisli kako bi neko to izveo sto trazis :D Ne lomim MC, vec jednostavno ne jedem to smece, a ujedno eto dovoljan bojkot ;) :P Ne, ti si faca sa tim seljackim rumenilom sto furas po Futoskoj :P
 
svakog dana se desi po'neki nesretni slucaj

Ма да ако гледаш сваки случај за себе. Али кад те случајеве сабереш на годишњем нивоу то је грозно. Па још ако узмеш у обозир колико би деце ти млади људи сутра имали...
Зато је човек делимично у праву јер данас, сваки изгубљени српски живот јесте политичко питање!:!:
Више стотина живота би било сачувано на путевима да се саобраћајци стриктно држе слова закона, а у кафићу у Н. Саду је дошло до флеш пожара због материјала од кога је урађен ентеријер (који им је противпожарни инспектор дао употребну дозволу?). Ма неке би требало за јајца па да висе док не цркну.:twisted:
 
Ова тема НЕМА НИКАКВЕ БЛАГЕ ВЕЗЕ СА ПОЛИТИКОМ.

Трагедија јесте велика - али смо са таквим и још далеко горим трагедијама по наш народ суочени сваког дана, тако да на неки начин постајемо потпуно отупели за било какву врсту саосећања.
 
E pa forumasi,
stvarno se osecam bedno. Nije mi jasno da i pored situacije u kojoj se nalazimo jedan dogadjaj ne moze da se "probije". Zato se i pitam koliko ljudi treba da nastrada da bi nesto bilo nacionalana zalost. Moja ogorcenost je usledila posle pozara u Novom Sadu gde su zivot izgubili mladi ljudi. E pa nemojte da opet vodimo pogresnu politiku i da se delovima zemlje okrecemo kada za to bude kasno. Geografska nesreca je sto su nastradali iz Vojvodine dok sam siguran da je neko iz Cacka nastradao bi sigurno blio drugacije. Dobra drzava vodi racuna o svakom svom delu u svako trenutku! Nemojte pomisliti da je nezavisnost Kosova opravdana ali nauk iz vodjenja pogresne politike treba izvuci na vreme!

Kakve veze to ima dal je u NSu ili Cacku ,nemoj lupati gluposti koje su uzgred i veoma neumesne osim toga sto su glupe .
 
Glupo??? Nmeoj biti siguran. Velja bi to isterao sigurno. Posle ces biti u cudu sto Vojvodina odlazi i kaze papa ovoj preostaloj drzavi. Nemoj misliti da i ja kao Srbin ne zelim ziveti bolje. Posle ces biti u cudu kao sto si verovatno bio 17.02. Sve je to losa politika. Ako se neke stvari ne promene scenarijo je poznat. Nemoj misliti da zelim rat ili oruzije ali hocu da radim zaradim i znam sta mogu sebi da prijustim a ne da "vucem" ostatk drzave a da istu tu boli ona stvar kada se nesto desi. Jedino logicno objasnjenje mi je da nije nacionalni dan zalosti posto bi svet pomislio da je to zbog Kosova.
 
E pa forumasi,
stvarno se osecam bedno. Nije mi jasno da i pored situacije u kojoj se nalazimo jedan dogadjaj ne moze da se "probije". Zato se i pitam koliko ljudi treba da nastrada da bi nesto bilo nacionalana zalost. Moja ogorcenost je usledila posle pozara u Novom Sadu gde su zivot izgubili mladi ljudi. E pa nemojte da opet vodimo pogresnu politiku i da se delovima zemlje okrecemo kada za to bude kasno. Geografska nesreca je sto su nastradali iz Vojvodine dok sam siguran da je neko iz Cacka nastradao bi sigurno blio drugacije. Dobra drzava vodi racuna o svakom svom delu u svako trenutku! Nemojte pomisliti da je nezavisnost Kosova opravdana ali nauk iz vodjenja pogresne politike treba izvuci na vreme!

Tragedija bez daljnjeg! Treba prvo ispitati ceo slucaj, pa onda iznositi zakljucke. Zasto mislis da to ima veze sa politikom?
 

Back
Top