Sunovrat mrtvog puvala

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

svetolik trpkovic

Poznat
Banovan
Poruka
9.215
Sunovrat mrtvog puvala
Svetislav Basara

Zahvaljujući Koštuničinoj uvređenosti i samovolji, država Srbija je ovih dana prestala da postoji. Ne radi Vlada, ne zaseda Skupština, predsednik lebdi u polulegalnom limbu. Čeka se - legalizam tako nalaže - da onaj glasač iz Boljevca izvadi novu ličnu kartu. Ovakav rasplet događaja, međutim, iznenadio je samo totalne naivčine. Jer ako politička elita ne radi na konsolidaciji, jačanju i uljuđenju države, već na uvećavanju lične vlasti i bogatstva, zavisno od ukusa, država kao organizam prestaje da postoji i više nije u stanju da odbrani ni glavni grad, da ne govorimo o udaljenoj pokrajini na čijoj teritoriji već devet godina nema ni S od suvereniteta. Koštunica jeste privatizovao ogroman deo kolača vlasti, time je možda, privremeno, ojačao sebe, ali je oslabio državu. Makar simbolični opstanak Kosova pod suverenitetom Srbije, eventualno je mogla isposlovati država Srbija. Ali jaki Koštunica, Koštunica koji je otuđio nacionalni suverenitet, ne može da spreči ništa osim inauguracije Borisa Tadića. Ako, trenutno nepostojeća država Srbija, nije u stanju da spreči bombaške napade na tržne centre niti divljanje huligana po izložbama, a Koštunici to i ne pada na pamet, jer su momci iz "Obraza" njegovi istomišljenici, ja ne znam šta to bilo koga ovde navodi na pomisao da se bilo šta može učiniti protiv proglašenja nezavisnosti Kosova.

Očekivati je da noć u kojoj će biti proglašena nezavisnost Kosova bude noć neobuzdane destrukcije, paljevine i nasilja i to je ono što Lažni Mesija iz Belanovice iščekuje sa radosnim nestrpljenjem. U pozadini fanatičnog nacionalizma uvek stoje patološki narcizam i samoljublje; tobožnja zabrinutost za dobrobit nacije idealan je paravan za realizaciju ličnih ambicija. Ako se setimo da je Hitler suočen sa kapitulacijom, za slom svojih sumanutih nauma optužio Nemce i izjavio - ako dobro pamtim - da Nemci više ne zaslužuju da postoje, onda su nam recentni Koštuničini postupci mnogo jasniji. Odlagao je, zamajavao, lagao, bulaznio, pretio; mrska realnost, međutim, kuca na vrata, pa ako je njegov projekat ulaska u srpsku istoriju već propao, onda neka i ostatak Srbije ide dođavola. Ogroman odziv birača i pobeda Borisa Tadića - znači evrointegracijske opcije - samo su dolile ulje na vatru njegovog potuljenog bezumlja. Nespremnost većinske Srbije, uključujući i Nikolićeve glasače, da žive u zemunicama i trunu unutar fluidnih granica Koštuničine satrapije, rečenog je dovela u stanje izbezumljenosti.

I zato, suočen sa bliskim sunovratom svoje politike, Lažni Mesija ovih dana ponovo lobira za uvođenje vanrednog stanja. Hoće, bajagi, da stvori iluziju da je odlučan i da nešto radi - zaludan posao, jer ovde svi znaju da on nikada ništa nije radio niti išta ume da radi, osim da spletkari, opstruira i razara; naumio je da zbog predstojećeg formalnog otcepljenja Kosova od Srbije kazni - Srbiju i Srbe. To se drugačije ne može protumačiti; tezu da će nekakvo vanredno stanje sprečiti neminovnost kosovske nezavisnosti ne mogu odbraniti čak ni njegovi (psiho)analitičari Antonić i Vukadinović. Zna i Koštunica da je to nemoguće, ali njemu vanredno stanje treba zbog sasvim drugih razloga. Evo kojih.

Uvede li se vanredno stanje, otpada mogućnost bilo kakvih izbora; na snagu stupa tajnoviti "akcioni plan", što će reći: prekid diplomatskih odnosa, proterivanje ambasadora, mogućnost uvođenja policijskog časa, hapšenja i (moguća) likvidacije političkih protivnika, uvođenje cenzure i zabrana ionako neslobodnih medija. Prekidajući sve veze sa mrskom realnošću i još mrskijim zapadom, Koštunica će stvoriti idealan ambijent da kazni Borisa Tadića za dva miliona i trista hiljada proevropskih glasova i da nahuška ekstremiste na svakojaka nepočinstva. Sada više nema nikakve nedoumice: Njegov cilj je izolacija Srbije i vaspostavljanje samovlašća kojeg radikali i DS, iz ko zna kojih razloga, već strpljivo podnose uprkos tome što znaju da je Mesija spao ispod cenzusa. Taj legalista, koji svako malo krši zakon, neprestano se krećući ivicom državnog udara i političkog kriminala, sasvim otvoreno, uz pomoć svojih replikanata, ovdašnjoj javnosti šalje potuljenu šifrovanu proruku.

Evo prevoda.

"Moj plan da, ruku pod ruku sa Matijom, uđem u srpsku istoriju kao Viteški Kosovopovratitelj, propao je zbog domaćih izdajnika i trulog zapada. Uveren sam (upravo kao i Hitler u slučaju Nemaca) da Srbija bez Kosova i bez mene na njenom čelu nema nikakvog smisla i da zaslužuje propast. Tako će i biti. Nema, dakle, srpska omladino, putovanja, usavršavanja, sticanja iskustva, učenja jezika; nema modernih škola, svetlih bolnica, lekova i benzina, ničega sa trulog zapada koji nam otima Kosovo. Ima da sedite tu gde jeste, u srpskom blatu i srpskim govnima do guše. Tu je sabor u Guči. Tu su Handke i Mihalkov. Šta više hoćete."

Jemčim, gospodo, za tačnost prevoda. Nije to - kako bi rekao Paraantonić - "književničko preterivanje". To su motivi, naumi i politika Belanovičkog Mesije. Neka se niko ne vara: najveći problem Srbije nije Kosovo, već Koštunica. Jeste Kosovo i veliki i bolan problem, ali da ponovim: ukoliko se to bolesno ambiciozno Mrtvo puvalo ne svede na pravu političku meru, čekaju nas problemi i veći i bolniji od kosovskog otcepljenja.

Sva odgovornost, paradoksalno, pada na pleća Borisa Tadića kome je Koštunica, po svemu sudeći, nekom prilikom krišom stavio LSD u kafu. No big deal. To se rešava velikom dozom vitamina C. Krajnje je vreme da Tadić nekoga pošalje u apoteku. Jer ako ponovo bude zaveden Koštuničinom lažnopatriotskom palamudnjavom, čemu je sklon, e, onda će sunovrat Mrtvog puvala značiti i definitivni sunovrat Srbije kao civilizovane evropske države.


antibar(a)barus
Danas, 14.02.08.
Ajd konacno da i Srbima svane i da se otarase Mlohave nesrece i njegovih dahija koji su zajahali ovu napacenu zemlju u nameri da je nacisto upropaste i ne nameravaju da odstanu kao i njihovi prethodnici Aganlija ,Mula Jusuf &co onomad .Sva sreca da im je i popularnost medju Srbima taman na nivou doticnih jer je ovaj narod konacno provalio i odbacio laznog mesiju from Belanovica i njegovu bandu seoskih lopuza pa nam samo ostaje da prezovimo ove njihove poslednje ocajnicke trzaje .
 
zalosno je da kod ovakvog teksta niko nema nista da demantuje, vec po obicaju deli srbe na prave srbe i one ostale, a tu spadaju: domaci izdajnici, oni koji bi prodali srbiju za bud zasto, ako ne i dali dzabe, imperijalisticke sluge itd.itd.
 
Ala je ovaj autor kivan :) .
Stoji dosta toga što je rekao iz prostog razloga što ja ne mogu da poreknem ni jednu tačku. Nije da nisam probao. Probao sam i da shvatim iz kog poriva se Koštunije izdrkava po ovoj jadnoj zemlji, ali ni do tog zaključka nikako da dođem, ali sigurno znam da očuvanje suvereniteta Srbije nije slučaj!
Ipak, po mojoj, još uvek, veoma amaterskoj analizi, krivac je onaj ko je moćniji od Koštunice, moćniji makar u očima javnosti, a kojega autor štedi. Zaključak - Koštunica divlja zato što može!

Ne želim da se vraćam previše na neka prošla vremena niti da idealizujem nikoga, ali sad mi, pod naletom inspiracije zbog pročitanog štiva, naiđe pitanje koje mnogi vole da postavljaju ovih dana. Šta je to imao Đinđić? Đinđić je sestre i braćo imao muda. Ovo je relevantno tradi komparacije sa današnjim vrhom, lako ćete naći vezu vi koji je želite naći.
Neka sam proklet ako ubudće i otvoreno ne počnem podržavati taj prokleti LDP, jer će se, kada se reši pitanje Kosova, upravo oni nametnuti kao najmanje zlo!
 
Sveto ti odstranjen na forumu u92 ?:shock:
Ne mogu da poverujem!
Ponudi da postaviš ovaj Perđžin tekst, postaviće te za moderatora.:lol:

tema: kao i svaki Perdžin tekst, ovakav :rotf:

Није ваљда да су Светолика шутнули са У92.........ахахахааааа..... значи само још овде може да буде балегар...



 
Није ваљда да су Светолика шутнули са У92.........ахахахааааа..... значи само још овде може да буде балегар...



lepo je sto i ovde reklamiras svoje cenjeno zanimanje iako si si promasio temu al nema veze sad kad si krenuo da se otvaras slobodno nastavi , jel si ti prvi takav primerak u familiji ili potices iz duge loze balegara ?:)
 
Ala je ovaj autor kivan :) .
Stoji dosta toga što je rekao iz prostog razloga što ja ne mogu da poreknem ni jednu tačku. Nije da nisam probao. Probao sam i da shvatim iz kog poriva se Koštunije izdrkava po ovoj jadnoj zemlji, ali ni do tog zaključka nikako da dođem, ali sigurno znam da očuvanje suvereniteta Srbije nije slučaj!
Ipak, po mojoj, još uvek, veoma amaterskoj analizi, krivac je onaj ko je moćniji od Koštunice, moćniji makar u očima javnosti, a kojega autor štedi. Zaključak - Koštunica divlja zato što može!

Ne želim da se vraćam previše na neka prošla vremena niti da idealizujem nikoga, ali sad mi, pod naletom inspiracije zbog pročitanog štiva, naiđe pitanje koje mnogi vole da postavljaju ovih dana. Šta je to imao Đinđić? Đinđić je sestre i braćo imao muda. Ovo je relevantno tradi komparacije sa današnjim vrhom, lako ćete naći vezu vi koji je želite naći.
Neka sam proklet ako ubudće i otvoreno ne počnem podržavati taj prokleti LDP, jer će se, kada se reši pitanje Kosova, upravo oni nametnuti kao najmanje zlo!
24805bpthesimpsonsmrburzj4.jpg

kao i uvek :)
 
Keep your friends close, but keep your enemies closer.

Ti veliš da ne kontamiraš kompjuter sa B92. Sa kojim onda argumetom tvrdiš istinitost svojih anti-B92 komentara?
Neće mi valjda u formiranju mišljenja pomagati učesnici foruma?
Forum je mesto gde ljudi iznose svoje mišljenje, a u92 tv, je nešto što svakako pratim, baš zbog one tvoje prve rečenice napisane na engleskom.
I odgovorno tvrdim da je u92 anti- Srpska televizija.
Moje mišljenje!;-)
 
Neće mi valjda u formiranju mišljenja pomagati učesnici foruma?
Forum je mesto gde ljudi iznose svoje mišljenje
, a u92 tv, je nešto što svakako pratim, baš zbog one tvoje prve rečenice napisane na engleskom.
I odgovorno tvrdim da je u92 anti- Srpska televizija.
Moje mišljenje!;-)

Kako ćeš znati svoje mišljenje ne znajući tuđe? Tj, kako ćeš ga definisati?

To da li je B92 izdajnička ili ne, ne mogu oceniti. Mogu ipak tvrditi da nije patriotska u onom pogledu u kojem ja patriotizam shvatam;). Ipak, ja je smatram pozitivnom silom u univerzumu. Svaki yin ima svoj yang.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top