Zelela bih vase misljenje...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mada sad kad posteno razmislim, sa strahom shvatam da pocinjemo da licimo Helen i ja, ovo je stvarno bilo pregrubo i nepotrebno... @Taska: nije tacno da svima ostaju bivsi u srcu, licno ne volim da vucem repove, volim hirurske rezove, i ne volim da trenutnu vezu zagadjujem glupim tripovima vezanim za bivse. Bivsi su bivsi i tako treba i da ostane, nek im je sa srecom, gotivno mi je kad cujem da su srecni sa nekim drugim, boli me uvo da li njih dira to sto ja imam drugu vezu ili ne. Zaborav je nazdraviji svakako. E sad, ako je neko odlucio da nikad u zivotu za sobom ne pusti vodu, njegova stvar. I problem

Разлика у схватањима једних и других је у томе што једна група своје бивше љубави доживљава као говна (опростите на изразу, али то није моје поређење) за којима треба повући воду, а друга група своје бивше љубави доживљава управо као бивше ЉУБАВИ!

Значи, мени су све моје бивше љубави, заљубљености и везе и данас у срцу. Остала бих неизмерно испражњена ако бих се одрекла свих њих и третирала их као нешто што треба хируршки одстранити из мог живота.
То су људи које сам ЈА сама бирала, који су ми у одређеним тренуцима много значили, са којима сам проживела своје лепе и ружне тренутке, уз које сам одрастала, сазревала, мењала се....Свако од њих је једна значајна циглица у мом животу, без ње не бих била то што јесам. Свако од њих ми је нешто дао и свакоме сам нешто дала, свако ме је обогатио нечим новим, осећањем, сазнањем, испуњеношћу, тугом... Никада се не бих одрекла ниједне своје бивше везе као што никада нисам пожалила што сам са неким од њих поделила део свог живота.

Летос ми се јавио бивши дечко којег нисам видела...чек да пребројим....17 година! Живи у иностранству, ожењен је...и ипак ме се сетио када је дошао у Србију. То говори о томе да наш однос није био клозетска шоља, него веза која је много значила и мени и њему и да не постоји ниједан једини разлог на свету (ни мој мушкарац ни његова жена, ни наши данашњи животи који су много далеко од пре 17 година) да не покажемо колико смо били важни једно другоме у неком тренутку живота. Какве то везе има са тиме да ли је он срећан у браку и да ли сам ја срећна у вези... Лепа прошлост је лепа прошлост. Ту остаје.
 
Уосталом, и када је мој доскорашњи партнер (он не воли ту реч) повремено добијао лепе поруке од своје бивше - није ми сметало. Знала сам да је то нешто што је завршено, да је та прича готова, али ми је било драго што су везу завршили пријатељски, што су остали у коректним односима, што јој је остао у лепом сећању и што је задржано узајамно поштовање међу њима - јер то много говори о њему као о личности.
Забринула бих се да мој мушкарац контакт са бившом љубављу третира као ''загађивање'' наше везе. То би значило да би сутра и мене и све лепо што смо имали третирао као нешто ''за чиме треба пустити воду''.
 
@helen
uvek me fascinira kako sve izokrenes:D
ajd molim te objasni mi gde ti ovdje vidis ljubav? jer ovo je pocetni post u temi..i gde vidis da proslost ostaje proslosti?ovde je pomesano svasta..sujeta, patetika, nezadovoljstvo , detinjarije, kukavicluk, nametanje,i na kraju..PATNJA!!!!
idi bre mani se:lol::lol::lol::lol:



Cao,volela bih da cujem vasa misljenja...Radi se o mom bivsem decku i meni.Da pogresno nerazumete,ja sam razvedena imam dete.Zabavljali smo se pre mog braka,ali ja nisam imala hrabrosti da ostavim sadasnjeg-bivseg muza.Kada sam se vencala posle nekog vremena smo opet poceli da se vidjamo.To je sve trajalo dok on nije upoznao svoju sadasnju zenu.sada ima i dete.jedno vreme se nismo culi.posle smo opet poceli da se dopisujemo,ali desavalo se da mi neodgovori na poruku.Onda je pristao da izadje samnom za rodjendan,popili smo pice,super se ispricali,smejali i tako.da neduzim,uglavnom ga jako cesto vidjam,ali mi je rekao da mozemo biti samo drugari.da li je moguce da neoseca vise nista prema meni?kada me vidi,po njemu vidim da se obraduje,pruza ruku,nasmeje se...ja sam mu rekla da mu vise necu slati poruke i uznemiravati ga,ali mi je jako stalo do njega.Znam da nisam moralna,ali...to je zivot,sta da se radi...patim za njim,bukvalno svaki dan mislim na njega.DAJTE SAVET...HVALA...
 
Lepo, tipicno helenovsko izvrtanje tudjih komentara. Pod jedan, niko nije rekao da svoje bivse dozivljava kao govna, to si ti izmislila. Pustanje vode je bila metafora upucena pufti koja ocigledno nije raskrstila sa bivsim deckom, i ne samo sto nije raskrstila nego bi s njim i dalje da odrzava neke ljubavne odnose uprkos cinjenici da joj je rekao da to ne dolazi u obzir, da je ozenjen i da mogu da budu samo prijatelji. Lepo secanje je jedno, a pokusaj da nekome sjebes zivot i za to trazis savet na forumu drugo. To sto tebi ne smeta da tvom decku bivse devojke salju poruke je super, ali nije super sto ti sve druge koji stvari ne dozivljavaju bas tako svrstavas u kateogoriju ogranicenih glupaka. Mom decku bi smetalo da meni bivsi salju poruke i zivkaju me na kaficu svaki cas. Meni bi isto smetalo da njega zivkaju njegove bivse devojke i da sa njima ima stalan kontakt. Jedno je slucajan susret na ulici, drugo je zvanje i odrzavanje nekih veza koje bi trebalo da budu prekinute. Jer ako nisu prekinute, onda bih ja licno rekla svom decku (a i on meni s punim pravom) "slusaj, idi resi to, iseci te repove, pa cemo se lako posle cuti i dogovoriti, ili nemoj da resis, ali onda mojne ni da me zoves". I to sa ciglama nema nikakve veze, ja nikoga necu ispitivati o njegovom proslom zivotu, ali jednostavno ne zelim da to sto je njemu proslo i bivse utice na ono sto mi imamo sada. I kad smo vec krenuli da se delimo u grupe, ja bi za tebe rekla spadas u onu grupu ljudi koji ne mogu da kazu: okej, ajde sad malo da oladim, ne moram svaki put po svaku cenu da dokazem kako je moj stav jedan i jedino ispravan, da sam uvek u pravu, najbolja sam i najpametnija, a svi drugi koji se ne slazu su idioti. Sudis i presudjujes sta je razlog neslaganja i delis ljude na podobne i nepodobne prema svojim arsinima, bez da se imalo zamislis. A moja slabost jeste u tome sto me takvi kao ti izazivaju, priznajem. Da me ne izazivaju, i moja zivotna prica bi verovatno bila drugacija, manula bi se borbe sa vetrenjacama i posvetila bi se sebi i svom zivotu mnogo ranije, umesto sto sam dozvolila da u meni takva jedna slicna tebi izazove samoljublje i tako me pretvori u ono sto mrzim i prezirem iz dna duse: samoljubivu, sujetnu i osvetoljubivu osobu. Sreca te sam ipak shvatila da time samo trujem sopstvenu dusu pa se spasih. :worth:
 
Па нисам ја на тај пост одговарала, на то сам рекла шта сам имала још у првих пар постова на овој теми.

Тема је одавно одмакла од почетног поста.

Говрим о разлозима неразумевања међу учесницима на теми, јер сви гледамо из свог неког угла, својих ружних или лепих искустава и начина на који смо их доживели.
Неко је склон да прави ''хируршке резове'', неко не. Неко је слободан да према разним људима истовремено осећа различите ствари, неко не. Како једни могу да разумеју друге?

(А иначе, нека се јави особа која никад није сујетна и никад патетична, никад незрела или детињаста, која увек зна шта хоће и како хоће и која никад безразложно не пати.... Волела бих да видим и то чудо природе!:wink: )
 
Cao,volela bih da cujem vasa misljenja...Radi se o mom bivsem decku i meni.Da pogresno nerazumete,ja sam razvedena imam dete.Zabavljali smo se pre mog braka,ali ja nisam imala hrabrosti da ostavim sadasnjeg-bivseg muza.Kada sam se vencala posle nekog vremena smo opet poceli da se vidjamo.To je sve trajalo dok on nije upoznao svoju sadasnju zenu.sada ima i dete.jedno vreme se nismo culi.posle smo opet poceli da se dopisujemo,ali desavalo se da mi neodgovori na poruku.Onda je pristao da izadje samnom za rodjendan,popili smo pice,super se ispricali,smejali i tako.da neduzim,uglavnom ga jako cesto vidjam,ali mi je rekao da mozemo biti samo drugari.da li je moguce da neoseca vise nista prema meni?kada me vidi,po njemu vidim da se obraduje,pruza ruku,nasmeje se...ja sam mu rekla da mu vise necu slati poruke i uznemiravati ga,ali mi je jako stalo do njega.Znam da nisam moralna,ali...to je zivot,sta da se radi...patim za njim,bukvalno svaki dan mislim na njega.DAJTE SAVET...HVALA...

E sad objasniti šta je pisac hteo da kaže:?:
Čovek bi da ostane u prijateljskom odnosu ali za nju to nije dovoljno, pa se postavlja pitanje čega je još tu bilo dok su se viđali dok on nije bio oženjen.
Kako joj je to stalo do njega:?:
A za kraj patnja i svakodnevno razmišljanje o njemu.
Idi, begaj...:roll: U najmanju ruku sujetno i nezrelo :twisted:
Moj lični savet je da se što pre okaneš te cele priče i upoznaš neke nove ljude i nove ljubavi-prijatelje.:lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top