TRENUTNO NAJJACA VOJNA SILA?

Nisam siguran ali predpostavljam da je amerika, ponavljam, nisam siguran.

Iako nisi siguran pogodio si 100%! Mozemo da se zanosimo glupostima ali Ameri su daleko ispred svih! Ko god tvrdi drugacije ne zna sta prica! Pa oni ni NATO ne shvataju za ozbiljno u vojnom pogledu vec su okrenuti iskljucivo sebi! NATO sluzi samo zbog davanja multinacionalnog karaktera operacijama!
 
Najaca vojna sila u svetu na papiru bi mozda bila Amerika, mada ima onih koji su joj mnogo blizu ili su je u nekim segmentima prevazisli. Medjutim nije u pitanju samo ko ima cega i koliko, mnogi drugi faktori su tu u pitanju. Koliko je trupa je Amerika vec rasporedila po svetu i koliko novca trosi, da li bi mogla da reaguje kad bi americki interesi bili mnogo ugrozeni na nekom mestu? Sta bi bilo kad bi u Rusiji dosli neki ultranacionalisti na vlast i na silu vratili granice nekadasnjeg SSSR-a i mozda napali i van tih granica? Ameri bi morali da reaguju, ali sa cime i odakle? Sigurno ne bi bilo po scenraiju igrice Ghost recon.
 
#Sta bi bilo kad bi u Rusiji dosli neki ultranacionalisti na vlast i na silu vratili granice nekadasnjeg SSSR-a i mozda napali i van tih granica? Ameri bi morali da reaguju, ali sa cime i odakle? Sigurno ne bi bilo po scenraiju igrice Ghost recon.
Pa, Rusija bi okupirala te drzave, provincije, kako god, ali bi oslabila malo zbog rata. Morali bi da opasno zarezu stoku da ne bi pravila neka sranja^. Za to vreme bi Ameri malo divljali po Evropi, mislim kod nas i mozda na bliskom istoku... I za jedno 10 - 15 godina, sve bi bilo isto.
 
ako izuzmes nuklearno oruzje ( gde rusi imaju apsolutno vodjstvo, prvo imaju najvecu teritoriju, a to je jako bitno u nuklearnom ratu, drugo imaju naj veci nuklearni arsenal, i trece naj modernije interkontinentalne rakete, pa oni i nasi prave raketne motore, sta onda dalje reci...) ali ako se izuzme to, konvencionalno oruzje.... amerika ima naj jacu mornaricu na svetu ( jedino su egal u podmornickim snagama sa rusijom, u svemu ostalom, a posebno nosacima aviona su daleko, daleko ispred )
sa druge strane, rusi imaju veliku prednost u vazduhu, al bas u svemu, od pvo sistema,(ruska serija s je dve tri generacije bolja od patriota, koji dokazano nevalja ) prave najbolji borbeni aviona na svetu ( s37 je daleko bolji u svemu od f22 koji ima samo jednu dobru osobinu, stelt je , al za malo ,jel ja u njegovu nevidljivost za rusku tehniku ne verujem ) ka50 je bolji od apaca za klasu, ili za generaciju , to cak i amerikanci kazu . Sa druge strane amerika je ekonomski mnogo jaca, i lakse bi podnela rat, ali sa sruge strane pola sveta ceka da maerika udje u problem pa da joj krenu raditi o glavi, i zadnje i naj bitnije, nikada oni zaratiti nece... jer to bi stvarno znacilo kraj sveta , i da , amerika je daleko prisutnija vojno u svim delovima sveta, a to je prednost !
 
tog s-37 ima samo jedan, a i on se vodi kao demonstrator tehnologije, zar ne, to su i sami rusi rekli... a f-22 je serijski, i vec borbrno operativan... tako da malo gluposti iznosis!
i na kraju... amerika ima i jace RV od ruskog, da bude realni!
 
Kina ima potencijal kao malo koja zemlja, i na duge staze, tesko da iko moze da parira ekonomiji koja se tako siri, vojsci koja je tako brojna, sa dobrim odnosima sa Rusijom, i sluzbama koje imaju konzerve po celom svetu, malte ne u svakom selu. Kineske prodavnice su fantastican ekonomski, ali i obavestajni potencijal.
 
tog s-37 ima samo jedan, a i on se vodi kao demonstrator tehnologije, zar ne, to su i sami rusi rekli... a f-22 je serijski, i vec borbrno operativan... tako da malo gluposti iznosis!
i na kraju... amerika ima i jace RV od ruskog, da bude realni!

Pa i moj automobil je radjen u stealth tehnologiji, ono sto hocu da kazem je da taj F-22 samo na papiru nevidljiv, tako je bilo i za F-117 jer iracani nisu bili dovoljno kadri i obuceni da ga obore a tamo je zasipao bombama, ali kad je oboren u Srbiji istome se blizi kraj i povlacenje iz upotrebe i vise nije ponos USAF, tako da bih ja ostao za sad po strani sto se tice te tehnologije. Americka propaganda je njihovo u stvari najace oruzje sto su u stanju da ubede sve osim nas.
 
Jedino sto mogu da kazem za F-22 ako drugi ne znaju je da je jako manervibilan, bas sam gledao na youtube sa nekog njihovog aeromitinga, znaci prikazao je manevar onaj isti sto su33 izvodi kad krene na kobru pa ga okrene za celih 360 stepeni, pravo sam se iznenadio.E sad sto se tice vertikalnog potiska, "izduvi" pozadi da ih tako nazovem rade samo gore dole a ne kao kod Rusa gore, dole, levo, desno.
 
Pa i moj automobil je radjen u stealth tehnologiji, ono sto hocu da kazem je da taj F-22 samo na papiru nevidljiv, tako je bilo i za F-117 jer iracani nisu bili dovoljno kadri i obuceni da ga obore a tamo je zasipao bombama, ali kad je oboren u Srbiji istome se blizi kraj i povlacenje iz upotrebe i vise nije ponos USAF, tako da bih ja ostao za sad po strani sto se tice te tehnologije. Americka propaganda je njihovo u stvari najace oruzje sto su u stanju da ubede sve osim nas.

a sta ti hoces da kazes... ameri glupi i debili su, bacili milijarde dolara, jer tamo neki "strucnjak" iz srbije zna da f-22 nije nevidljiv..., pa on i nije nevidljiv za radar... on je avion sa ( pa sad dobro procitaj, da se opet ne zajebes kad budes pricao ) smanjenim radarskim odrazom ( ako je nesto nejasno ti pitaj )! uz sve njegova mogucnost super krstarenja, daje mu znatnu prednost.

a sto se tice tvojih kola svala cast..., jel to neki home made model, ili si kao zajebao saobracajnu policiju, pa sa mislis da si nevidljiv za radar... sve dok ne stigne koverta sa fotkom tvog "nevidljivog" sa sve vremenom i brzinom tvoje nevidljivosti!?
 

Back
Top