nece windows da se instalira

pro computer parts

Početnik
Poruka
41
dobio sam neki shlj laptop od prijatelja da mu instaliram windows i sve krene lepo formatiram disk koje traje duze nego obicno i krene instalacija i prekine posle nekog vremena. kaze da je ne moze da cita disk a sa diskom je sve u redu instalira windows na mom kompu bez problema
probao sam i linux al nece ni on
 
mozda je do cd/dvd roma...
Da, vrlo verovatno je do uređaja. Ono što možeš da probaš je čišćenje lasera pomoću CD/DVD lens cleanera (tih stvarčica ima svuda), ili da nosiš na servis. Eventualno možeš da probaš da narežeš instalaciju Windows-a na novi CD pa da probaš tako (postoji šansa da će pročitati disk koji nije nimalno ogreban), ali svakako ti preporučujem da probaš sa čišćenjem lasera.
 
dobio sam neki shlj laptop od prijatelja da mu instaliram windows i sve krene lepo formatiram disk koje traje duze nego obicno i krene instalacija i prekine posle nekog vremena. kaze da je ne moze da cita disk a sa diskom je sve u redu instalira windows na mom kompu bez problema
probao sam i linux al nece ni on
Najpre ostecen CD\DVD medij, onda CD\DVD citac, ali ne zaboraviti da moze biti i ostecen HDD...zasto se uopste instalira ponovo OS??? KOji je razlog?Sta se desilo prethodnom?
 
Tesko ili nikako.
Da bi pokrenuo taj externi HDD trebaju drajveri, a da bi do njih stigao treba ti CD\DVD...tako da bez OSa ili CD\DVDa nista od toga.
Sem ako ne podrzava boot sa USBa(ako je hdd na USB)...
Da ne pričamo o tome koliko će se upropastiti postojeća instalacija Windowsa kada krene sa instalacijom drajvera za novu mašinu... To nikako ne treba raditi.
 
Pa on ni nema OS, imao je ali je formatirao disk, novi OS nije uspeo da ubaci...
Sad nemoze ni da instalira OS sa CDa, a pitanje je sa externog HDD da li moze;)

A i kaze da je laptop nov, "samo" da se ubaci OS...
Ma mislio sam ako digne Windows sa eksternog harda napraviće haos na toj instalaciji. Eksterni treba da se vidi bez ikakvih drajvera, samo treba da podesi BIOS da boot-uje sa njega.
 
A to...pa velike su sanse da ga ni ne digne, a i sto kazes da pobrljavi...A da bi se video externi hdd ako ploca ne podrzava boot sa USBa, trebaju drajveri za USB(sto se i dobije uz Win npr.)- nece ga videti u BIOSu kao HDD;)...sve to pada u vodu ako se externi povezuje preko eSATA....ko je shvatio:oops::shock:
 
Zamisli, treba da se cita:roll:...pa i ti sto ovde pises gluposti neko treba da cita! Na njih ne mislis?
dobio sam neki shlj laptop od prijatelja da mu instaliram windows i sve krene lepo formatiram disk koje traje duze nego obicno i krene instalacija i prekine posle nekog vremena. kaze da je ne moze da cita disk a sa diskom je sve u redu instalira windows na mom kompu bez problema

probao sam i linux al nece ni on
Nego, jel si se vratio da podneses izvestaj sta se desava sa laptopom...ili da nam javis da si se smorio?
 

Back
Top