da li i vi mislite da smo i dalje otpad zapadne evrope

Anonymous:
doneli smo zakon da nemogu da se uvezu kola starija od 6 god,a onda sanjujemo carinu ako kola imaju vise od 15000km i ako su udarena.znaci i dalje se uvoze krsevi ali nisu stariji od 6 godina.znam sta pricam jel svaki auto je vec isluzen ovde pa ga onda prodaju za smesne pare.
Ako si video neki zapadni otpad, biće ti jasno da ovo što se kotrlja našim putevima ne bi primili TAMO. Jel dovoljno?
 
U principu ovo sto se kod nas vozi jeste otpad za jednu Nemacku, Svajcarsku i slicne drzave, ali mi nismo u poziciji da se poredimo sa njima. Po mom skromnom misljenju mi smo ovim uvozom polovnjaka koji je trajao svih ovih godina, ipak u neku ruku obnovili svoj vozni park. U svakom slucaju je bolje zameniti 15-tak godina stari jugo za nekog 15-tak godina starog stranca. Niko (sem mozda par budala) nije pao sa konja na magarca, nego je uzeo nesto makar za nijansu bolje. U nekim africkim zemljama bi se verovatno obradovali i za ficu starog 30 godina, i kada bi ih izvozili tamo oni bi bili nas otpad, ali sa njihove tacke gledista oni su opet dobili nesto bolje nego sto su imali (magarca u pravom smislu na primer). Na kakvom smo mestu u svetu po ekonomskoj snazi takva kola i vozimo :(
 
Espanol:
rajlovac88:
Pa zar na ovo pitanje treba posebna diskusija.Dovoljno je da malo bolje pogledate i uporedite samo recimo neku dnevnu reportazu iz "nekih zemalja "i nasu,i da sasvi jasno u pozadini vidimo ko smo i sta smo.Ili bolje receno sta vozimo ili jos bolje sta ne vozimo.
Rajlovac u stilu Hegela, ali to je TO!
Nema tu nikakve filozofije.Sve se svodi na ovozemaljske nauke kao ekonomija,privreda,razvoj ... :wink:
 
rajlovac88:
Espanol:
rajlovac88:
Pa zar na ovo pitanje treba posebna diskusija.Dovoljno je da malo bolje pogledate i uporedite samo recimo neku dnevnu reportazu iz "nekih zemalja "i nasu,i da sasvi jasno u pozadini vidimo ko smo i sta smo.Ili bolje receno sta vozimo ili jos bolje sta ne vozimo.
Rajlovac u stilu Hegela, ali to je TO!
Nema tu nikakve filozofije.Sve se svodi na ovozemaljske nauke kao ekonomija,privreda,razvoj ... :wink:
Šalim se, naravno. U vezi ovozemaljskih nauka koje pominješ stvari stoje ovako: U svetu je prošle godine ostalo neprodato više od 20 miliona automobila i cela industrija je u najozbiljnijoj krizi od II svetskog rata. Fabrike smanjuju proizvodnju, otpuštaju radnike, a automobili se nude po najneverovatnijim cenama, uz poklone i kredite sa minimalnim kamatama. I umesto da kao naše komšije iskoristimo ovakvu priliku i kvalitetno obnovimo vozni park, mi Evropu oslobađamo otpada. Pogledaj samo Mađarsku, koja je do juče bila sirotinja, o Sloveniji da ne pričam. Na kraju, neka me neko ubedi kako je 10- 12 godina stari "kadet" bolji od nove Floride sa Pežoovim motorom. Novo je novo.
 
Espanol:
rajlovac88:
Espanol:
rajlovac88:
Pa zar na ovo pitanje treba posebna diskusija.Dovoljno je da malo bolje pogledate i uporedite samo recimo neku dnevnu reportazu iz "nekih zemalja "i nasu,i da sasvi jasno u pozadini vidimo ko smo i sta smo.Ili bolje receno sta vozimo ili jos bolje sta ne vozimo.
Rajlovac u stilu Hegela, ali to je TO!
Nema tu nikakve filozofije.Sve se svodi na ovozemaljske nauke kao ekonomija,privreda,razvoj ... :wink:
Šalim se, naravno. U vezi ovozemaljskih nauka koje pominješ stvari stoje ovako: U svetu je prošle godine ostalo neprodato više od 20 miliona automobila i cela industrija je u najozbiljnijoj krizi od II svetskog rata. Fabrike smanjuju proizvodnju, otpuštaju radnike, a automobili se nude po najneverovatnijim cenama, uz poklone i kredite sa minimalnim kamatama. I umesto da kao naše komšije iskoristimo ovakvu priliku i kvalitetno obnovimo vozni park, mi Evropu oslobađamo otpada. Pogledaj samo Mađarsku, koja je do juče bila sirotinja, o Sloveniji da ne pričam. Na kraju, neka me neko ubedi kako je 10- 12 godina stari "kadet" bolji od nove Floride sa Pežoovim motorom. Novo je novo.
to je i moj otac rekao pa je radio generalku na kecu posle 10000 kilometara....na 5000 je menjao lamelu zato sto se zalepila za korpu jer je curkala voda iz termostata...a lezajevi su pevali u svakoj krivini...

moj prvi auto posle domaceg govna je bio ford capri iz 1974 godine...taj auto je tehnicki bio napredniji od keca bezbroj puta...bio je za keca svemirski brod.

moj drugar je imao floridu koja se propinjala kao pastuh kada se da gas...pa se sva iskrivi i gume cvile po asvaltu.jel danas i trap pezoov?

ja samo zelim da se odvezem od tacke a do tacke b i da uzivam u voznji. ti budi patriota i vozi tu floridu u kojoj svaka plastika skripi i krcka....
zelim ti ugodno putovanje istom... 8)
 
kad sam postavio temu mislio sam na to da je vlada opet napravila glupost s tim sto smanjuju carinu ako auto ima vise od 150000km i ako je udaren zar ne bi trebalo da bude obrnuto.lako je nazapadu naci auto koji ima vise od 150000km,a veoma tesko koji ima manje od 70-80000km i da je pri tom ceo.sam se bavim ovim poslom imam par dilera u beogradu i jedan lik insistira da mu saljem samo udarana kola.jednom prilikom sam mu poslao kamion sto znaci 10 kola i od toga samo jedan je usao na tockovima,a ostali 9 su natovareni viljuskarom.po meni trebalo je da se skida carina ako je auto perfektan ali mi na taj nacin stitimo domacu proizvodnju.mozemo mi da kazemo da su hrvati ludi ali da li znate da u hrvatsku moze da ide audi b4 kao i punto 95.dodje covek i kupi astru prosle godine 95 godiste za 750 eura sredi je imala je udareno levo prednje krilo i vrata i uze na autu 1000 eura,a ja treba da prodam minimum 6 kola za tu cifru.
 
Anonymous:
kad sam postavio temu mislio sam na to da je vlada opet napravila glupost s tim sto smanjuju carinu ako auto ima vise od 150000km i ako je udaren zar ne bi trebalo da bude obrnuto.lako je nazapadu naci auto koji ima vise od 150000km,a veoma tesko koji ima manje od 70-80000km i da je pri tom ceo.sam se bavim ovim poslom imam par dilera u beogradu i jedan lik insistira da mu saljem samo udarana kola.jednom prilikom sam mu poslao kamion sto znaci 10 kola i od toga samo jedan je usao na tockovima,a ostali 9 su natovareni viljuskarom.po meni trebalo je da se skida carina ako je auto perfektan ali mi na taj nacin stitimo domacu proizvodnju.mozemo mi da kazemo da su hrvati ludi ali da li znate da u hrvatsku moze da ide audi b4 kao i punto 95.dodje covek i kupi astru prosle godine 95 godiste za 750 eura sredi je imala je udareno levo prednje krilo i vrata i uze na autu 1000 eura,a ja treba da prodam minimum 6 kola za tu cifru.
Meni nije jasno sta si ti ocekivao od nase vlade.Oni sigurno ne voze to o cemu ti pricas.To sto si ti i mi koji mislimo isto (90% normalnih) u pravu to nam ne pomaze.Mi smo maso obicni smrtnici.
 
Kad god odem u bg, šokiram se koliko se tamo voze novi i dobri automobili...i shvatim koliki sam provincijalac i kol'ko smo mi u provinciji bedni...
Ma druga država...

А јес' био у Мекдоналдсу?:mrgreen:

Шалим се, немој да се љутиш, мало да разбијем негативну енергију на форуму!:ok::)
 
u beogradu poslednjih godina je vidno poboljsan vozni park, iako vec malo dalje od centra postaje losiji.

sad za vikend sam bio u zagrebu, prvi put posle evo ravno 20 godina, i moram priznati da im standard - sto se kola tice - izgleda znatno visi. skoro je nemoguce videti auto stariji od 15 godina, sem ako nije neka sredjena buba npr.

sto se tice hrvatske unutrasnjosti, ka sisku vec postaje slicnije kao u srbiji..
 

Back
Top