Словенци мисле да Срби обожавају њихову робу

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Незванично се најављује долазак Хашима Тачија у Љубљану на последње консултације уочи 17. фебруара

Од нашег сталног дописника

Љубљана, 14. фебруара – Главни страх који ових дана мучи словеначку јавност, а посебно привреднике, поводом намере словеначке владе да међу првима призна државу Косово, најбоље описује наслов вести „Хоће ли Срби бојкотовати словеначке производе?”, коју је на свом телетексту објавила национална телевизија. Само Хрибар-Милич, представник словеначких послодаваца, јавио се тим поводом и оценио да у Србији нема теорије да успе било какав бојкот словеначке робе, уз умирујући закључак да би „могући бојкот” производа који носе етикету „Made in Slovenia” у Србији могао да траје „свега један, а највише две седмице”, извештава ТВ Словенија.

Да подсетимо да је и председник словеначке владе недавно на истој телевизији умиривао домаће бизнисмене који упозоравају домаће власти на опрез и да се „мало сачека са признањем независног Косова” јер словеначка предузећа имају у Србији преко 1.000 фирми и огромна улагања. Премијер Јанез Јанша је, међутим, у ударном вечерњем термину објаснио да бојкот словеначке робе у Србији није успео ни приликом претходних неколико претњи (за вакта Милошевића), те да су домаћи производи познати по квалитету и тако омиљени у Србији да Срби напросто не могу без њих. Словеначке достојанственике у том уверењу учвршћују и дописници словеначких медија из Београда који потврђују да у српским домаћинствима има не само више „Горење” апарата него у самој Словенији, него и да је експлозија „паклене направе” (за коју овде још није потврђено ради ли се о кашикари или о некој другој бомби) на улазу новобеоградског „Меркатора” инцидент који не умањује омиљеност и посећеност тог дућана како у Београду, тако и широм Србије.

Поменути Хрибар-Милич, директор Привредне коморе Словеније, према ТВ Словенија, упозорава и на податак да је Словенија само за првих девет месеци 2007. извезла за преко пола милијарде евра робе и додао: „Морамо знати да просечна Србија, дакле она са којом послујемо у Србији, није радикална, већ жели умерене услове за сарадњу и пословање; пословни партнери јесу забринути, али су исто као и ми уверени да (у Србији) имамо још много (неискоришћених) пословних прилика. Зато очекујемо да ћемо заједно са главнином Европске уније признати Косово.”

Директорка предузећа „Тримо” из Требња Татјана Финк је, међутим, опрезнија од Хрибар-Милича, па опомиње да је „косовско питање у Србији веома осетљива тема”, стога очекује да ће словеначка спољна политика на челу ЕУ пронаћи „онолику меру дипломатске мудрости – да њен став задовољи све стране”. „Тримо” има у Србији готово 100 запослених, док пословодство „Петрола”, који у Србији има три бензинске пумпе, због „осетљивости теме” у којој Словенија тешко може да седи на две столице, не даје изјаве.

За то време сви словеначки медији еуфорично ишчекују „завршни чин распада СФРЈ”, где кључно место има словеначко признање државе Косово; у том духу и ТВ Словенија од јутарњег програма даље засипа гледаоце дирљивим прилозима о шансама које се „после осамостаљења пружају косовским спортистима”, уз снимке застава које се већ вијоре „уз америчке” на улицама Приштине и из приштинског „прес-центра” где је „већ све спремно за проглашење независности”. Незванично сазнајемо да се ових дана очекује долазак косовског премијера Хашима Тачија у Љубљану, на последње консултације са званичницима Словеније уочи 17. фебруара.
 
Jedina koliko-toliko efikasna metoda je ona koju je Kipar sproveo.Firma koja posluje na Kosovu ne može da dobije dozvolu u Srbiji.Pa nek biraju tržište od 8 ili od 2 miliona.Ovo neće imati efekat na Nemce ili Italijane,kojima smo svi skupa na Balkanu minorno tržište,ali itekako će uticati na Slovence koji jedino u ex-Yu imaju prođu(neće propasti naravno,ali izbiće im solidnu sumu iz džepa).
 


Директорка предузећа „Тримо” из Требња Татјана Финк је, међутим, опрезнија од Хрибар-Милича, па опомиње да је „косовско питање у Србији веома осетљива тема”, стога очекује да ће словеначка спољна политика на челу ЕУ пронаћи „онолику меру дипломатске мудрости – да њен став задовољи све стране”. „Тримо” има у Србији готово 100 запослених, док пословодство „Петрола”, који у Србији има три бензинске пумпе, због „осетљивости теме” у којој Словенија тешко може да седи на две столице, не даје изјаве.

За то време сви словеначки медији еуфорично ишчекују „завршни чин распада СФРЈ”, где кључно место има словеначко признање државе Косово.


Pametna Slovenka: Zna ona da sve do sada nisu bili narušeni dobri odnosi Srbije i Slovenije, bez obzira što su izašli iz juge i na onaj vikend rat( ovde ide izvinjenje za poginule Srbe, ali za političare su to kolateralne žrtve). A i taj rat nije vodila Srbija, nego JNA. Ukrtako, Srbija i Slovenija nisu imali većih zajedničkih nerešenih problema.
Međutim, ovo: завршни чин распада СФРЈ na temi KiM-a bi moglo značajno promeniti stanje i odnos mnogih Srba prema Sloveniji.
Ne kažem da će frcati bombe, ne vodi više Tile Srbe:D, ali već će prema prilikama i kako se neko seti, posledica i akcija sigurno biti!
 
да у Србији нема теорије да успе било какав бојкот словеначке робе, уз умирујући закључак да би „могући бојкот” производа који носе етикету „Made in Slovenia” у Србији могао да траје „свега један, а највише две седмице”, извештава ТВ Словенија.

Само нек' они маштају да је тако...

Ја у кући немам ни један једини словеначки производ, ни техничку робу, ни прехрамбену, ни гардеробу,
јер у свим овим областима има бољих и јефтинијих производа од њихових, а меркатор нисам видела ни
споља како изгледа, а камоли изнутра.
Жути праве одличну технику, ми имамо најбољу храну, а гардеробу можемо да бирамо или кинеску,
или италијанску, у зависности од дубине џепа...Словеначка роба нам уоште не треба. А немају ни нафту
ни гас...:mrgreen:
 
Juce mi je drugar [Srbin] dosao iz Slovenije na vikend jer radi u Velenju. Malo smo popricali o ovoj politickoj situaciji i rece mi da gradjani Slovenci nemaju nikakve veze sa priznavanjem Kosova. Cak su i protiv ali ko njih pita. Bune se jer treba da se izgradi neka dzamija u Ljubljani i kazu, ako se izgradi onda ce se izgradjivati jos i dodjose muslije u Sloveniju tj naselise je. Kaze jos da kada udjes u kafanu ili kafic i kada kazes da si Srbin da si uvek dobrodosao. Slovenci kao narod nas vole ali politika je nesto drugo. Treba bojkotovati Slovenske proizvode ali ne i gradjane Slovenije. Oni se nista ne pitaju. Pozz
 
Juce mi je drugar [Srbin] dosao iz Slovenije na vikend jer radi u Velenju. Malo smo popricali o ovoj politickoj situaciji i rece mi da gradjani Slovenci nemaju nikakve veze sa priznavanjem Kosova. Cak su i protiv ali ko njih pita. Bune se jer treba da se izgradi neka dzamija u Ljubljani i kazu, ako se izgradi onda ce se izgradjivati jos i dodjose muslije u Sloveniju tj naselise je. Kaze jos da kada udjes u kafanu ili kafic i kada kazes da si Srbin da si uvek dobrodosao. Slovenci kao narod nas vole ali politika je nesto drugo. Treba bojkotovati Slovenske proizvode ali ne i gradjane Slovenije. Oni se nista ne pitaju. Pozz

Јеротије, шта зезаш, бре... дај покажи ипак мало људског достојанства. Јанези и јесу и увек су били слугерање - али сада ми продавати бајке "о добрим Словенцима" заиста је одвратно. То су гадови које једноставно треба најурити из Србије - нека иду у Беч! Дробиш ми о њиховој "доброти" А СРБИ СУ ИЗБРИСАНИ СА СПИСКА ДРЖАВЉАНА СЛОВЕНИЈЕ - и ако према свим важећим законима на то имају право. Дај, о'лади........
 
„Merkator“ u Nišu od 6. marta
Autor: B. J. | 15.02.2008 - 06:15



NIŠ - Prvi „Merkator“ centar u Nišu biće otvoren 6. marta u podne na Vizantijskom bulevaru, potvrdili su juče predstavnici ove trgovinske grupacije. Direktor „Merkatora“ u Srbiji Stanka Čurović kazala je da će novi objekat biti najmoderniji u Srbiji i da će se u njemu zaposliti 260 Nišlija.

Na oko 32.000 kvadrata naći će se prodavnice i predstavništva 54 renomirana proizvođača odeće, obuće, sportske opreme igračaka, nakita, tehnike i kućnih aparata iz zemlje i inostranstva kao i moderan hipermarket na oko 4.000 kvadratnih metara. U ovom centru će se nalaziti i igraonica za decu, restoran i avenija mode, a posetiocima će na raspolaganju biti 500 parking mesta. Ovaj centar je nastao kao plod saradnje „Merkatora“ i niških preduzeća.


preporucujem laznu dojavu...... :lol:
 
Moj skromni doprinos ce biti sto cu iz moje radnje izbaciti Barkafu,

e svaka cast! :) tako treba
medjutim bojim se da je istina da i bi i posle bojkota jedan deo Srba i dalje kupovao Gorenje i ostalo slovenacko smece i u Merkatoru, zato ne treba pozivati na bojkot nego prosto ZABRANITI uvoz slovenacke robe i tacka.
 
Ne smeta mi slovenacka roba ALI imam ponosa i drzim do nacionalne casti pa ne kupujem slovenacku a ni jednu stranu robu kada je to moguce a moguce je u 95% slucajeva. Kada Slovenci mogu da dodju u Bgd i kupuju u Merkatoru onda i ja Srbin mogu da NE kupujem u Merkatoru vec u nekoj nasoj prodavnici.

Ja izuzetno postujem Slovence sto drze do svog imena, nacije i drzave i izrazavajuju patriotizam u najvisem obliku danasnjeg vremena a to je kupovina sopstvenih proizvoda. Jos bolji primer su Svajcarci koji kupuju iskljucivo domace proizvode iako su vidno skuplji od uvoznih. To su ozbiljne i patriotski svesne nacije. Naravno, ne bi se nasi demonkratori ugledali ni na sta pozitivno za zapada pa npr. ovako nesto uveli i promovisali u nasem drustvu vec uvek uzimaju nesto negativno i anti drzavno.
 
Ма лажу смрдљиви Јанези - они у купљеном пословном простору УГЛАВНОМ ПРОДАЈУ тј: ПРЕПРОДАЈУ ИНОСТРАНУ РОБУ - а понекој будали увале и њихов производ.

Чак мислим да су им Швабе као верним слугама дали да склапају (исто као Корејанци) неке њихове производе - али фирма остаје швапска, па тако народ буде преварен и тек када стигне кући види неке ситне ознаке које су словеначке.
Za sada su najskuplji u Bgd-u...
 
da bi smo bilo sta bojkotovali potrebno je prvo da srbija raskrsti sa jugoslavijom i dominacijom kadrova iz bivsih jugoslovenskih republika.
da podsetim, po otcepljenju slovenije od jugoslavije svi slovenacki kadrovi su se kulturno pozdravili i otisli u svoju sloveniju, za razliku od nekih drugih koji dodjose kao kadrovi svojih republika pa postadose preko noci kadrovi srbije .
spomenuto slovenacko drzavljanstvo je veoma rigorozno izmedju ostalog zbog specavanja uticaja ljudi iz bivsih jugoslovenskih republika.
da li bi u sloveniji mogle da opstanu sonja biserko ili borka pavicevic?
odgovor je ne, bile bi ispracene do granice hrvatske u prvom slucaju odnosno crne gore.
slovenci brinu o svojoj drzavi a mi ?


oni gledaju samo svoj interes a mi smo u
oni vladaju svojom slovenijom a preko kapitala i po malo srbijom.
i
 

Back
Top