Mala pomoc , molim vas !!!

Cairne

Aktivan član
Poruka
1.178
* CPU : AMD Athlon X2 4200+
* nFORCE 520 , RAID 0,1,0+1 JBOD
* RAM : 1 GB Kingston KVR DDR667
* VGA : GForce 8500 256 MB
* Zvuk : 7.1 channel , High Definition Audio
* Mreza : 10/100/1000Mb/s Gigabit LAN
* Hard disk : WD 160 GB SATA2
* Optika : DVD-RW 18X , Dual Layer
* Modem : 56K
* Kuciste : PAKOM Midi 420W , RoHS , CE , USB 2.0

Ljudi nasho sam taj komp ...
988 din. 24 mesechnih rata ..
Kazhite mi shta mislite o tome ???
 
Postoje dve varijante kad kupujes novi racunar. Prva je kupi minimum koji radi i druga kupi maksimum koji mozes sebi da priustis. Noseci se mudroscu Engleza da nismo toliko bogati da kupujemo jeftino, ja i vecina ljudi koje poznajem koristimo ovu drugu varijantu. I to se do sada pokazalo iz iskustva i prakticno kao prava stvar.

U istom vremenskom periodu ces platiti istu kolicinu para, stalno ces imati dno komp i nikad neces moci da se igras ko covek i na kraju stalno ces da se zayebavas i da gubis vreme i novac na upgrade.

Znaci otvori se malo, kupujes AMD - kupi brzu memoriju, kupi vise memorije, postoje i brzi procesori, nisi napisao koja je to ploca, kupi bolju graficku kartu, kupi veci disk, razmisli o raptoru... Napravi neku strategiju za buducnost i ulaganja koja ce ti biti potrebna, nemoj samo tek tako da kupujes racunar sa police....
 
Znaci otvori se malo, kupujes AMD - kupi brzu memoriju, kupi vise memorije, postoje i brzi procesori, nisi napisao koja je to ploca, kupi bolju graficku kartu, kupi veci disk, razmisli o raptoru... Napravi neku strategiju za buducnost i ulaganja koja ce ti biti potrebna, nemoj samo tek tako da kupujes racunar sa police....

pa brate nechu ja neshto da se rasturam na kompu , *** nisam TOLKI zaludjenik ... ja sam inache zaludjenik za totalno druge stvari :D ...
nego kazhi mi shta mislish o ovome ... shto sam napiso ???
 
Kao shto sam rekao sad ce sve da radi, ali ces vec za godinu dana morati da ulazes ponovo u taj komp. 23000 din na kredit to je ok cena.

Ako mozes nesto da menjas razmisli o tome da odmah kupis bolju graficku kartu. Brzu memoriju i vise memorije. Procesor, plocu i hard disk ostavi takve kakvi su.
 
Potpuno se slazem sa tim sto rece Tzar u poslednjem pasusu.A tacno je i ono iznad.
Dok ti otplatis taj komp,za 2 godine ili godinu,pojavice se mnogo bolji racunari za iste pare.E sad,da taj tvoj komp,za tako neko vreme ne bi bilo mnogo losiji,sad ga pojacaj sa boljom grafickom i brzom memorijom.To te nece mnogo izaci,ali ti obezbedjuje za solidan naredni period da ta graficka i memorija budu od koristi i za novije igrice,doduse sa smanjenom grafikom,ali i to je nesto.
I za koliko god da skoci cena sada,prilom zamene komponenti za bolje,opet ce se deliti na 24 rate tako da na mesecnom nivo nece biti mnogo vise novaca.

Cinjenica je da sto vise sada ulozis,duze ce ti trajati.Ne u smislu da se nece pokvariti,jer to te nezanima-imas garanciju,nego sporije ce da zastareva.
I jos nesto,izaberi plocu na koju ces moci kasnije da stavis jaci procesor,graficku...Nemoj tu da stedis misleci prodaces je kad budes menjao procesor,jer za kratko vreme njoj ce prilicno opasti cena pogotovo ako je vec sada bila jeftina.
 
rekoh ti da ti je grafa slabija i da je bolje resenje samo 20e skuplja 8600gt ili bar radeon 2600pro koji kosta kao i 8500. rekoh ti i za memoriju- uzmi na 800MHz jer je nekoliko evra skuplja, i dodas jos naknadno (iz 2. kompa ili kad skupis kintu). a rekoh ti i da je sve ostalo ok. ;)
 
Kakvo je tačno napajanje u tom kompuu, zašto 4200+, uzmi 4000+ (2.1Ghz a na toj matičnoj i sa memorijom na 800MHz trebalo bi da ide ladno na 2.5GHz), grafika otpada definitivno, mislim da za 30.000 ( a to je vidom razlika 7.000) možeš da sastaviš super komp za igrice. Preporučujem grafiku MSI NX8600GT i napajanje TRUST 570W (sa dva kulera). 1Gb memorije je definitivno preslabo, ako već kupuješ to moraju biti 2Gb na 800MHz inače za malu razliku u ceni puno gubiš.
 
Obozavam ovakve diskusije...:roll:
Ja sam shvatio da njega interesuje samo da li je pazar dobar ili ne..Svejedno na konfiguraciji ne moze da menja delove jer onda nije konfiguracija;)
A Cairne bi trebalo konkretno da pita sta ga interesuje, izmene ili da li je cena OK...
 

Back
Top