Najomiljenija knjiga

Hvala, ali ja imam dosta omiljenih knjiga. Volim ozbiljnu literaturu, koja trazi da se covek u potpunosti posveti proucavanju. Ipak, "Alisa u zemlji cudesa" mi je najomiljenija od omiljenih. 8)

Alisa u zamlji čuda?! Zanimljivo da ti je baš to omiljena knjiga, jer govori o sazrevanju i pokušajima jedne devojčice da odraste i uklopi se u svet normalnih ljudi.
 
Alisa u zamlji čuda?! Zanimljivo da ti je baš to omiljena knjiga, jer govori o sazrevanju i pokušajima jedne devojčice da odraste i uklopi se u svet normalnih ljudi.

Meni je to jedna od omiljenih knjiga iz detinjstva, a jedna mi drugarica čak priča kako se plašila kad je čitala, naročito zbog onog špila karata, valjda joj je to delovalo jezovito kad je zamišljala...
Ali knjiga nije toliko dečja...
 
Knjiga je sve samo ne tipično dečija ;) Sećaš onda onog dela kada pojede kolačić- čas je velika, čas je mala- jer ni ona ne može da odluči da li je još uvek dete ili odrasla osoba. Pa onda onaj zec koji stalno gleda u sat i kaže 'Kasnim, kasnim'- i Alisa ga sve vreme kroz knjigu juri, jer ima osećaj da kasni za svim ostalima iz svoje generacije. Kad vrtoglavo propada kroz rupu, ili na kraju kada treba da izgubi glavu, to sve prikazuje kako se deca osećaju u pubertetu. Ima verovatno još puno aluzija, ovo su samo neke koje su mi pale na pamet.
 
Jao, ljudi, pa to je moja Alisa, a vi napraviste sve neka cudesa. To mi je omiljena knjiga zato sto se prica o belom zeki i kolacicima, kao i o njenim dilemama. Ona je potpuno ista kao i ja nezna, moderna, prati trendove, slusa narodnu muziku, igra folklor, ide u teretanu, trenira sportove, vozi kola, ide na jogu i pilates, peva u horu, nosi starke i farba se u plavo. 8)
 
Jao, ljudi, pa to je moja Alisa, a vi napraviste sve neka cudesa. To mi je omiljena knjiga zato sto se prica o belom zeki i kolacicima, kao i o njenim dilemama. Ona je potpuno ista kao i ja nezna, moderna, prati trendove, slusa narodnu muziku, igra folklor, ide u teretanu, trenira sportove, vozi kola, ide na jogu i pilates, peva u horu, nosi starke i farba se u plavo. 8)

Ja ne znam šta sa tobom da radim, ubi me subjektivnost u tvom slučaju, ali mnogo si mi simpatična (ili simpatičan), svaki put se dva puta smejem kad vidim tvoj post - pre nego ga pročitam i posle toga... :lol:
 
Road.gif
 

Back
Top