Đinđić o Kosovu

Groucho Marx

Primećen član
Poruka
645
Zoran Đinđić, nekoliko dana pred atentat. Da se ne zaboravi.

SRBIJA NIJE ZETON ZA PLACANJE DUGOVA
Prava drzave Srbije u juznoj pokrajini nesto su znatno, sire i vaznije od zbira prava EPS-a, poste ili zeleznice. Radi se o sudbini i buducnosti Srbije, o statusu Kosmeta i drzavnih nacionalnih interesa povezanih s njim.
Prava Srbije na Kosovu i Metohiji nisu nesto sto moze da nestane. Niko nema, ni medu Albancima ni u svetu prava da nam kaze: Milosevic je potrosio vasa prava i vi pocinjete od nule. Nas je tvrd i principijelni stav: i istorijski, drzavni i pravni aspekti moraju predstavljati osnovu za trazenje kompromisa i resenja. naravno, i albansko stanovnistvo ima svoja prava.
Insistiracemo da se razgovara: u kakvom ce odnosu biti Srbija i Kosmet. U kakvom ce odnosu biti za pet, deset godina i zauvek.
Reagovao sam povodom svega sto se dogada onoga trenutka kada je bilo objavljeno da ce 2004 - 2005. godine broj vojnika medunarodnih snaga biti redukovan na pet hiljada.
Rizik da neki dodu u iskusenje da na primeru Kosmeta pokazuju kako Zapad nije protiv muslimana u celini, nego samo protiv Sadama Huseina. Stoga sam ucinio sve sto sam mogao da, svojim poslednjim inicijativama, pokrenemo kosmetsko pitanje paralelno sa pitanjem Iraka. Moja namera je da svetu kazemo: da nismo niciji zeton u rezervi, kojim bi neko namirivao svoje druge dugove.

NEMA ODLAGANJA STANJA
Neki su, i u zemlji i u svetu, zbog Kosova i Metohije vec poceli da na Vas sumnjicavo gledaju...
- Istina je, vec sam, zbog Kosmeta, pokvario odnose sa dosta svojih kolega u medunarodnim organizacijama. Neki od njih su ovo za sta se zalazem shvatili kao guranje prsta u oko. Kosmet je, medutim, za mene drzavni prioritet broj jedan. Status Kosova je, ustvari, status Srbije. Mi ne mozemo da zaokruzimo drzavnost Srbije, dok ne znamo kakav je status Kosova i Metohije. Ja sam izabran da branim interese Srbije.
Reakcije koje su do mene dosle bile su zaista prilicno nervozni. Ali, imam utisak i da sam ponekoga uhvatio usred nekih “radnji”. Cini mi se da nekima remetimo koncepciju za Balkan i Kosovo i Metohiju. Treba ih i razumeti. Taman su bili napravili svoj koncept, a onda neki Dindic pocinje da “pali svetlo”. I govori: stanite, ne moze vise tako, da vidimo sta je dosad uradeno i kuda dalje. Meni je ova reakcija bila dokaz da, u sustini, postoji neki precutni plan da se 2004. ili 2005. godine zaokruzi nezavisnost Kosova.

Od pocetka januara, kada sam krenuo u tu diplomatsku ofanzivu, do danas nista se nije temeljno izmenilo, ali je “prikocen” tempo prenosenja suvereniteta Srbije na lokalnu albansku vlast i u oblasti bezbednosti. To nije malo, ali nije niposto sve niti dovoljno. Stvari ce poceti sustinski da se menjaju tek kada medunarodna zajednica kaze: resenje je u kompromisu koji trazi Rezolucija 1244. Resenje je u sustinskoj autonomiji za Kosmet, vracanju proteranih Srba i vracanju predvidenog broja nasih policajaca u pokrajinu.
Zato cemo - to ce biti nas oficijelni zahtev - traziti da se povodom cetiri godine od dolaska medunarodne misije na Kosovu i Metohiju napravi analiza ostvarenog. Trazicemo da u pravljenju takve analize ucestvuju eksperti Saveta bezbednosti, EU, Beograda i Pristine. Da se formira tim koji ce pripremiti “belu knjigu” o protekle cetiri godine, koja bi pokazala: sta sve nije uradeno, koliko je ljudi vraceno u pokrajinu, zasto nisu realizovane odredbe o povratku vase vojske i policije, sta je sa “sustinskom autonomijom”, normalizacijom odnosa, sa standardima o kojima Stajner cesto govori?

Moje je misljenje da za stavku “povratak vojske I policije” ocena mora biti - jedan, za “povratak Srba” - jedan plus, za “nezavisnost Kosova” - cetiri plus, za “standarde” - dva minus...
Sta ce biti reakcija Beograda, a i Vas kao predsednika Vlade ako medunarodna zajednica uskoro kaze: Kosovo je de facto postalo nezavisno, ostaje vam da sa njim harmonizujete odnose?
- Mi to necemo prihvatiti.

* Ponavljam: mi ni formalnu ni fakticku nezavisnost Kosmeta necemo prihvatiti. Iskoristicemo razlicite mehanizme da animiramo pojedine vlade i zemlje i uciniti sve sto mozemo da medunarodnoj zajednici ucinimo prihvatljivom svoju novu poziciju. Potpuno sam svestan da nam prestoji dugotrajna borba da pokusamo da odbranimo svoj interes.
* Bojim se da se neke stvari nisu bitno promenile od trenutka kada sam pre sedam - osam godina, na jednom predavanju u Americi, rekao da mi tadasnja americka politika lici na Titovo: slaba Srbija - jaka Jugoslavija.

mi moramo da definisemo nas nacionalni interes na Kosmetu i povodom njega i da za svoje stavove trazimo saveznike.
*

- Resenje moze i mora da bude jedino kompromisno. Mislim da ono treba da se trazi postepeno, ali da razgovor mora da pocne odmah.. Ali, s druge strane Srbija ima svoje drzavno pravo i na Kosovu i Metohiji.
* Srbija nije pod protektoratom da bi iko mogao da joj namece bilo koje resenje za neki deo njene teritorije.
* Mi moramo da se potrudimo da neke clanice SB na vreme animiramo... Pre svega Rusiju i Kinu.
* Ne plasi li Vas mogucnost da bi ste, zbog promenjene pozicije, Zoran Dindic od demokrate mogao postati “novi Milosevic” i velikosrpski nacionalista?
- Vec je dosta propagande na tu temu. Dosta lobija i medunarodnih nevladinih organizacija je ukljuceno u to. Dokazuje se da su moji statovi o Kosovu – potvrda da se srpska politika nije promenila. Da sam, eto, bio politicar evropskog tipa, a sad da sam postao srpski nacionalista. Meni je vazno da su argumenti koje sam ja ponudio – neoborivi.
* Da li ste na svoje nove stavove do sada dobili ikakvu reakciju Pristine i albanskih kosmetskih politicara?
- Sva moja saznanja govore da su vrlo ljuti. Moje inicijative su uklonile paravan i sve je postalo predmet rasprave. Na muci su se nasli i predstavnici medunarodne zajednice koji i dalje porucuju: u pravu si, sve je tako kako govoris, ali jos nije vreme.
* Nikad nisam birao laksi put. Zato i mislim da na njega nemamo pravo, pogotovo sada kad ase na dnevnom redu istorije naslo kljucno pitanje srpske drzavnosti. Pitanje bez cijeg resavanja necemo moci da planiramo ni svoju buducnost, niti da resimo problem srpske etnicke ugrozenosti koje je u dobroj meri i posledica nejasnog statusa srpske drzave kojoj preti opasnost da postane predmet tudih etnickih apetita. Duboko sam uveren da mi moramo da imamo konacno zaokruzenu drzavu posto ona samo tako moze da brani svoj nacionalni interes.
* - Prva stvar je da Srbi dobiju status konstitutivnog naroda, a ne nacionalne manjine na Kosovu i Metohiji.
* “Belu knjigu” cemo zatraziti tokom juna
* Povodom ovoga, zbunjuje me to sto su nasi domaci analiticari uglavnom protiv moje kosmetske inicijative, sto u njoj ne vide nikakvu strategiju, vec samo predizborni marketing.
* Sa nase strane insistiracemo uz pitanja koja je ponudio Stajner, na koncepciji povratka prognanih Srba za 2003. godinu, na tome da se jasno kaze koliki ce tacno broj biti Srba vracen ove godine. Tokom prosle gotovo niko nije vracen. Trazicemo da se definisu mesta u koja ce se ljudi vracati. I da se utvrde budzetska sredstva za to.
* Niko ne radi za nas, a postoje oni koji rade protiv nas. Zato samo svojom akcijom mozemo da pariramo takvom stanju stvari.


http://www.ssinf.sv.gov.yu/saveznavlada/list_komentar.php?idteksta=6866

http://www.novinar.de/2007/04/01/srbija-nije-zeton-za-placanje-dugova.html
 
Sad tje velikodemokrate i kosmopoliti svih naroda i narodnosti da ti objasne da Djindjic to shto je rekao nije mislio,a i ako je mislio,do danas bi mu se glediste promenilo i poklopilo sa Chedinim,da je poziveo,jer je to danas "realnost"...."javlja im se".:)
Treba taj poslednji intervju istetovirati svim Chedoidima na vugla da ih podseti uvek kada krenu pa se zayebu da izuste da je njihov Patrijarh nastavljach Djindjicevog dela.:)
 
pa Djindjic je prvi i poceo pricu o katastarskim knjigama...i poceo je da talasa o Kosovu jer je naslutio prave namere zapada oko Kosova... i malo posle takvih inicijativa je ubijen....ja sam bio i tada a i danas sam ubedjen da iza njegovog ubistva stoji siptarska mafija jer je poceo da vuce dobre poteze a imao je jaku poziciju u EU....
 
Sad tje velikodemokrate i kosmopoliti svih naroda i narodnosti da ti objasne da Djindjic to shto je rekao nije mislio,a i ako je mislio,do danas bi mu se glediste promenilo i poklopilo sa Chedinim,da je poziveo,jer je to danas "realnost"...."javlja im se".:)
Treba taj poslednji intervju istetovirati svim Chedoidima na vugla da ih podseti uvek kada krenu pa se zayebu da izuste da je njihov Patrijarh nastavljach Djindjicevog dela.:)

Nemoj tako, nije politički korektno. Nisu oni Čedoidi, nego Čederi :D
 
Sad tje velikodemokrate i kosmopoliti svih naroda i narodnosti da ti objasne da Djindjic to shto je rekao nije mislio,a i ako je mislio,do danas bi mu se glediste promenilo i poklopilo sa Chedinim,da je poziveo,jer je to danas "realnost"...."javlja im se".:)
Treba taj poslednji intervju istetovirati svim Chedoidima na vugla da ih podseti uvek kada krenu pa se zayebu da izuste da je njihov Patrijarh nastavljach Djindjicevog dela.:)

Čudo jedno kako ga izvlačite kao keca iz rukava samo kad vam to odgovara. On je govorio mnogo toga, izmedju ostalog i o Kosovu. Samo što vam ono drugo nije odgovaralo, pa ste tu Đinđićevi ljuti protivnici. Sad ne čujem epitete: izdajnik, nemački agent, mafijaš... i ostalo.

Da sam na vašem mestu bilo bi me sramota da ovakve stvari uopšte pominjem.

Ovo poslednje se naročito odnosi na sve Miloševićeve i Šešeljeve pristalice.
 
Čudo jedno kako ga izvlačite kao keca iz rukava samo kad vam to odgovara. On je govorio mnogo toga, izmedju ostalog i o Kosovu. Samo što vam ono drugo nije odgovaralo, pa ste tu Đinđićevi ljuti protivnici. Sad ne čujem epitete: izdajnik, nemački agent, mafijaš... i ostalo.

Da sam na vašem mestu bilo bi me sramota da ovakve stvari uopšte pominjem.

Ovo poslednje se naročito odnosi na sve Miloševićeve i Šešeljeve pristalice.

prekini vise da se lozis na licnosti i pocni da se lozis na ideju...
 
Šalu na stranu, voleo bih da se obrati pažnja na uvodni post i na ono što on sadrži. A sadrži viziju Srbije čoveka u koga se danas kunu oni koji bi da prodaju Kosovo, što je suprotno onome za šta se Đinđić zalagao u svojim zadnjim danima.
šaljite linkove dalje, greota da se čuva.
 
A ko smo to mi?:confused:
Ja niti sam Radikal ni SPS-ovac ni Koshtinica jungend niti sam rekao da je Djindjic izdajnik.
Ja jesam rekao da je on prodavao maglu i bio okruzen sumnjivim likovima.To su chinjenice,kao i da je bio apsolutno na istoj liniji po stavovima sa Koshtunocom shto se tiche Kosova a to se iz ove teme i vidi-crno na belo.Sem svrgavanja Miloshevitja i isporuchivanja istog u Hag nishta konkretno dobro za ovu drzavu nije uradio.A pripisuje mu se neko toboze"vizionarstvo".Sve van toga o hvalospevu u vezi njega je patetika srpskog fatalizma.
Ti Registra imash grdan problem jer svako ko ne velicha Djindjica i ne prikazuje ga belim nego sivim za tebe je patriJota,SPS-ovac ili Radikal.
 
Čudo jedno kako ga izvlačite kao keca iz rukava samo kad vam to odgovara. On je govorio mnogo toga, izmedju ostalog i o Kosovu. Samo što vam ono drugo nije odgovaralo, pa ste tu Đinđićevi ljuti protivnici. Sad ne čujem epitete: izdajnik, nemački agent, mafijaš... i ostalo.

Da sam na vašem mestu bilo bi me sramota da ovakve stvari uopšte pominjem.

Ovo poslednje se naročito odnosi na sve Miloševićeve i Šešeljeve pristalice.

Ja iskreno pokusavam da te razumem, ali mi ne polazi za rukom, ne u poslednje vreme...
Mislim da nijedan tvoj post ne prodje bez radikala, Seselja i ostalih, i uopste ne vidim kakve oni veze s ovom temom imaju?!

Nema veze ni ovo sto ja pisem, ali, moram da te pitam, inace cu presvisnuti:rolleyes:
 
A ko smo to mi?:confused:
Ja niti sam Radikal ni SPS-ovac ni Koshtinica jungend niti sam rekao da je Djindjic izdajnik.
Ja jesam rekao da je on prodavao maglu i bio okruzen sumnjivim likovima.To su chinjenice,kao i da je bio apsolutno na istoj liniji po stavovima sa Koshtunocom shto se tiche Kosova a to se iz ove teme i vidi-crno na belo.Sem svrgavanja Miloshevitja i isporuchivanja istog u Hag nishta konkretno dobro za ovu drzavu nije uradio.A pripisuje mu se neko toboze"vizionarstvo".Sve van toga o hvalospevu u vezi njega je patetika srpskog fatalizma.
Ti Registra imash grdan problem jer svako ko ne velicha Djindjica i ne prikazuje ga belim nego sivim za tebe je patriJota,SPS-ovac ili Radikal.

U uslovima u kojima je došao na vlast, a koji su, priznaćeš, bili više nego nenormalni, bez podrške najbližeg koalicionog partnera-Koštunice, šta ste očekivali da je mogao da uradi. Za dve godine? Nije imao prilike, s obzirom na to kakva je pustoš ostala posle Miloševića i Šešelja u Srbiji. Navedi mi jednu instituciju koja je 2000. godine, kad je DOS preuzeo vlast, normalno funkcionisala. Shvataš li ti uopšte razmere takvog desetogodišnjeg sistematskog uništavanja jedne zemlje. I onda, umesto da se okrenemo pravim krivcima i ljudima koji su i doveli Srbiju i sve nas u tu situaciju, vi, kao neka naivna deca, i dalje nasedate na kampanju istih onih koji su i organizovali Đinđićevo ubistvo. Najmanje je važno to ko je povukao oroz. Mnogo veći krivci su oni kojima je i danas u interesu da nas drže u mentalnom ropstvu i da uvek pronalaze neke velike probleme kojima će nas zamajavati da ne bismo mislili na one svakodnevne - životne.

Ja ne znam da li je ZĐ bio dobar ili loš čovek, ne znam kakav je bio privatno. Nisam ga poznavala. Ali znam da sam jedino u tom periodu osećala neku, kakvu takvu, dozu sigurnosti i nadu da ima šanse da izadjemo iz situacije u koju su nas doveli manijaci poput Miloševića i Šešelja.

Kažeš da se ZĐ okružio mafijašima i lošim ljudima. A kakvim ljudima se okrenula suprotna strana. Istim onim ljudima koji su služili Miloševiću i Šešelju prethodnih 10 godina. Istim onim ludacima iz senke koji su vedrili i oblačili, koji su nam krojili sudbinu, a da mi nismo ni bili svesni toga. A zarad čega? Zarad svojih konta po bankama. A što je najgore i danas su tu negde. I danas rade u važnim državnim institucijama i danas su mali bogovi. Neprimetni. A uvek prisutni.
 
Sad tje velikodemokrate i kosmopoliti svih naroda i narodnosti da ti objasne da Djindjic to shto je rekao nije mislio,a i ako je mislio,do danas bi mu se glediste promenilo i poklopilo sa Chedinim,da je poziveo,jer je to danas "realnost"...."javlja im se".:)
Treba taj poslednji intervju istetovirati svim Chedoidima na vugla da ih podseti uvek kada krenu pa se zayebu da izuste da je njihov Patrijarh nastavljach Djindjicevog dela.:)


tako je ! treba ovaj djindjicev poslednji intervju istetovirati cedoidima na vugla
 
Registra, ja ti to i pricham.:lol:
Ne govorim ja o tome kakav je chovek bio nego da kod idolopoklonika njegovog lika&dela postoji disproporcija izmedju onoga shto subjektivno misle o njemu i onoga shto se zna i realno je retji da je njegova zasluga.
Isti su bili.Niko ne pricha da se Voja nije okruzio i ostao okruzen lopovima i sumnjivim likovima,mozda i gorim.Beba Popovic ili Radomir Markovic -isti qurac.
To shto je on tebi ulio nadu je tvoj subjektivan osetjaj.Nekima je nadu ulivao Koshtunica nekima Sloba nekima Sheshelj nekima ti likovi i dan danas a tebi Djindjic.Kad se odbaci to subjektivno jer ti se on dopao,dopao ti se njegov nastup i pogleda shta je uradio vidi se da je uradio 2 stvari-bio jedan od kljuchnih likova u rushenju Slobe i izruchenju istog Hagu.Sve ostalo je na krajnje klimavim nogama,krajnje subjektivno i svodi se na razne gluposti koje sam josh chitao od slichnih Djindjicevih idolopoklonika na ovom 4umu"on je uradio mnoogo ali se to ne vidi..."Ako se ne vidi kako znash?Jednostavno ne znash ali mislish da je tako.Krajnje nerealno i neargumentovano.I nije Koshtunca "ostavio jadnog Zorana na cedilu" nego su njih dovjica bili u zestokom politichkom sukobu i ni jedna strana tu nije bila nevina.
 
Ja iskreno pokusavam da te razumem, ali mi ne polazi za rukom, ne u poslednje vreme...
Mislim da nijedan tvoj post ne prodje bez radikala, Seselja i ostalih, i uopste ne vidim kakve oni veze s ovom temom imaju?!

Nema veze ni ovo sto ja pisem, ali, moram da te pitam, inace cu presvisnuti:rolleyes:

Ima veze. Ima vrlo veze. Čim se pomene ime ZĐ eto vas da ga opljunete. Ako ne u prvom, ono u nekom od narednih postova. Zašto? Zato što je u svemu bio daleko ispred ludaka Šešelja i Miloševića, zato što je imao dobru nameru kad je Srbija u pitanju. Da nije bilo tako, danas bi verovatno bio živ, kao i mnogi drugi napredni ljudi u ovoj zemlji. Da ne idemo daleko u istoriju, pomenuću samo Slavka Ćuruviju.

A to što su lideri SRS danas našminkani i više ne psuju i ne prete smrću političkim protivnicima, ne porede čoveka sa gipsom na nozi sa Titom pred smrt, ne znači da su se promenili. Ne. Isti su, samo su ih njihovi američki prijatelji naučili da primitivizam nije naročito popularan, čak ni u Srbiji, pa su rešili da ih poslušaju. Dok ne dodju na vlast. A onda, idemo ispočetka.

Eto, zato mi je muka kad bilo ko od radikalnih pristalica govori o ZĐ.

Uopšte ga ne idealizujem. Ne znam kako bi se situacija dalje razvijala da je ostao na mestu premijera Srbije. Možda bih da ga danas i kritikovala. Stvarno ne znam. Samo mislim da je bio neuporedivo bolji političar, sposobniji, školovaniji, pristojniji od cele vrhuške SRS i SPS - zajedno.
 
Registra, ja ti to i pricham.:lol:
Ne govorim ja o tome kakav je chovek bio nego da kod idolopoklonika njegovog lika&dela postoji disproporcija izmedju onoga shto subjektivno misle o njemu i onoga shto se zna i realno je retji da je njegova zasluga.
Isti su bili.Niko ne pricha da se Voja nije okruzio i ostao okruzen lopovima i sumnjivim likovima,mozda i gorim.Beba Popovic ili Radomir Markovic -isti qurac.
To shto je on tebi ulio nadu je tvoj subjektivan osetjaj.Nekima je nadu ulivao Koshtunica nekima Sloba nekima Sheshelj nekima ti likovi i dan danas a tebi Djindjic.Kad se odbaci to subjektivno jer ti se on dopao,dopao ti se njegov nastup i pogleda shta je uradio vidi se da je uradio 2 stvari-bio jedan od kljuchnih likova u rushenju Slobe i izruchenju istog Hagu.Sve ostalo je na krajnje klimavim nogama,krajnje subjektivno i svodi se na razne gluposti koje sam josh chitao od slichnih Djindjicevih idolopoklonika na ovom 4umu"on je uradio mnoogo ali se to ne vidi..."Ako se ne vidi kako znash?Jednostavno ne znash ali mislish da je tako.Krajnje nerealno i neargumentovano.I nije Koshtunca "ostavio jadnog Zorana na cedilu" nego su njih dovjica bili u zestokom politichkom sukobu i ni jedna strana tu nije bila nevina.


Ako bi baš morao da biraš izmedju Bebe Popovića, koji je ličnost koja nije vredna pomena u svakom smislu, s kojim je Đinđić pred smrt i prekinuo odnose u svakom smislu i Legije, molim te, odgovori mi, s kim bi radije imao bilo kakva posla? S jednim bezvrednim kelnerom ili ubicom?
 
pa Djindjic je prvi i poceo pricu o katastarskim knjigama...i poceo je da talasa o Kosovu jer je naslutio prave namere zapada oko Kosova... i malo posle takvih inicijativa je ubijen....ja sam bio i tada a i danas sam ubedjen da iza njegovog ubistva stoji siptarska mafija jer je poceo da vuce dobre poteze a imao je jaku poziciju u EU....

Тачно и ја мислим да је убијен од стране Звекија али по наруџбини Албанске мафије са којом је Земунски клан имао јако присне односе.
 
Ako bi baš morao da biraš izmedju Bebe Popovića, koji je ličnost koja nije vredna pomena u svakom smislu, s kojim je Đinđić pred smrt i prekinuo odnose u svakom smislu i Legije, molim te, odgovori mi, s kim bi radije imao bilo kakva posla? S jednim bezvrednim kelnerom ili ubicom?


Sa Legijom su se sastajali obojica,a ako ti stvarno verujesh da je stvar tako crno-bela da je Legija bio chovek Mirotochivog i da je ubio Zorana jer mu ovaj tako naredio..shta da ti kazem...upala,si u zamku za koju optuzujesh sve ostale-da su naseli na lazi i insinuacije.Koshtunica je mogao da ne pomogne Djindjicu i da bude za to kriv ali verovati da je on inicijator i organozator likvidacije meni je naivno.On moze biti "samo" indirektni sauchesnik jer je kontrolisao vojnu bezbednost a ona je garant neshto znala shto on nije preneo.Opet se vrtimo oko teme atentata a to nije tema ovde.Tema je Djinjicev stav o Kosovu i zloupotreba Djindjica u politichke svrhe-kako tebi moze da ne smeta da chovek izjavi neshto,ubiju ga odmah nakon toga i 5 godina kasnije ljudi koji zastupaji sasvim suprotno se samoproglase za nastavljache njegovog dela(nevazno koliko su politichki jaki ili slabi)?Zar po tebi kao nekome ko je ochigledno bio bar Djindjicev simpatizer to nije vredjanje njegove zaostavshtine?A ne,tebe chudi i josh ti smeta shto oni koji lazu,klevetju i zloupotrebljavaju 5 godina mrtvog Djindjica se spominju u negativnom kontextu.
I nije Beba obichan kelner.Obichni kelneri ne postaju milioneri preko notji.To se zove kriminalac.Ja ne bi imao posla ni sa jednim od njih jer nikada ne bih bio politichar.
 
Sa Legijom su se sastajali obojica,a ako ti stvarno verujesh da je stvar tako crno-bela da je Legija bio chovek Mirotochivog i da je ubio Zorana jer mu ovaj tako naredio..shta da ti kazem...upala,si u zamku za koju optuzujesh sve ostale-da su naseli na lazi i insinuacije.Koshtunica je mogao da ne pomogne Djindjicu i da bude za to kriv ali verovati da je on inicijator i organozator likvidacije meni je naivno.On moze biti "samo" indirektni sauchesnik jer je kontrolisao vojnu bezbednost a ona je garant neshto znala shto on nije preneo.Opet se vrtimo oko teme atentata a to nije tema ovde.Tema je Djinjicev stav o Kosovu i zloupotreba Djindjica u politichke svrhe-kako tebi moze da ne smeta da chovek izjavi neshto,ubiju ga odmah nakon toga i 5 godina kasnije ljudi koji zastupaji sasvim suprotno se samoproglase za nastavljache njegovog dela(nevazno koliko su politichki jaki ili slabi)?Zar po tebi kao nekome ko je ochigledno bio bar Djindjicev simpatizer to nije vredjanje njegove zaostavshtine?A ne,tebe chudi i josh ti smeta shto oni koji lazu,klevetju i zloupotrebljavaju 5 godina mrtvog Djindjica se spominju u negativnom kontextu.
I nije Beba obichan kelner.Obichni kelneri ne postaju milioneri preko notji.To se zove kriminalac.Ja ne bi imao posla ni sa jednim od njih jer nikada ne bih bio politichar.

Taman posla da mislim da je Koštunica organizator ubistva. To mi ne bi palo na pamet ni u najludjim snovima. On je samo nespretno upao u zamku tih mračnih službi i sve mi se čini da ni danas ne može da se izvuče iz toga. Da nije tako, direktni izvršioci danas ne bi bili u zatvoru. To je sigurno.

A o ovima što se busaju u grudi i danas svojataju ime ZĐ u dnevnopolitičke svrhe, nema potrebe govoriti. Beskičmenjaci koji nemaju lične kvalitete, pa su prinudjeni da prisvajaju tudje.

Mada me još više od tih beskičmenjaka iritiraju radikali i sps-ovci koji ga tako besomučno, posle tolikih godina napadaju i očigledno ne mogu da mu zaborave poraz na izborima, znajući da danas mogu da govore šta im padne na pamet zato što više nije u prilici da se brani. Ali zato bez trunke srama govore o patriotizmu, o borbi za Kosovo, a sve su uradili da danas budemo ovde gde jesmo. E to je vrhunski cinizam, bezobrazuluk i šta god hoćeš. A sledbenika, da ne poveruješ u kom broju. Pa ko ovde nije normalan?
 
I nije Beba obichan kelner.Obichni kelneri ne postaju milioneri preko notji.To se zove kriminalac.Ja ne bi imao posla ni sa jednim od njih jer nikada ne bih bio politichar.
ljudi nesposobni da preuzmu odgovornost za bilo sta, a uvek spremni da kritikuju i pametuju stvari kojima se ne bave profesionalno i stvari za koje su drugi odgovorni su
najgora vrsta ljudi koje sam u svom zivotu upoznala.

a puna ih je srbija.

nista licno, derer.
 

Back
Top