Mesić: I Kosovo i Srbija trebaju pomoć

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

zvezdarac81

Aktivan član
Poruka
1.559
Hrvatski predsjednik Stjepan Mesić izjavio je za Večernji list da je Hrvatska svjesna legitimnih težnji kosovskih Albanaca i neće im poricati pravo na samoopredjeljenje, za koje se i sama izborila u Domovinskom ratu.

"Svjesni smo legitimnih težnji Albanaca na Kosovu. Mi niti hoćemo, niti možemo drugima poreći pravo na samoopredjeljenje koje smo za sebe tražili i morali s oružjem u ruci izboriti u procesu krvavog raspada jugoslavenske federacije", napisao je Mesić.

Prema njegovim riječima, Hrvatska je spremna pomoći koliko objektivno može u "novom životu Kosova". No dodao je da isto tako treba pomoći i Srbiji "u suočavanju s novim okolnostima i traženju njezina mjesta u međunarodnoj zajednici, u kojoj će demokratska, stabilna Srbija biti uvijek dobrodošla".

Mesić je ponovio da će se Hrvatska u odnosu na proglašenje neovisnosti Kosova ponašati kao većina članica EU-a, ali "neće samo slijepo, bez razmišljanja, slijediti bilo koga, zanemarujući pritom vlastite interese i potrebe"

A sta je sa isto tako legitimnim teznjama Srba u RSK???

Nece biti mira na ovim prostorima skoro.......
 
Šta je sada opet, Ohladio se malo Mesić? Nije više onako vatreni pobornik totalnog rasturanja tiletove juge!?:D

PS: Zaboravio je dodati da i RH treba pomoć: u suočavanju s novim okolnostima i traženju njezina mjesta u međunarodnoj zajednici, u kojoj će demokratska, stabilna Hrvatska biti uvijek dobrodošla".
 
Hrvatski predsjednik Stjepan Mesić izjavio je za Večernji list da je Hrvatska svjesna legitimnih težnji kosovskih Albanaca i neće im poricati pravo na samoopredjeljenje, za koje se i sama izborila u Domovinskom ratu.

"Svjesni smo legitimnih težnji Albanaca na Kosovu. Mi niti hoćemo, niti možemo drugima poreći pravo na samoopredjeljenje koje smo za sebe tražili i morali s oružjem u ruci izboriti u procesu krvavog raspada jugoslavenske federacije", napisao je Mesić.

Prema njegovim riječima, Hrvatska je spremna pomoći koliko objektivno može u "novom životu Kosova". No dodao je da isto tako treba pomoći i Srbiji "u suočavanju s novim okolnostima i traženju njezina mjesta u međunarodnoj zajednici, u kojoj će demokratska, stabilna Srbija biti uvijek dobrodošla".

Mesić je ponovio da će se Hrvatska u odnosu na proglašenje neovisnosti Kosova ponašati kao većina članica EU-a, ali "neće samo slijepo, bez razmišljanja, slijediti bilo koga, zanemarujući pritom vlastite interese i potrebe"

A sta je sa isto tako legitimnim teznjama Srba u RSK???

Nece biti mira na ovim prostorima skoro.......

Kako da im porice nezavisnost kad je Cheku po njegovoj direktivi kasapio Srbe po Hrvatskoj.
 
Mozda je i bolje da odemo na belu sengen listu pa da se procistimo, da odu evropejci u Evropu (posto mi nismo ista)....oduvek sam mislio da je problem samo u nama od ekonomije do diplomatije a samo citajuci komentare na ovom forumu postajem siguran da je to istina...ne daj boze da citam jos neki nas forum...ne bih preziveo...
 
Mozda je i bolje da odemo na belu sengen listu pa da se procistimo, da odu evropejci u Evropu (posto mi nismo ista)....oduvek sam mislio da je problem samo u nama od ekonomije do diplomatije a samo citajuci komentare na ovom forumu postajem siguran da je to istina...ne daj boze da citam jos neki nas forum...ne bih preziveo...

Nemoj to isuviše srcu da primaš.Mahom su to šiptari i krvati a tek poneki naš bezkičmenjak koji nema ni osnovno poimanje njega samog a kamo li šta je država,ponos,nacija,istorija....
 
...reci to onim neopevanim mazohistima sa nase strane koji bi dali i rodjenu kevu za.....verovatno ni oni ne znaju za sta....bolji zivot?.....putovanja?....upoznavanje novih ljudi???...dobrosusJedske odnose???

WTF tek sada sam progledao...:D

Srbine, čoveče! Razumi jednu stvar: Srbi s Kosova u 90% slučajeva zavise od Srbije. Kako misliš da im ovako samoizolovani pomognemo? Kako misliš da pomognemo njima kad ni sebe nismo u stanju da izdržavamo? Kakve vize, ograničeni čoveče? Vizu dobije svako onaj ko želi i ima gde da ode. Problem je u tome što najveći broj ljudi nema gde da ode. I nema para da ode. Siromašni smo. Ako se budemo i dalje zatvarali, bićemo još siromašniji. Kako da onda pomognemo tim ljudima na Kosovu. Hebala vas više teritorija. Pitaj one nesrećnike dole na Kosovu šta bi radili kad bi Srbija prestala da ih pomaže.

Ti znaš rešenje. Ti znaš? Nemaš ti pojma ni o čemu. Tebe neko izdržava čim ovakve besmislicei možeš da pišeš. Sediš u toploj sobi, kuckaš po tastaturi, izigravaš patriotu, sutra bi išao u rat (ali možda malo sutra) i ispisuješ ovde neke radikalske budalaštine od kome se svakom normalnom čoveku gadi.

Pored tebe i takvih za godinu dana ni jednog Srbina ne bi bilo na Kosovu. Stidi se svoje gluposti. I ti i svi vi koji mislite da bi pobedili ceo svet, kao što je i Milošević mislio. Vi mislite na Srbe na Kosovu? Zabole vas uvo za Srbe na Kosovu. Vama je povredjen ponos, vama je važniji vaš ponos od svih onih ljudi na Kosovu zajedno. Sve bi ih dali za svoj ponos. Vaš "ponos" nema cenu. Makar ta cena bila i 100.000 Srba s Kosova.

Nemojte više da im pomažete, preklinje vas onaj drugi deo Srbije. Kad god ste vi nekom pomagali, taj je prošao gore od vas i vaše pomoći nego od neprijatelja.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top