Oštar bol u preponi
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Oštar bol u preponi

Zaslužan član Mirka Šizika (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    591

Question Oštar bol u preponi

Pročitala , pretražila , nema ništa slično o ovome ...

A stvar je sledeća : Moj suprug već 24 h ide kroz kuću, ufće , kuka , preznojava se al kod dr neće. :rolleyes:

Zali se na oštar bol u donjem delu prepone i to samo u desnoj nozi, u visini testisa npr, kaže žiga ga negde duboko unutra.

Jedva hoda , vuče nogu skoro.

Pretraživala sam malo po netu ne mogu da nadjem ništa što liči na to. Rekla bi da nije hernija , a ne deluje mi ni kao upala mokraćnih kanala . Kaže da ga ne peče dok mokri , nema tih smetnji. Osim tog žiganja u butini deluje mi sasvim "normalno"

Neko pametan na poslu mu je rekao da je u pitanju proširenje mokraćnih kanala . :shock:

Da li treba da uzmem u obzir još neku mogućnost , još neku bolest koja mi nije bila na pameti, i kom doktoru da ga odvedem?

Jel to za urologa, ortopeda , opštu praksu???

Zainteresovan član maša (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Podrazumevano Re: Oštar bol u preponi

najbolje na opštu praksu pa će oni uputiti dalje. Nemoj da se igra svaki oštar bol je znak za uzbunu a može biti svašta. Ajd ti njega lepo onako ženski ubedi i pravac dr. Srećno pa nam javi šta je bilo

p.s. evo i ja se sad požalih drugarici da me je danas u dva navrata opasno probola desna strana, jednom čak toliko da mi se smrklo pred očima, sad pomalo daje znak da se nešto dešava, vidim da ću i ja noćas doktoru ne znam samo kom! A mene toliko dr vole da me odmah stavljaju na sto, e neću da idem......nek lipšem

Učlanjen
    28.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    591

E Mašo , Mašo , ti i moj muž pod ruku da se uvatite i zajedno kod dr...
    Pa ću ja da Vas posećujem i donosim pomorandže , bog Vas ubio neodgovrone .

Učlanjen
    26.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

hahahaa, ja kad god odem kod dr i samo kažem "boli me", ne moram da kažem šta, odmah me zadužuju sa braunilom i pegavom spavaćicom, hahahaha, onda mi prete kojekakvim klanjem, nekad me puste, nekad me prekolju, zavisi od intenziteta bola,hahaha!!!!
    E baš sam neozbiljna, ma ja pretpostavljam šta je, naime noćas sam popila nekoliko onih tabletica za ići u wc jer imam problem sa stolicom, danas su ti lekići proradili i pretpostavljam da se creva čiste i zato reaguju bolom, mada kad god sam mislila da je bilo debelo crevo i neredovna stolica uzrok bola, nikad nisam bila u pravu uvek je bio jajnik, cista,vanmaterična....................

Buduća legenda WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Kod doktora, podhitno. Moze da bude i tromboza unutrasnje vene, tromboflebitis, kila - ako je tromboza vene to je za vaskularnog hirurga. Znaci urolog prvo d apipne da li je kila, ako nije onda odmah kod vaskularca.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Učlanjen
    28.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    591

Ajd odma da pitam , oće da nas prime u hitnoj ili na urgentnom , gde sad da ga vodim ???

Buduća legenda dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    137

Hoce, u najblizi klinicko bolnicki centar.

Učlanjen
    28.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    591

Hvala Vam , krećem odmah ( samo da ubedim dotičnog da je gotov da rikne ) .
    Javiću Vam ...

Učlanjen
    28.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    591

Izveštaj od sinoć ...posle dva sata po lekarima i raznih analiza , nismo saznali mnogo o bolu u preponi, ( poslali su nas kod ortopeda ) ali smo saznali da ima pesak i cistu na bubregu. :shock:

Rekli su nam da nije tumor :shock: ali da svakako ode kod urologa na još neke preglede.

Eto ...hvala WW i DR na savetima i pomoći.

Buduća legenda WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Pesak u bubregu moze da da bolove koji se propagiraju u preponu, odnosno niz nogu kako to tvoj muz opisuje. Hvala Bogu pa je samo to, tromboza vene bi bila mnogo gora. Icicete kod urologa a u medjuvermenu kupi mu Prolom vodu i da pije po dva litra dnevno (bar). Javi sta je bilo!
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Učlanjen
    28.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    591

Moram da Vam javim šta se desilo sa slučajem moga muža od kad sam zadnji put pisala..Moram prosto da podelim to sa Vama ...

Dakle...kako je bol u preponi nestao , posle par dana mirovanja , zaključili smo da je to ipak bila neka povreda ligamenta ili butine , prepone ...:rolleyes:

Ali smo se koncentrisali na problem bubrega ...jer rekoše nam ciste na bubregu nisu strašne ali treba otići kod nekog urologa ili neforloga na detaljnije analize...

Odemo mi tako u Klinički Centar kod nefrologa ( preko veze ) .
    Gleda žena papire koje smo doneli ufće i okreće glavom levo desno...vidimo mi nije šala ..pitamo šta je ...kaže atipična promena , može biti i ništa i svašta..:shock:

Pametno nas posavetuje da uradimo niz analiza , i ponovo UZ ali kod njih na KC ..
    Sve je to moj suprug odradio , a danas je imao i UZ..

I sad dolazimo od onog zbog čega pisem ovo...

Na UZ posle detaljnog pregleda dr zaključuje - na bubregu nema NIŠTA !
    Ne da nema ciste , nego nema ni peska koji je dr u Dragiše Misović videla...

Gledao čovek i ovako i onako , kaže može se od nekih delova bubrega misliti da su ciste al samo ako onaj ko gleda nije bas sjajan "gledač" .:rolleyes:

I tako..ostalo je još da sutra dr pregleda rezultate urina i krvi pa ćemo biti nadam se mirni , al ovaj doživljaj teško da ćemo zaboraviti ...

Zaslužan član
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

vjerovatno da mu je krenuo neki kamencic ili pijesak pa ga je bolilo

Učlanjen
    26.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Ma opušteno, vidiš da je sve ok. Možda je istegao tada neki mišić, ko zna?? Možda je i stvarno krenuo pesak tada i da je to bilo to. A lekari su strašni, zaista, šta su sve u stanju da kažu, pa to nije normalno. Ali, to je njihovo vidjenje stvari i mi protiv toga ne možemo, na žalost. Sećam se kada sam pre par godina dok još nisam imala svog sadašnjeg ginekologa, otišla kod jednog koji mi je tako hladno rekao da imam uvećan jajnik, kako ga moram izvaditi, blalalalaala, e taj mi je skrato život za 10 godina. Jes da imam problema ali samo sa jajovodima, jajnici su mi hvala Bogu super. Pozdrav za tebe i muža!

Slične teme

1. Dačić: Oštar obračun sa kriminalom
    Autor gost 23146 u forumu Politika
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 14.04.2009., 00:26
  2. bol u levoj preponi
    Autor goranks u forumu Zdravlje
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 08.03.2009., 19:57
  3. Oštar pad indeksa i na Ruskoj berzi!!
    Autor dragosh u forumu Politika
    Odgovora: 333
    Poslednja poruka: 21.11.2008., 18:23
  4. bol na preponi
    Autor lilihip86 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 27.04.2007., 11:23
  5. Bol u levoj preponi
    Autor sremica u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.07.2004., 00:01

Pravila za slanje poruka