Savez sa Rusima ili EU?

Taman sam hteo da posaljem ovu temu...Pazi,iako su nam Rusi kulturoloski i civilizacijski bliskiji i iako smo kao narodi bliski nas geostrateski polozaj pravi jaz zmedju nas i njih.Mislim osvrni se malo oko sebe (tj. oko Srbije).Madjarska,Rumunija i Bugarska su clanice Eu,Hrvatska ce to ubrzo postati,dok na jugu imamo proamericku Albaniju.Opkoljeni smo sa svih strana zapadnim zeljama pa ti zakljuci sam kom carstvu da se privolimo...
 
Ja ipak mislim da je bolje da smo sa Rusijom slozni, zna se da bi bolji zivot bio kad bi usli u EU, ali imamo dosta uzlova da ispunimo, a to cemo mi tesko uraditi sto oni traze... Ipak su Rusi uz nas i nije lepo sto je Tadic zapeo da udjemo u EU i NATO. Zosto da ginu nasi ljudi i zasto bi ih slali da ratuju za najvece neprijatelje, i plus direktno radimo protiv Rusije i zabijamo im noz u ledja, a od njih jedino mozemo da ocekujemo pomoc.....
 
Taman sam hteo da posaljem ovu temu...Pazi,iako su nam Rusi kulturoloski i civilizacijski bliskiji i iako smo kao narodi bliski nas geostrateski polozaj pravi jaz zmedju nas i njih.Mislim osvrni se malo oko sebe (tj. oko Srbije).Madjarska,Rumunija i Bugarska su clanice Eu,Hrvatska ce to ubrzo postati,dok na jugu imamo proamericku Albaniju.Opkoljeni smo sa svih strana zapadnim zeljama pa ti zakljuci sam kom carstvu da se privolimo...

Jao,pa Rumuni su nam bili uvek bliski...Nas i Rusiju deli samo ta Rumunija i Crno more...
 
Ja ipak mislim da je bolje da smo sa Rusijom slozni, zna se da bi bolji zivot bio kad bi usli u EU, ali imamo dosta uzlova da ispunimo, a to cemo mi tesko uraditi sto oni traze... Ipak su Rusi uz nas i nije lepo sto je Tadic zapeo da udjemo u EU i NATO. Zosto da ginu nasi ljudi i zasto bi ih slali da ratuju za najvece neprijatelje, i plus direktno radimo protiv Rusije i zabijamo im noz u ledja, a od njih jedino mozemo da ocekujemo pomoc.....

To sve stoji, a i sa Rusijom bi smo bolje ziveli ali ipak kod dobrog dela grdjana ove nase Srbije postoji akutna Rusofobija u fazonu '' zajebali su nas 100 puta''.Tu se postavlja pitanje,pa zar nas i Zapad nije izjebao bar 1000 puta.Ai Rusija kad nas je izdavala to je bilo onda kada je i sama bila u govnima...
 
Taman sam hteo da posaljem ovu temu...Pazi,iako su nam Rusi kulturoloski i civilizacijski bliskiji i iako smo kao narodi bliski nas geostrateski polozaj pravi jaz zmedju nas i njih.Mislim osvrni se malo oko sebe (tj. oko Srbije).Madjarska,Rumunija i Bugarska su clanice Eu,Hrvatska ce to ubrzo postati,dok na jugu imamo proamericku Albaniju.Opkoljeni smo sa svih strana zapadnim zeljama pa ti zakljuci sam kom carstvu da se privolimo...

Okruženje će možda dovesti da ćemo u jednom periodu zavisiti od vazdušnog mosta iz Rusije, kao Zapadni Berlin nekada, od saveznika!
Sa druge strane, to će dovesti do bržeg razvoja vazduhoplovne industrije Rusa na području velikih transportera, koji su neophodni za ozbiljnije uticanje na svetske događaje!
 
ma povest je pokazala da su Srbija i Rusija uvek bile povezane..kad je Rusija bila jaka i Srbija je imala koristi od toga...da je danas ona nesretna 1999. uopce ne bi o ovome raspravljali...

Neka mi neko kaze s kojim smo mi to europskim narodom vise povezaniji nego s Rusima i koji nas to narod vise ceni od Rusa????????
 
Da prevedem na srpski

ma istorija je pokazala da su Srbija i Rusija uvek bile povezane..kad je Rusija bila jaka i Srbija je imala koristi od toga...da je danas ona nesretna 1999. uopste ne bi o ovome raspravljali...

Neka mi neko kaze s kojim smo mi to evropskim narodom vise povezaniji nego s Rusima i koji nas to narod vise ceni od Rusa????????
 
ma povest je pokazala da su Srbija i Rusija uvek bile povezane..kad je Rusija bila jaka i Srbija je imala koristi od toga...da je danas ona nesretna 1999. uopce ne bi o ovome raspravljali...

Neka mi neko kaze s kojim smo mi to europskim narodom vise povezaniji nego s Rusima i koji nas to narod vise ceni od Rusa????????

Znaš koji je najveći problem onih koji su za EU?
Nisu za Monarhiju, i po tome su ih Englezi odmah ODKANTALI!:D
 
Rusima ne smeta da udjemo u EU.Ne verujem da bi im smetalo chak i da udjemo u NATO,jer mi jendostavno nismo pretnja,chak i da se taj SF nash ulzak u NATO dogodi.To su radikalske gluposti.
Mi smo opkoljeni nato zemljama i EU a Rusija je daleko.Mi moramo ne trebamo nego moramo da budeo shto bolji sa Rusima ali da se ne zamerimo NATO paktu.To nam je jedini nachin da opstanemo.Nije problem ulazak u EU jer oni direktno nece traziti nashe priznavanje Kosova,problem je shto je pitaje zeli i EU iskreno Srbiju ili ne....meni se chini da je sve oko EU integracija sve vishe i vishe shargarepa na beskonachno dugom shtapu koja samo sluzi za ucenu i spoljnopolitichki pritisak a da joj se kraj ne nazire.
 
Ali ako malo bolje pogledamo mi ni nismo zemlja za EU. Evo Hrvati ce pre nas da udju - vec su na vratima.... A Rumuniju i Bugarsku su primili da bi nas izolovali, sad smo znaci OPKOLJENI... Znamo i sami da tu i tamo bolje zivimo od Rumuna i Bugara.. Zato je veliko pitanje da li da budemo u savezu sa Rusijom ili trebamo i dalje da kopamo sebi jamu.... Mnogo je dvolican ovaj Tadic ni sam ne zna sta oce....
 
A i tada nas nije izdala, već samo nije pomogla!

upravo tako. rusija nikada niej izdala srbiju, a to sto je u nekim periodima istorije bila u govnima, pa nije mogla da nam pomogne - to je druga stvar.

setimo se samo 1916. godine i 500.000 srpskih vojnika na obali albanije koji umiru od gladi bolesti i zime. saveznici su hteli da nase pradedove prepuste smrti ali je onda ruski car romanov rekao da ako italija i francuska ne spasu srpske vojnike da ce rusija izaci iz rata i ptopisati separatni mir sa austrougarskom i nemackom.

na taj nacin su rusi spasili preko 300.000 srpskih zivota. najmanje. Vecno im hvala zbog toga.
 
Prvo pitanje:
I onda ćemo da pobacamo sve MIG-ove i nastaviti da kupujemo NATO-kompatibilnu opremu!?

Ko je jeftiniji.Koliko sam ja chuo Ruje.NATO standardi isto tako ne zabranjuju kupovinu ruske vojne tehnike.
Ali to uopshte nije pitanje jer ako nas politichari i tu ne zvrnu referendum za ulazak u NATO ovde nikada nece proci.Ne mora mi da ulazimo zvanichno u NATO da bi bili sa njima u dobrim odnosima,mozemo samo da imamo"veoma blisku saradnju" ne zato shto to volimo nego zato shto nema alternative.Jer ta pricha o ruskim bazama itd.je isto Radikalsko fantaziranje.bar u sledecih nekolikod ecenija,a do tada treba preziveti.
 

Back
Top