SADIZAM

divIja u srcu

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.447
Verbalni.


Juce po stoti put potvrdim da izvesni muskarci imaju jak poriv da verbalno i psihicki povrede zenu, pokusavajuci da je destabilizuju, obezvrede nasuprot ociglednom i sad vas je pitam, u cemu je tu problem? Preterano je i da se radi o nekom povredjivanju, sto ovde nije bio slucaj...
Zasto neki ljudi imaju taj poriv da udare u ono sto jeste najosetljivije, u sustinu necijeg bica i da izgovaraju ocigledne neistine?
 
zato sto su kompleksashi...meni je to jedna od najgorih osobina. udariti nekoga tamo gdje je najtanji...gdje ces ga povrijediti. i nema to veze samo sa muskarcima...mada se obicno muskarci sluze sa tim
 
pa nije to slucaj samo sa muskarcima, ako cemo vec da generalizujemo zene su po tom pitanju mozda i gore, a sta moze da bude razlog, milion objasnjenja, onako najuopstenije, sopstveno nezadovoljstvo. zadovoljan covek-mislim na realno zadovoljnog, nema potrebu da nekog vredja, omalovazava, verbalno zlostavlja, sta god bio povod.
 
pa nije to slucaj samo sa muskarcima, ako cemo vec da generalizujemo zene su po tom pitanju mozda i gore, a sta moze da bude razlog, milion objasnjenja, onako najuopstenije, sopstveno nezadovoljstvo. zadovoljan covek-mislim na realno zadovoljnog, nema potrebu da nekog vredja, omalovazava, verbalno zlostavlja, sta god bio povod.

nema to veze sa zadovoljstvom...ja nisam ni blizu zadovoljan pa ne zayebavam druge ljude i zivim svoj zivot...
 
Verbalni.


Juce po stoti put potvrdim da izvesni muskarci imaju jak poriv da verbalno i psihicki povrede zenu, pokusavajuci da je destabilizuju, obezvrede nasuprot ociglednom i sad vas je pitam, u cemu je tu problem? Preterano je i da se radi o nekom povredjivanju, sto ovde nije bio slucaj...
Zasto neki ljudi imaju taj poriv da udare u ono sto jeste najosetljivije, u sustinu necijeg bica i da izgovaraju ocigledne neistine?

Neistina te nece ni zaboljeti!
Narocito ako je ocigledna!
 
pa nije to slucaj samo sa muskarcima, ako cemo vec da generalizujemo zene su po tom pitanju mozda i gore...

U pravu si, nego ja od zene to nisam dozivela, u smislu da sam sa nekim kao ok i onda....

Pa, ako imas nameru da povredis, onda i udaras tamo, je l'...
Ili ti pitas zasto uopste imaju poriv za povredjivanjem nekog (verbalno)?

Pa da, ali neki promase skroz, ne ume to bas svako...:lol:

ovo je malo kontradiktorno


Nije kontradiktorno uopste. Npr. udari ti u talenat koji je ocigledan svima, al' ga negira jer zna da je tebi tvoj talenat najvazniji, hoce da te isprovocira da popizdis....
Ne kapiram taj poriv, majke mi....mislim da tu nisu cista posla u glavi...
 
Verbalni.


Juce po stoti put potvrdim da izvesni muskarci imaju jak poriv da verbalno i psihicki povrede zenu, pokusavajuci da je destabilizuju, obezvrede nasuprot ociglednom i sad vas je pitam, u cemu je tu problem? Preterano je i da se radi o nekom povredjivanju, sto ovde nije bio slucaj...
Zasto neki ljudi imaju taj poriv da udare u ono sto jeste najosetljivije, u sustinu necijeg bica i da izgovaraju ocigledne neistine?

Da, dešava se...
Ali, mnogo je bolnije ako udare u očiglednu istinu, jer istina više boli od neistine.
Ne znam zašto to rade. "Povređujem te zato što volim da povređujem.. jer uživam u tome..." Ili, možda - "povređujem te zato što je napad najbolja odbrana"?
 
pa nije to slucaj samo sa muskarcima, ako cemo vec da generalizujemo zene su po tom pitanju mozda i gore, a sta moze da bude razlog, milion objasnjenja, onako najuopstenije, sopstveno nezadovoljstvo. zadovoljan covek-mislim na realno zadovoljnog, nema potrebu da nekog vredja, omalovazava, verbalno zlostavlja, sta god bio povod.

Ја ћу ово само да потпишем...
 
Nije kontradiktorno uopste. Npr. udari ti u talenta koji je ocigledan svima, al' ga negira jer zna da je tebi tvoj talenat najvazniji, hoce da te isprovocira da popizdis....
Ne kapiram taj poriv, majke mi....mislim da tu nisu cista posla u glavi...
aha ja sam shvatila najosetljivije kao nesto gde smo slabi a ne kao nesto sto nam je bitno i u cemu smo dobri, ali opet mozemo biti i bolji pa onda moze da zaboli. pa poriv da se osecas bedno, neki revansizam, osveta, nem pojma, da se izjednacite u bedosti.
 
Ti, ustvari, pricas o povredjivanju tvoje sujete!
Zamisli da ona negira tvoj talenat, pazi kako se usudio...............ali sta ako on iznosi iskren stav?
Sta ako mu se tvoj rad zaista ne dopada?
Mozda je jedan od 100, ali mozda je tako!

I bacas se prejakim izrazima............nije lako prodrijeti u sustinu necijeg bica, to moze samo onaj ko te poznaje godinama.......a ne i neko nebitan!
Sujetna si mnogo! Kao i vecina nas, pretpostavljam!
 
aha! sad ces jos da dobijes po pichoki.. ovaj forum je cudo

Ma nece. :lol: Omasila je, al' ok je to, jer nisam objasnila kompletnu situaciju, a i mrzi me da stajem u nekakvu samoodbranu.
Verbalni sadizam podrzumeva grubosti i ocigledno preterano izivljavanje, neadekvatne izraze. Nesto sto je neprimereno....kao preterano znaci da je ostrasceno i blage veze nema sa objektivnom kritikom, kojoj je ta osoba povremeno sklona u trenucima ciste svesti. :D
 
Neistina te nece ni zaboljeti!
Narocito ako je ocigledna!



Не бих рекла.

Бар мене много више боле неистине.

Истине сам бар свесна (или постанем свесна) тако да могу да прихватим свој део одговорности...ма колико болело... Суочиш се са тиме па или прихватиш или браниш свој став и своју позицију.

А против неистине нема оружја за борбу. Како некоме да доказујеш да НИСИ урадио нешто што ти се приписује или да ниси онакав каквим неко жели да те представи?! То је толико понижавајућа ситуација...
А ако не одреагујеш онда ће сви помислити да јесте истина...
 

Back
Top