Prekopavanje grobnih mesta !!!

rokavec

Ističe se
Poruka
2.144
nedavo kada sam dedi bio na groblju doznao sam da ko ne plati neku vrstu kirije grobarima(legalnoj firmi za odrzavanje grobnih mesta) da rizikuje da mu se predaci bukvalno PREORU i da zauvek secanje na njih nestane.... zgrazio sam se i zapitao u kakvoj mi to zemlji zivimo , o kom hriscanstvu pricamo i tako dalje...

takodje sam doznao da po selima nije tako ... tamo stvari stoje drugacije , porodica umrlog kupi parcelu od drzave i ta parcela postaje zauvek pokojnikova i ne postoji mogucnost za PREORAVANJE...


sta vi kazete na to sto nas drzava ucenjuje da joj placamo iako nemamo zasta i koje su to balkanske moralne nakaze uvele da se neplatisama ORU grobna mesta...

sram ih bilo... jedva cekam da se iselim iz ove JEZIVE zemlje!!!:mad::mad::mad:
 
sramota, umesto da groblja budu sveto mesto ovi ih skrnavljuju psenicom i kukuruzom


da stvar bude jos i gora na mesto preoranog pokojnika stavljaju novog koji ce im kako veruju placati za tu parcelu, barem dok nepomre bliza rodbina...

znaci UZASNUO SAM SE i totalno sam ogorcen... naravno ja sam za mog dedu predplatio na pet godina i placacu dok sam ziv ako mi nepdne na pamet da jednog dana mosti ekshumiram i prebacim u Sloveniju gde nameravam da se preselim...

nemojte da mislite da se sprdam ili tako nesto... iskren sam a ako mi neverujete raspitajte se i sami se uverite u tacnost moje teme!!!
 
....Ti bi da ti se napravi mauzolej :rolleyes:


ne ja samo smatram da je covek dostojan da vecno pociva u zemlji u kojoj je sahranjen i da niko nema pravo da mu prekopava kosti...

jos pogotovo kada sam skapirao da je veliki broj tih ljudi umro sto 50ih sto 60ih... i da je masa njih ukljucujuci moje predake branila ovu zemlju od fasista .... znaci jezivo...


bas me zanima sta vi svi mislite o tome... pa razmisljajte i vi kao i ja ce mo zavrsiti u toj ilovaci...:x:x:x
 
Bibliju nisam jos procitala.....
A da li mislis da je to samo kod nas :confused:

Procitaj...

dali je samo u Srbiji nije ali mislim da to ima veze sa komunizmom i da su takve stvari uvedene u komunisticko bezboznicko vreme...

u kapitalizmu mozes sve da kupis , dakle bukvalno sve se moze kupiti parama pa naravno i grobno mesto ... problem je u tome sto sam ja pitao dali mogu da kupim tu parcelu u kojoj mi predaci pocivaju vec 20 godina oni su mi rekli da nemogu...

znaci ja moram sada da placam ceo zivot , posle da placaju moji potomci i za mene i za njih i tako u nedogled...
 
Procitaj...

dali je samo u Srbiji nije ali mislim da to ima veze sa komunizmom i da su takve stvari uvedene u komunisticko bezboznicko vreme...

u kapitalizmu mozes sve da kupis , dakle bukvalno sve se moze kupiti parama pa naravno i grobno mesto ... problem je u tome sto sam ja pitao dali mogu da kupim tu parcelu u kojoj mi predaci pocivaju vec 20 godina oni su mi rekli da nemogu...

znaci ja moram sada da placam ceo zivot , posle da placaju moji potomci i za mene i za njih i tako u nedogled...


Tako je i u Austriji,to sam čula nedavno...Ko ima pare da plati unaprijed ,ili potomke da plaćaju poslije smrti ,sahranjuje se na određeno groblje koje ne prekopavaju...Ostala prekopaju poslije izvjesnog vremena...Tako da ,ako nemaš para,ni mrtav ne možeš imati mir...:|
 
Nije to samo u Srbiji. Manje vise, to ti je svuda tako. Grozno je, slazem se. Dodas na to i da se krstenje i sklapanje braka placa u crkvi iako su to svete tajne ( ali da ne nacinjemo novu temu ), i sta na kraju da kazes? Ne moze covek nigde da ima mira, pa ni kada umre.
Mada, veliki je i problem sa grobnim mestima. Gde praviti nova groblja? Odvratno je reci, ali beogradu treba jos jedno groblje.
 
Da, zakup grobnog mesta se placa, i to na svakih 10 godina, ali to nije veliki iznos...srecom!
Po selima to nije slucaj, ali kad su groblja puna, hoce neko i tamo da ti prekopa grob, posle 20-30 god. i ranije.
Najbolje bi bilo da se kupi parcela jednom za svagda, ali sad funkcionise po principu zakupa. Bezveze...
 
pa sta se cudis....mislim da se to svugde radi posle odredjenog broja godina....mislim da je kod mene posle 100...ili posle 75...nisam siguran......
pa kad to ne bi radili.....cela zemljina kugla bi se pretvorila u groblje....jednog dana....
a i svako moze,ako hoce,da pokupi ostatke svojih predaka i prenese ih.....
 
nedavo kada sam dedi bio na groblju doznao sam da ko ne plati neku vrstu kirije grobarima(legalnoj firmi za odrzavanje grobnih mesta) da rizikuje da mu se predaci bukvalno PREORU i da zauvek secanje na njih nestane.... zgrazio sam se i zapitao u kakvoj mi to zemlji zivimo , o kom hriscanstvu pricamo i tako dalje...

takodje sam doznao da po selima nije tako ... tamo stvari stoje drugacije , porodica umrlog kupi parcelu od drzave i ta parcela postaje zauvek pokojnikova i ne postoji mogucnost za PREORAVANJE...


sta vi kazete na to sto nas drzava ucenjuje da joj placamo iako nemamo zasta i koje su to balkanske moralne nakaze uvele da se neplatisama ORU grobna mesta...

sram ih bilo... jedva cekam da se iselim iz ove JEZIVE zemlje!!!:mad::mad::mad:

o Boze kakva tema!!!!!!
 

Back
Top