Duza veza!

Не капирам питање.

Шта би значило да је неко ''за'' или ''против'' дуге везе? Као, противник је дугих веза па прекида чим веза пређе одређени број дана? Или, као, није за дуго забављање него оће одма да се жени-удаје?
А они што су ''присталице'' дугих веза они одбијају брак да би били у што дужој вези, или инсистирају да свака веза мора да траје одређено ''дуго'' време....?

Да ли је ''дуга веза'', као таква, нешто што би требало уопште да вреднујемо као позитивно или негативно?
 
Imala sam dugu vezu - 7 godina, od svoje 23. do 30. Lepo je to bilo... nije da nije. Cela mladost mi prodje tu. Par meseci posle prekida te veze, upoznala sam coveka za koga se prekosutra udajem. Poznavali smo se mesec dana pre nego sto sam pokupila sve svoje stvari i dosla da zivim kod njega. Ovde sam 6 meseci i srecni smo. Tako da ja smatram da duge veze nemaju smisla. Ali, razliciti ljudi imaju razlicita iskustva...
 
Imala sam dugu vezu - 7 godina, od svoje 23. do 30. Lepo je to bilo... nije da nije. Cela mladost mi prodje tu. Par meseci posle prekida te veze, upoznala sam coveka za koga se prekosutra udajem. Poznavali smo se mesec dana pre nego sto sam pokupila sve svoje stvari i dosla da zivim kod njega. Ovde sam 6 meseci i srecni smo. Tako da ja smatram da duge veze nemaju smisla. Ali, razliciti ljudi imaju razlicita iskustva...

Nisam valjda te srece :p
 
Imala sam dugu vezu - 7 godina, od svoje 23. do 30. Lepo je to bilo... nije da nije. Cela mladost mi prodje tu. Par meseci posle prekida te veze, upoznala sam coveka za koga se prekosutra udajem. Poznavali smo se mesec dana pre nego sto sam pokupila sve svoje stvari i dosla da zivim kod njega. Ovde sam 6 meseci i srecni smo. Tako da ja smatram da duge veze nemaju smisla. Ali, razliciti ljudi imaju razlicita iskustva...

I ja isto, evo vec 5 godina sam u super braku. Doduse moja predthodna veza je trajala 3 godine i bila je pravo mucenje. A muza sam poznavala 4 godine pre nego sto smo poceli da se zabavljamo.
 
ok je ako oboje imaju iste zelje u pogledu statusa quo te veze...a bzvz je ako jedno od njih zeli da predje na sledeci nivo (brak) a ono drugo zavlaci i oteze umesto da kaze jasno i glasno da nece brak (makar time mislio: necu brak sa tobom)
 
Nisam pristalica dugih veza,pogotovo ne življenja s nekim..
ako već to hoćeš udaj se i gotovo,ispuniš tu želju i kraj..a ne ovako samo očekuješ nešto,nadaš se a sve se samo odugovlači i rasteže..i onda puca kad tad,klasika. 8)
 
Nije mayo to klasika..to je hard-core techno za nezrele..to sto zivis sa nekim ne znaci da nesto ocekujes..nista se ne odugovlaci..lepo vam je i zreli ste..dok traje traje..i ako ne zivis sa nekim veza pukne ;)
 
Ta prica mi je poznata..brak sa prvom osobom posle duge veze..licno mi se to ne dopada..zelim vam sve najbolje.:)

Zasto?...znam par koji odlicno funkcionise...mnogo se vole...oboje su imali duge veze prije...kad su se sreli malo im je bilo potrebno da shvate da se vole i eto...nema pravila...nemoj da si rigorozan :wink:
 
Bila u vezi 7 godina, posle sest meseci se udala za drugog i... dalje nije bitno za temu.
Nema veze sto niste u braku, pa kao da ste u braku, ako zelite taj papir oboje - uradite to.
I nemam nista protiv dugih veza.
Sve najbolje.
 
Zasto?...znam par koji odlicno funkcionise...mnogo se vole...oboje su imali duge veze prije...kad su se sreli malo im je bilo potrebno da shvate da se vole i eto...nema pravila...nemoj da si rigorozan :wink:
Nisam..ali ipak ljudi vuku iz tih duzih veza nesto..nisam ni za to da pate dugo..vec mi je logicno da se malo duze upoznaju..a ovako mi lici..ako se sto pre potpise nece puci..bzvz..meni licno taj papir nista ne znaci
 
Nisam..ali ipak ljudi vuku iz tih duzih veza nesto..nisam ni za to da pate dugo..vec mi je logicno da se malo duze upoznaju..a ovako mi lici..ako se sto pre potpise nece puci..bzvz..meni licno taj papir nista ne znaci

Upravo to . Bar mi je poznato, zive tako par godina-onda potpisi,svadbica,trte- mrte... a onda ubrzo razvod. Tako da papir ne gledam kao resenje, a i nece mi pobeci, tako da se posebno ne zurim (OZENJEN SAM KAO MOMAK ZIVIM) :P
 
Ma nebitno..znam lika varao pre braka 10god i u braku jos 10..sta reci..ja se dajem maximalno u vezi..kres kombinacije su nesto drugo..posle par vidjenja mogu bez problema videti da li mogu ziveti sa tom devojkom..mora postojati zreo
odnos..kompromis..tolerancija.
 
duga veza ima jednu jedinu prednost a to je sasvim dovoljno vremena mladim ljudima da zrelo procene ima li za njih perspektive pa da tek iza toga odluce da imaju potomstvo.u takvoj situaciji bi bilo manje razvoda i manje jadne dece na popristu medjupolne borbe u mucnim razvodima.
 
Теоријски, ово што кажеш има смисла, али пракса показује да никакве гаранције за дуг и успешан брак нема ни ако је забављање пре брака било дуго, ни ако је било кратко.
 
Pozdravljam sve i imaćete emisiju o neženjama i neudajama da vidite u sledećoj emisiji ključ....
Tu se često javlja prigoda, lakoća rešenja, a često i neizrečene suprotnosti i neprihvatljivosti....

Posledica je to društvenog modela ponašanja koji nekad potpuno pokriva suštinu osobe i forsira mimikriju ka pretpostavljanom uspešnom društvenom stereotipu....
Sa godinama se nekad čovek drzne i sebično okrene ka suštini i odbaci tu do tada jorgansku društveno prihvaćenu skupinu stavova, odnosa, ponašanja....

Koliko je nekome važan socijalni život pokazuje i učestanost pokrivanja suštine radi dobijanja prihvaćenijeg i vrednijeg identiteta publica.

Licemernost ili ne, ne žene se muškarci ženama za kojima se na ulici okreću, pa ni žene sa osobama sa kojima su dok studiraju....

U svakoj vezi ljudi stalno menjaju svoje očekivanje, shvatanje, stavove, u totalu identitete. Pri tome je značajan i zajednički put i trenutno poklapanje....
Svako odlaganje razvoja neke veze ima svoj razlog.
Da li je to taktiziranje daj šta daš, čekanje diplome, neka sitnica koja smeta, drugačije vidjenje braka i porodice, forsiranje individualnosti i karijere, prioriteti, strahovi, neodlučnost, sumnje, nepostojanje nekog od kritičnih uslova i to dovodi do strahova, strašne tajne....i slično...tipa komšija zubar ili fotograf....(ovo poslednje na žalost iz iskustva).


P.S. Za hellen , Sindi je exforumaš , zapalila...?
 
početak "vereni smo"...pa onda odgovori o prerastanju u "viši kvalitet"....to je sve jedno te isto...samo forma........ne meri se kvalitetet bilo čije veze brakom ili njenom doožinom......ili njegovom doožinom............nema tog metra....nego kvalitetom.....ne veze..nego tih ljoodi koju vezu čine........čim se neko pita da li treba da preraste u nešto...pitanje ukazooje na nesigoornost.......pa šta može da reši matičar....ako su ljoodi nezadovoljni..........u šta će da preraste onda........ta.....veza merena godinama........ozvaniči se ...šta se ozvaniči...........i šta to zapravo znači.........pavke se mnogo nešto plaši ......to ne mož reši niko...samo on....
 
Neko to stalno povezuje sa papirom i maticarem, a stvar je u zajednickom progresu veze, a ne u maticaru i broju dece. Ne vidim kako se covek zeli zadrzati na istom u toku 4, 5, 6 i vise godina. Ne mislim ni da je lakse raskinuti vezu posle 5 godina, emotivno, u odnosu na brak od 5 godina, s tim sto ce ljudi koji imaju zajednicko dete, kredite i konkretnu pomoc roditelja, mnogo vise da se bore za svoju vezu.
 
početak "vereni smo"...pa onda odgovori o prerastanju u "viši kvalitet"....to je sve jedno te isto...samo forma........ne meri se kvalitetet bilo čije veze brakom ili njenom doožinom......ili njegovom doožinom............nema tog metra....nego kvalitetom.....ne veze..nego tih ljoodi koju vezu čine........čim se neko pita da li treba da preraste u nešto...pitanje ukazooje na nesigoornost.......pa šta može da reši matičar....ako su ljoodi nezadovoljni..........u šta će da preraste onda........ta.....veza merena godinama........ozvaniči se ...šta se ozvaniči...........i šta to zapravo znači.........pavke se mnogo nešto plaši ......to ne mož reši niko...samo on....

Prvo si na mojoj strani,a onda me teras da se zenim:p E necem, ovako mi lepacko ;)
 
Neko to stalno povezuje sa papirom i maticarem, a stvar je u zajednickom progresu veze, a ne u maticaru i broju dece. Ne vidim kako se covek zeli zadrzati na istom u toku 4, 5, 6 i vise godina. Ne mislim ni da je lakse raskinuti vezu posle 5 godina, emotivno, u odnosu na brak od 5 godina, s tim sto ce ljudi koji imaju zajednicko dete, kredite i konkretnu pomoc roditelja, mnogo vise da se bore za svoju vezu.

Lepo si ovo rekla,mada neocekujem bilo kakvu pomoc od roditelja snalazimo se sami,radimo-rintamo i zivimo samostalno a i nisam za zajednicu jer nemoze se svima ugoditi,kad tad dodje do nesporazuma.
 

Back
Top