Problem sa net meetingom help !!

Video chat je gotovo nemoguc na 56k vezi, pa makar bila 2m od centrale koja je 2m od tvog provajdera... Jednostavno, isuvise je nizak protok da bi tako nesto radilo...

Cak je i zvuk tezi problem... Microsoft-ov Messenger se sto se zvuka tice po meni pokazao kao najbolji za 56k veze... Pa probaj sa njim...
 
ANSAN:
Imam problem sa net meetingom kada se povezem sa drugim sagovornikom ne mogu da ga cujem a ni da ga vidim. Komentar je da sezampro kao provajder ima suzen opseg za audio i video signal.
Ima li neko iskustvo u vezi toga ????

Ovako.
Neetmeeting koristim vec duze vremena, ali imam wireless na 256, pa nije problem. Dok sam bio na dial-upu, samo sam mogao da catujem i mozda poneki puta da se cujem (sa velikim prekidima)
Treba da znas da zvuk "nosi" oko 20,000 od ukupne brzine. Ako se ukljucisa na 56,000 to je dobro, ali bih voleo da vidim da tu brzinu i odrzis. Spadne dakle negde na 33,600 i tada ti ostaje samo 13,000 - 15,000 za ostalo.
Nastaju problemi sa zvukom.

Druga stvar, koja nema veze sa brzinom.
Kada sam prewsao na wireless, nisam mogao da cujem ili me nisu mogli cuti. Ispostavilo se da moja integrisana mrezna kartica, jednostavno ne saradjuje sa integrisanom zvucnom :(
Ubacio sam eksterne mreznu i zvucnu, imao sam zvuk ali mnogo slab.
Izvadio zvucnu i aktivirao intehrisanu zvucnu a ostavi eksternu mreznu. Sada je radilo malo bolje..
Zatim sam zamenio mreznu sa 3com mreznom i sada radi kako treba.

Znaci eksperimatisanje. Naravno uzmi u obzir brzinu veze koju ostvarujes preko dial-up. Nikada nije deklarisana 56K

Mnogo zavisi i od druge strane i brzine njihove konekcije. Ako ja imam 256 na primer, a druga strana 56K, opet problem u komunikaciji...

Takodje, desava se da u tekucoj sesiji, ne radi "sharing". Nakon ponovne konekcije netmeetingom, sharing radi. Posle opet ne itd... Zavisi i od nasih veza prema vani..

Pozdrav
 

Back
Top