Neredi na Bg ulicama 17.02

cns | Kimi

Domaćin
Poruka
4.416
Moji drugari su se upravo vratili iz grada puni utisaka i dok mi pricaju ja sam resio da otvorim ovu temu, ako neko zna nesto vise neka napise. Ja imam i neke fotke, ali dok se malo ne "srede" ne bi bilo pametno da ih kacim.

Ovako: Protest je poceo oko 13h, naravno miran i bez incidenata. Oko 16h demonstrantima kojih je bilo par stotina, su se prikljucili ljudi kojima su clanovi porodica nestali na kometu.
Oko 18h pocinju neredi kod americke ambasade gde je povredjeno desetak policajaca i nekoliko foto reportera. Do tada se broj demonstranata povecao na par hiljada, oko 19:30 policija je dobila naredjenje da rasturi masu, sto su i uspeli suzavcima, gumenim mecima, cak je i jedna marica uletela u masu!:confused:
Demonstranti su se razbezali u pravcu centra, razdvojili se na manje ekipe od stotinak ljudi.
Dok su jedni unistavali mek na terazijama, drugi na slaviji, treci su krenuli ka dzamiji medjutim kada su videli neverovatan broj policije, odustali su, cetvrti su po ulicama u centru obarali kontejnere i trolejbuse.
Oko 22h demonstranti se ponovo okupljaju kod americke ambasade, ali u manjem broju, gde ponovo pociju neredi, da bi se izmedju njih proculo da su veci neredi na dedinju kod albanske ambasade.
Kada su tamo stigli oko 23:30 zatekli su neverovatan broj policije, zandarmerije, specijalaca, pandura na konjima beogradskim koji su bili pojacani kolegama iz Smedereva. Masa koja je krenula od americke ka albanskoj ambasadi se spojila sa ostalima u obliznjem parku i posle kraceg vremena su krenuli u obracun sa policijom koji je trajao sve dok ovi moji nisu krenuli kuci.
Nezvanicno 30 demonstranata je povredjeno i 35 policajaca.

Ako neko ima jos neke informacije bili bi zahvalni na obavestenju...

p0z svima :wink:
 
Moramo smisliti način da nešto uradimo,da to što uradimo bude efikasno ali da nas druga strana ne
ocrni...

Da, ali nisu morali da uniste pola centra! :?
Sta su time postigli? Naravno, nista! :? :?:?

To sam hteo reći..
Kao da jedva čekaju da unište grad..

Vec rekoh.....mozda je u redu sto miniraju Merkator, ambasade Slovenije, Francuske, Mc Donald i sl ali zasto trafike, izloge, kola.....? Van svake je pameti. Nema veze sa politikom. Huligani !

osvestite se nema nacina na koji cemo delovati a da to za svet bude dobro, da nas pohvale.manite se toga mi nikada za ljude u svetu necemo uraditi nesto dobro...
 
Nebitno je STA rasturaju!
Nije im kriv McDonald's, taj lanac restorana samo ima americku licencu, ali je vlasnistvo nasih ljudi!
Nije im kriv ni Merkator, ponajmanje ljudi koji tamo rade ili kupuju! Kad samo pomislim da su mi juce mama i sestra bile u tom istom Merkatoru samo nekih pola sata pre nego sto se sve to desilo, bude mi muka... A moglo je biti i gore od samog gadjanja....
Neka protestuju, ali neka ne rasturaju! To je, valjda, i njihov grad! Za par nedelja ili meseci, ili koliko vec, kad se, dace bog, sve ovo stisa, osvanuce prljav i polu-raspadnut grad i nikome nece biti lepo!
 
gledajte malo na youtube imate dosta tih klipova o neredima, uopste nije tako kako oni predstavljaju na nekim tv stanicama...

Pa znam čoveče. :D
Semafori i trolejbusi su se sami od sebe urnisali.Ae ambasade da ne pominjem,odma' će me proglase izdajnikom(uostalom,šta misliš ko će da plaća renoviranje svega toga?).
PS.Bio sam tamo.I juče i danas.
PPS.Zna li neko šta je Bora Đorđević izjavio danas na Trgu Republike?
Učinilo mi se da sam čuo nešto veoma debilno,ali nisam siguran,neću da grešim dušu,možda nije skroz odlepio.
 
Pa znam čoveče. :D
Semafori i trolejbusi su se sami od sebe urnisali.Ae ambasade da ne pominjem,odma' će me proglase izdajnikom(uostalom,šta misliš ko će da plaća renoviranje svega toga?).
PS.Bio sam tamo.I juče i danas.
PPS.Zna li neko šta je Bora Đorđević izjavio danas na Trgu Republike?
Učinilo mi se da sam čuo nešto veoma debilno,ali nisam siguran,neću da grešim dušu,možda nije skroz odlepio.

Pogresno si me razumeo ja bas zbog toga nisam otisao tamo, a ucestvovao sam u svim demonstracijama zkljucno sa dzamijom. Ni jednom kada sam bio na demonstracijama nisam ucestvovao u razbijanju mekova i drugih objekata jer volim da odem sa devojkom u mek bar jednom nedeljno. Mogu da se kladim da polovina tih ljudi koji su unistavali mekove bar dva puta mesecno posecuju isti, e to je za mene licemerno. A sto se tih ljudi koji su razbijali semafore i trolejbuse to je neizivljena stoka kojoj nije bitno zbog cega je na ulicama nego samo da nekome razbije glavu, nesto polomi i da nesto ukrade.
Njih u zatvor!
p-z
 
Pogresno si me razumeo ja bas zbog toga nisam otisao tamo, a ucestvovao sam u svim demonstracijama zkljucno sa dzamijom. Ni jednom kada sam bio na demonstracijama nisam ucestvovao u razbijanju mekova i drugih objekata jer volim da odem sa devojkom u mek bar jednom nedeljno. Mogu da se kladim da polovina tih ljudi koji su unistavali mekove bar dva puta mesecno posecuju isti, e to je za mene licemerno. A sto se tih ljudi koji su razbijali semafore i trolejbuse to je neizivljena stoka kojoj nije bitno zbog cega je na ulicama nego samo da nekome razbije glavu, nesto polomi i da nesto ukrade.
Njih u zatvor!
p-z

A,ok onda,izvini.Ali se svaki put iznerviram kad govna isplivaju na površinu.
Većina onih klinaca koje sam video juče u Kneza Miloša,nije ni znala zašto se tu nalazi.
Važno da su bacali smeće na sred ulice,malo skakali,pevali,zaustavili saobraćaj i to je to.
Samo da ne bi išli u školu.To čak nisu bile ni demonstracije,ne znam kako to da nazovem.
PS.A za Mek...Nije im smetao do sad,sad im odjednom sve smeta.Nije im smetalo kad je od kafane ''Pod lipom'' nastao Pizza Hut,ali sad huliganima sve smeta;oni su samo tražili razlog za demoliranje grada.
 

Back
Top