Oštar bol u preponi

Poruka
20.421
Pročitala , pretražila , nema ništa slično o ovome ...:lol:

A stvar je sledeća : Moj suprug već 24 h ide kroz kuću, ufće , kuka , preznojava se al kod dr neće. :rolleyes:

Zali se na oštar bol u donjem delu prepone i to samo u desnoj nozi, u visini testisa npr, kaže žiga ga negde duboko unutra.

Jedva hoda , vuče nogu skoro.

Pretraživala sam malo po netu ne mogu da nadjem ništa što liči na to. Rekla bi da nije hernija , a ne deluje mi ni kao upala mokraćnih kanala . Kaže da ga ne peče dok mokri , nema tih smetnji. Osim tog žiganja u butini deluje mi sasvim "normalno" :lol:

Neko pametan na poslu mu je rekao da je u pitanju proširenje mokraćnih kanala . :shock:

Da li treba da uzmem u obzir još neku mogućnost , još neku bolest koja mi nije bila na pameti, i kom doktoru da ga odvedem?

Jel to za urologa, ortopeda , opštu praksu???
 
najbolje na opštu praksu pa će oni uputiti dalje. Nemoj da se igra svaki oštar bol je znak za uzbunu a može biti svašta. Ajd ti njega lepo onako ženski ubedi i pravac dr. Srećno pa nam javi šta je bilo

p.s. evo i ja se sad požalih drugarici da me je danas u dva navrata opasno probola desna strana, jednom čak toliko da mi se smrklo pred očima, sad pomalo daje znak da se nešto dešava, vidim da ću i ja noćas doktoru ne znam samo kom! A mene toliko dr vole da me odmah stavljaju na sto, e neću da idem......nek lipšem
 
hahahaa, ja kad god odem kod dr i samo kažem "boli me", ne moram da kažem šta, odmah me zadužuju sa braunilom i pegavom spavaćicom, hahahaha, onda mi prete kojekakvim klanjem, nekad me puste, nekad me prekolju, zavisi od intenziteta bola,hahaha!!!!
E baš sam neozbiljna, ma ja pretpostavljam šta je, naime noćas sam popila nekoliko onih tabletica za ići u wc jer imam problem sa stolicom, danas su ti lekići proradili i pretpostavljam da se creva čiste i zato reaguju bolom, mada kad god sam mislila da je bilo debelo crevo i neredovna stolica uzrok bola, nikad nisam bila u pravu uvek je bio jajnik, cista,vanmaterična....................
 
Izveštaj od sinoć ...posle dva sata po lekarima i raznih analiza , nismo saznali mnogo o bolu u preponi, ( poslali su nas kod ortopeda ) ali smo saznali da ima pesak i cistu na bubregu. :shock:

Rekli su nam da nije tumor :shock: ali da svakako ode kod urologa na još neke preglede.

Eto ...hvala WW i DR na savetima i pomoći. :lol:
 
Pesak u bubregu moze da da bolove koji se propagiraju u preponu, odnosno niz nogu kako to tvoj muz opisuje. Hvala Bogu pa je samo to, tromboza vene bi bila mnogo gora. Icicete kod urologa a u medjuvermenu kupi mu Prolom vodu i da pije po dva litra dnevno (bar). Javi sta je bilo!
 
Moram da Vam javim šta se desilo sa slučajem moga muža od kad sam zadnji put pisala..Moram prosto da podelim to sa Vama ...

Dakle...kako je bol u preponi nestao , posle par dana mirovanja , zaključili smo da je to ipak bila neka povreda ligamenta ili butine , prepone ...:rolleyes:

Ali smo se koncentrisali na problem bubrega ...jer rekoše nam ciste na bubregu nisu strašne ali treba otići kod nekog urologa ili neforloga na detaljnije analize...

Odemo mi tako u Klinički Centar kod nefrologa ( preko veze ) .
Gleda žena papire koje smo doneli ufće i okreće glavom levo desno...vidimo mi nije šala ..pitamo šta je ...kaže atipična promena , može biti i ništa i svašta..:shock:

Pametno nas posavetuje da uradimo niz analiza , i ponovo UZ ali kod njih na KC ..
Sve je to moj suprug odradio , a danas je imao i UZ..

I sad dolazimo od onog zbog čega pisem ovo...

Na UZ posle detaljnog pregleda dr zaključuje - na bubregu nema NIŠTA !
Ne da nema ciste , nego nema ni peska koji je dr u Dragiše Misović videla...

Gledao čovek i ovako i onako , kaže može se od nekih delova bubrega misliti da su ciste al samo ako onaj ko gleda nije bas sjajan "gledač" .:rolleyes:

I tako..ostalo je još da sutra dr pregleda rezultate urina i krvi pa ćemo biti nadam se mirni , al ovaj doživljaj teško da ćemo zaboraviti ...
 
Ma opušteno, vidiš da je sve ok. Možda je istegao tada neki mišić, ko zna?? Možda je i stvarno krenuo pesak tada i da je to bilo to. A lekari su strašni, zaista, šta su sve u stanju da kažu, pa to nije normalno. Ali, to je njihovo vidjenje stvari i mi protiv toga ne možemo, na žalost. Sećam se kada sam pre par godina dok još nisam imala svog sadašnjeg ginekologa, otišla kod jednog koji mi je tako hladno rekao da imam uvećan jajnik, kako ga moram izvaditi, blalalalaala, e taj mi je skrato život za 10 godina. Jes da imam problema ali samo sa jajovodima, jajnici su mi hvala Bogu super. Pozdrav za tebe i muža!
 
Pozdrav,vec par dana trazim po forumima rjesenje za moj problem ali nikako da nadjem pa izgleda da moram otvoriti ovu temu i nadati se da ce neko znati radi cega mi je ovo sve

Radi se o tome da sam imao udes sa autom te u tome udesu ozlijedio sam kuk,dijagnoza je bila;
Luxatio coxae et fractura acetabuli l.dex comminutiva. Contusio thoracis

Te operativni zahvat; Repositio cruenta et osteosynthesis acetabuli l.dex sec AO.

Prica krece ovako. Bio sam u UKC devet dana,poslije toga su me otpustili i morao sam da mirujem kod kuce mjesec dana u krevetu,nakog toga sam otisao na snimanje RTG kontrole te su mi rekli da je sve u redu i da mogu da idem na fizikalne terapije. Poslije 10 dana od kontrole otisao sam u Banju ne terapije gdje sam dosao sa dvije štake te se vratio sa jednom,po preporuci rekli su mi da nastavim da radim vjezbe gdje drugo..Sto ja nisam uradio radi IZNENADNOG bola u preponi,da naglasim i to da sam znao ostaviti i ovu jednu staku koju sam trebao da nosim(vecinom kada idem u grad).

Eh poslije mjesec dana krecem sa terapijama privatno kod fizoterapeuta gdje sam izgubio obim pokreta u kuku,podizanju noge radi 'šteđenja' iste te je doslo so skracenih misica,isao sam na te terapije 3 mjeseca rijesio sam sve probleme sa kukom(bol se i dalje javlja ali svjestan sam da ce to potrajati jos par mjeseci dok se ne navikne novi dio u tijelu) ali bol u PREPONI je se uvijek javljala,nisam mogao da sirim noge niti da radim pravilni pregib kuka (npr. ulazak u auto-lijevu nogu bi podigao a onda bi morao lijevoj rukom da se drzim za sjediste dok desnom drzim krov auta te se podizem cijeli kako bi ubacio desnu nogu u auto ili da je uhvatim sa obje ruke te da je podignem u auto).

Da pojasnim malo bolje,kada stojim na ozljedjenoj nozi neko vrijeme u blizini prepona krece da pucketa pomalo,kada hocu da stanem na zdravu nogu sve se odjednom 'vrati' te osjetim jak bol. Sirenje nogu u zraku "V" isto pucketanje. Pri hodu me koči kada hocu da zakoracim pravilno te šepam(ne radi slabog gluteusa to sam odavno ojačao već radi bola u prednjoj strani noge) te da naspomenem da ne mogu da se 'savijem' prema naprijed kada sjedim radi bola u dizini prepona-kuk(oznaceno na slici) i jos par radnji nisam u stanju radi toga sto me koči i boli.

Isao sam na ultrazvuk,rekli su mi da je sve u redu te da sam dobio 'zadebljenje mišica'. Mazao sam konjskom zelenom kremom te crvenom 2 mjeseca,pio sam neke tablete koje mi je fizoterapeut preporucio radi 'opustanja misica',trenutno pijem Muscoflex i ne pomaze mi bas toliko.

Evo jedna slika(bolna mjesta oznacena crvenom bojom) http://imgur.com/ydA8DJZ

Ukoliko neko ima savjet kako ovo da prodje neka napise,ako sta nije jasno opet cu napisati i pojasniti bolje. Hvala.
 

Back
Top