help brzo

kon_s*oneri

Početnik
Poruka
31
ja sam u francuskoj trenutno,imam ''recipsse de demande de carte de sejour'',i cekam da mi izdaju ''carte de sejour'' za nekoliko nedelja...medjutim,kupio sam kartu da idem u spaniju avionom za SLEDECU NEDELJU,misleci da ceo taj proces oko dobijanja carte de sejour nece da se oduzi ovoliko...inace viza u pasosu( visiteur) mi istekla pre neki dan...moje pitanje ,za one koji raazumeju problematiku je: jel smem da putujem samo sa recipiseom koji vazi do 17.3.2008 jer verovatno nece da mi izdaju carte de sejour do sledeceg petka kada treba da putujem??? i naravno ako pokusam a ne mogu...KOJE SU SANKCIJE? pricajete...vasa iskustva...sta da radim?
 
Hm...iskreno,najbolje resenje je da nazoves nase konzularno odeljenje tamo kod tebe i direktno njih da pitas,ovako je dosta rizicno(bez obzira sto su sada otvorili granice i sto nema kontrole izmedju zemalja koje su u Sengenu,tek od marta se otvaraju i vazdusne granice).Ovako ce ti biti najsigurnija varijanta jer ces imati info. iz prve ruke...
pozdrav i srecno!!!!!!!!!!!!!;)
 
konzul je boooollllllleeeestaaaaaaannnn,,nije na poslu....zvao sam ambasadu u parizu,nezna zena sta da mi kaze,upucuje me na lokalnu prefekturu ili na spasnki konzulat,ni u lyonu neznaju..imali razne slucajeve..ljudi prolazili bez problema samo sa recipiseom ali neki su bili i vracani (tako kaze)
...a posledice? jel moguce da mi zabrane da posle putujem u druge zemlje sengena,u slucaju da je za sada nelegalno da putujem?ili da me vrate za srbiju ili...????
i jos nesto...vec sam bio u Madridu za Bozic,i to samo sa pasosem ,gde mi stoji privremena boravisna viza, mada sam isao autobusom i bila je kontrola na grranici.. i imao sam recipise kod sebe ali mi ga niko nije ni trazio...samo sa pasosem..neki misle da sam looood
ajde kazite nesto pozitivno...
 

Back
Top