Klinton podržala nezavisnost, Obama upozorava

Fat_Tony

Zainteresovan član
Poruka
311
Klinton podržala nezavisnost, Obama upozorava
Ponedeljak, 18. februar 2008. 09:26

Demokratski kandidat na predsedničkim izborima u SAD Barak Obama ocenio je da nezavisnost Kosova nosi velike odgovornosti, dok je drugi demokratski predsednički kandidat i njegov rival Hilari Klinton pozvala sve zemlje da se pridruže Americi i EU u "brzom priznavanju nezavisnosti Kosova".

Obama je u saopštenju na svom sajtu ocenio da se današnjim proglašenjem nezavisnosti Kosova završava lanac dogadjaja koji je započeo krvavim raspadom bivše Jugoslavije, a da je nezavisnost pokrajine jedinstvena situacija koja ne može biti presedan za bilo koju zemlju u regionu ili na svetu.

Obama je rekao i da nezavisnost Kosova nosi sa sobom velike odgovornosti, kao i da se nada da će kosovska vlada i narod brzo delovati kako bi obezbedili da Kosovo postane pozitivan primer demokratske vladavine i vladavine zakona.

Američki senator je dodao i da su Srbija i srpski narod pretrpeli mnogo patnji tokom poslednje dve decenije, zbog čega zaslužuju mirniju i prosperitetniju budućnost.

"Srbija konačno pripada Evropskoj uniji. EU i Srbija treba hitno da prodube svoje veze, što će pokazati srpskom narodu da je zaista deo Zapada", navodi se u saopštenju Baraka Obame.

Hilari Klinton je na svom sajtu ocenila da je danasnje proglašenje nezavisnosti Kosova "istorijski korak koji će omogućiti narodu Kosova da konačno živi u sopstvenoj demokratskoj državi" kao i da će "to omogućiti Kosovu i Srbiji da konačno ostave za sobom teško istorijsko poglavlje i krenu napred".

"U priznavanju nezavisnog Kosova, želim da naglasam izuzetan značaj koji pridajem potpunom poštovanju prava svih manjina na Kosovu, naročito Srba, kao i očuvanju srpskog kulturnog i verskog nasledja na Kosovu. Medjunarodna zajednica u tom pogledu treba da ima čvrst stav", istakla je supruga bivšeg američkog predsednika Bila Klintona.

Ona je rekla da se sada kao izazovi postavljaju "izgradnja nezavisnog Kosova" i "podrška demokratskoj Srbiji u integrisanoj Evropi".

Istovremeno, Klintonova je izrazila zabrinutost zbog pogoršanja situacije u BiH i zatražila od administracije predsednika SAD Džordža Buša da obrati više pažnje na to pitanje.

(Tanjug)
 
Обама је завршио муслимански универзитет у Индонезији :!::!: (амерички јевреји га зову ''црни Хитлер'').
Мислим да је Барак Хусеин Обама, ал' ћу да проверим.

http://en.wikipedia.org/wiki/Barack_Obama

bar je donekle jasno zasto se protivi ratu u Iraq

Klinton podrzala nezavisnost,Obama upozorava.... i podrzava
 
Svi kandidati su demagozi. Mada je meni Obama daleko simpatičniji i pozitivna je pojava. U principu sam protiv konzervatizma, tako da se nadam da republikanci neće pobediti.
Klintonova mi deluje kao lutka, dok mi se čini da Obama više koristi glavu.

Na kraju Hilari mi je mrska radi prazimena. Ne bi nam trebala još jedna administracija kao što je bila u drugoj polovini devedesetih.
 
Мислим да ће јој Бил опростити швалерацију (ако до ње дође), водиће се рачуна о реципроцитету брачних другова Клинтонових.

Обама не може да победи, Америка је фашистичка држава... пуно тамо има фашиста...

Мекејн... тај ће нас усрећити посебно... Тадић је за њега националиста, Коштуница тврди националиста, Николић ултра-националиста...
 
Мислим да ће јој Бил опростити швалерацију (ако до ње дође), водиће се рачуна о реципроцитету брачних другова Клинтонових.

Обама не може да победи, Америка је фашистичка држава... пуно тамо има фашиста...

Мекејн... тај ће нас усрећити посебно... Тадић је за њега националиста, Коштуница тврди националиста, Николић ултра-националиста...

Bogami, ankete ne govore tako. One se ne mogu uzeti kao 100% tačne, ali na nešto se čovek mora osloniti. Obama već vodi Klintonovu, a i ima veće šanse da pobedi Mekejna na glavnim izborima. Tako makar pokazuju sadašnja istraživanja.
Mekejn je meni draži od Klintonove.
 
"Srbija konačno pripada Evropskoj uniji. EU i Srbija treba hitno da prodube svoje veze, što će pokazati srpskom narodu da je zaista deo Zapada"
:D:D:D:D:D

Istovremeno, Klintonova je izrazila zabrinutost zbog pogoršanja situacije u BiH i zatražila od administracije predsednika SAD Džordža Buša da obrati više pažnje na to pitanje.

E ovo je naučila napamet pa je preopteretila hard disk u glavi!!! :D:D:D:D:D
 
U sushtini sve je to isto ali od 3 ponudjena zla Obama je za nas najmanje loshe ipak.A poruke koje shalju isto nisu bezveze-Mekejn moze da ostane tvrdokoran jer zna da mu je svejedno-ako mu protivnik bude Obama nishta od srpskih glasova,ako bude Hilari svi ce glasati za njega makar i pljuvao Srbe javno u kampanji.Obama zna da moze da rachuna na srpske glasove ako pobedi Hilari pa baca"kosku"neshto umerenijim tonovima i ako mu je stav identichan.A Hilari zna da moze da pricha bilo shta dobro ili loshe za Srbe ona ce biti samo zena choveka koji je bombardovao Srbiju..da i ne spominjemo shto joj Holbruk&Olbrajtova dishu za vratom..tu leba od srpskih glasova za nju nema.
 
Iskreno, meni je interesantnije ono što je rekao Koštunica o američkoj politici. Istina njegov uticaj meri se promilima i njegove reči neće promeniti ništa, ali barem ukazuju na činjenicu da ma ko sedeo u Beloj kući, u finalu, mi dobijemo po ušima...
evo deo te, sasvim neistorijske, izjave koju prenosi "Politika"

"Poštovani građani Srbije,
Danas, 17. februara protivpravno je proglašena lažna država Kosovo na onom delu teritorije Srbije koji se nalazi pod vojnom kontrolom NATO pakta. Do ovog nezapamćenog bezakonja dovela je destruktivna, surova i nemoralna politika sile koju sprovode SAD. Ovim činom je celom svetu dato na znanje da Amerika silu stavlja iznad Povelje UN i da je spremna da samovoljno, bezobzirno i grubo krši međunarodni poredak zarad svojih vojnih interesa.
Stavljajući nasilje iznad načela međunarodnog prava, SAD su primenom slepe sile ponizile i naterale EU da pogazi principe na kojima počiva sama EU. Amerika je prisilila Evropu da je sledi u nečuvenom nasilju koje demonstrira nad Srbijom."

http://www.politika.co.yu/rubrike/P...TI-SVE-DA-PONISHTI-NEZAVISNOST-KOSOVA.lt.html
 

Back
Top