TRENUTNO NAJJACA VOJNA SILA?

Ako mislis da se mesam u politiku, moje misljenje je da je tim pre neumesno.

Pusti filozofiranje, izjave koje si dao na ovoj temi se nicim ne razlikuju od tirade blacenja koja je pljustala po VJ iz kojekavih "profesionalnih glasila". Ili nemas pojama o cemu pricas ili je fukcija tvojih postova politicka. A hoces da razgovaras o faktima onda koristi tehnicko naucne fakte a ne pisanje i pricanja namijenjena sirokim narodnim masama. Ako nisi Srbin onda je fer da to kazes da ne obmanjujes ljude svojom pozicijom, u protivnom stidi se svojih godina i obrazovanja.
 
Veoma neprijatno je procitati ovakav nacin obracanja...siguran sam da ja nikome do sada ovako nesto nisam napisao.

Kako ti objasnjavas postavljanja PA topova po novobeogradskim blokovima, tik uz zgrade, koji pucaju (uz koriscenje obelezavajuce municije) nasumice u vazduh?

Nadam se da te nisam uvredio.Siguran sam da znas sta je zargon.
Postavljanje PA topova na odredjena mesta ima svoje razloge.Uvek su lokacije logicne.Uveren sam tvojim dosadasnjim postovima da si inteligentan.Razmisljaj i samo ce ti se kasti.Inace nisu te lokacije da bi se izazvale zrtve,nego da se zastite baterije.
 
Nadam se da te nisam uvredio.Siguran sam da znas sta je zargon.
Postavljanje PA topova na odredjena mesta ima svoje razloge.Uvek su lokacije logicne.Uveren sam tvojim dosadasnjim postovima da si inteligentan.Razmisljaj i samo ce ti se kasti.Inace nisu te lokacije da bi se izazvale zrtve,nego da se zastite baterije.

Naravno da znam sta je zargon, ali mi ipak tako "ostra" upotreba pomenutog deluje preterano...no, stvar ukusa, nisam se uvredio.

Mozda nisam bio jasan...uopste nije bilo baterija...jedan jedini (nicega drugog u okolini) samohodni top koji se pozicionira pored stambenih zgrada, na kolovozu, ispaljuje nasumicno rafale i posle nekog vremena odlazi.
 
Nadam se da te nisam uvredio.Siguran sam da znas sta je zargon.
Postavljanje PA topova na odredjena mesta ima svoje razloge.Uvek su lokacije logicne.Uveren sam tvojim dosadasnjim postovima da si inteligentan.Razmisljaj i samo ce ti se kasti.Inace nisu te lokacije da bi se izazvale zrtve,nego da se zastite baterije.

besomucna je laz da su baterije stavljane u grad da bi se izazvali gubici u civilstvu! to moze izjaviti samo covek, koji fanaticno mrzi srbiju, i srpski narod!
 
Naravno da znam sta je zargon, ali mi ipak tako "ostra" upotreba pomenutog deluje preterano...no, stvar ukusa, nisam se uvredio.

Mozda nisam bio jasan...uopste nije bilo baterija...jedan jedini (nicega drugog u okolini) samohodni top koji se pozicionira pored stambenih zgrada, na kolovozu, ispaljuje nasumicno rafale i posle nekog vremena odlazi.

sta je ostro ? i sta je zoran ? mada mi to nije ime ? ostro je tvoje pateticno i fanaticno anti srpsko i anti ljudosko delovanje! ti mrzis srbiju i sve sto je srpsko, lupetas da je vojska isla na to da namerno poginu civili,,, e gledao sam na internetu sada snimak protesta , kada je Kustrurica spominjao miseve, na tebe je mislio, ne na 2 miliona ljudi koji su glasali za jednu opciju iz dobre namere, misljenja da je to bolje za srbiju, vec na tebe fasisto, i takve kao ti, koji sve rade na stetu drzave u kojoj zive, na stetu srbije, i kada zapale americku ambasadu, ambasadu najvece sile na svetu, i niko ne reaguje, ko onda takvima kao ti, garantuje ista ? e do toga je dovela tvoja srbofobicna politika! nije bitno ko je koje nacije, to nema veze, ali je bitno kome je srbija majka, a ko joj radi o glavi gde god stigne! sam sebe zatrpavas zemljom, posle ce ti neko drugi biti kriv!
 
sta je ostro ? i sta je zoran ? mada mi to nije ime ? ostro je tvoje pateticno i fanaticno anti srpsko i anti ljudosko delovanje! ti mrzis srbiju i sve sto je srpsko, lupetas da je vojska isla na to da namerno poginu civili,,, e gledao sam na internetu sada snimak protesta , kada je Kustrurica spominjao miseve, na tebe je mislio, ne na 2 miliona ljudi koji su glasali za jednu opciju iz dobre namere, misljenja da je to bolje za srbiju, vec na tebe fasisto, i takve kao ti, koji sve rade na stetu drzave u kojoj zive, na stetu srbije, i kada zapale americku ambasadu, ambasadu najvece sile na svetu, i niko ne reaguje, ko onda takvima kao ti, garantuje ista ? e do toga je dovela tvoja srbofobicna politika! nije bitno ko je koje nacije, to nema veze, ali je bitno kome je srbija majka, a ko joj radi o glavi gde god stigne! sam sebe zatrpavas zemljom, posle ce ti neko drugi biti kriv!

Ne znas sta je "ostra" upotreba zargona...?...mozda ima ovde neki podforum o jeziku i izrazavanju, pa postavi tamo pitanje.

Zoran je musko ime.

Zamolio bih te da prestanes da vredjas, presao si svaku meru, kako pristojnosti, tako i dobrog ukusa.
 
To pitanje je iz taktike rezmestaja PVO sistema.Za vreme bombardovanja su se menjale taktike,jer ih je bilo moguce iskustveno proveriti.Ne znam kada ste vidjali sisteme ili delove sistema po naseljima.Svaki potez koji je vucen nije bio slucajan,bio je logican i proracunat.Taktika PVO je mnogo uznapredovala u tom ratu.

Kao zakljucak,recite mi,koliko je civila poginulo zbog tih topova?
 
To pitanje je iz taktike rezmestaja PVO sistema.Za vreme bombardovanja su se menjale taktike,jer ih je bilo moguce iskustveno proveriti.Ne znam kada ste vidjali sisteme ili delove sistema po naseljima.Svaki potez koji je vucen nije bio slucajan,bio je logican i proracunat.Taktika PVO je mnogo uznapredovala u tom ratu.

Kao zakljucak,recite mi,koliko je civila poginulo zbog tih topova?

Naravno da je pitanje taktike...samo je nejasno sta je tom taktikom pokusavano da se postigne.

Sto se tice topova koje sam ja video, ni jedan civil nije poginuo zbog njih.
 
Naravno da je pitanje taktike...samo je nejasno sta je tom taktikom pokusavano da se postigne.

Sto se tice topova koje sam ja video, ni jedan civil nije poginuo zbog njih.

Ima vise razloga da postavis te topove tu.Ja bih uradio isto.To je bio specifican rat.Mogao si da stitis ljudstvo i tehniku na konto toga sto agresor nije smeo da se svetu predstavi kao bezocni ubica.Nisu smeli da dozvole da okrenemo njihovo oruzje protiv njih.Medijima su poceli rat,medijima su nas i pobedili.
 
Ima vise razloga da postavis te topove tu.Ja bih uradio isto.To je bio specifican rat.Mogao si da stitis ljudstvo i tehniku na konto toga sto agresor nije smeo da se svetu predstavi kao bezocni ubica.Nisu smeli da dozvole da okrenemo njihovo oruzje protiv njih.Medijima su poceli rat,medijima su nas i pobedili.

Nigde u medijima nisam video vesti o tome da su topovi postavljani na takvim mestima...plasim se da ne kapiram sta zapravo hoces da kazes.

Negde blizu centra grada je pogodjena jedna skola (ako se dobro secam). Nisam to imao prilike da vidim, ali ljudi koje odlicno i dugo poznajem i koji zive u blizini te skole kazu da su videli top na krovu (koji je dejstvovao) pre explozije. To me je, izmedju ostalog, podstaklo da mislim da su u pitanju bili pokusaji da se "navuce" neki avion da gadja civilne ciljeve.
 
Ja sam upoznat sa time kako i gde se razmestaju jedinice.Naravno nachelno,ne znam gde je ciji raspored.
Normalno je da se vojska razmesta po skolama.Nisu vojnici osudjeni na zemunice i rovove.Normalno je i da se razmesta po javnim zgradama.
Ne znam za bas taj objekat.Verovatno je procena bila da se moze unistiti objekat bez civilnih zrtava.

@TEX Kakvo ti je to pitanje u kom pominjes vesti?Zar mislis da ce neko da objavi da je postavio top na skolu?!Ili robnu kucu?!

Nema "teorije zavere" u ovom slucaju.Niko ne "navlaci" neprijatelja da mu ubija narod.Gde to ima?!
 
Ja sam upoznat sa time kako i gde se razmestaju jedinice.Naravno nachelno,ne znam gde je ciji raspored.
Normalno je da se vojska razmesta po skolama.Nisu vojnici osudjeni na zemunice i rovove.Normalno je i da se razmesta po javnim zgradama.
Ne znam za bas taj objekat.Verovatno je procena bila da se moze unistiti objekat bez civilnih zrtava.

@TEX Kakvo ti je to pitanje u kom pominjes vesti?Zar mislis da ce neko da objavi da je postavio top na skolu?!Ili robnu kucu?!

Nema "teorije zavere" u ovom slucaju.Niko ne "navlaci" neprijatelja da mu ubija narod.Gde to ima?!

Skola koju sam pomenuo je bila prazna (niti je bilo vojnika u njoj niti bilo koga drugog), samo su ljudi videli top na krovu, posle cijeg dejstva je u zgradu tresnula bomba. Ponavljam, to je prica koju sam cuo od ocevidaca, ne garantujem nizasta sto nisam licno video, moguce je da je sve samo prica.

Naravno da ne mislim da nece niko da objavljuje gde je stavio top, upravo zato ti to i navodim, komentarisuci ovo sto si rekao:

"Mogao si da stitis ljudstvo i tehniku na konto toga sto agresor nije smeo da se svetu predstavi kao bezocni ubica.Nisu smeli da dozvole da okrenemo njihovo oruzje protiv njih.Medijima su poceli rat,medijima su nas i pobedili"

i:

"Inace nisu te lokacije da bi se izazvale zrtve,nego da se zastite baterije."


Kada sve ovo sto si napisao (i sto je sasvim smisleno) uzmes u obzir, ostaje neodgovoreno pitanje razloga nasumicnih postavljanja topova pored stambenih zgrada...nije bilo drugog orudja ni u neposrednoj ni u daljoj blizini, dejstvovali su kada nije bilo preleta preko te oblasti (a kada je bilo preleta nije ih tu bilo), stanovnistvo je uglanom bilo u sklonistima (nikog nisam video na balkonima, terasama i prozorima - sto ne znaci da iz mraka ljudi nisu posmatrali) i nisu videli niti orudja niti dejstvovanje...ostaje samo mogucnost da su to videli piloti iz aviona koji su se nalazili na vecim visinama...

Izvinjavam se, previse sam udavio sa ovom pricom, ako se ne prebacio na temu "Istine i zablude..." mozda bi bilo najbolje da prestanemo ovo da komentarisemo.
 
Ja sam upoznat sa time kako i gde se razmestaju jedinice.Naravno nachelno,ne znam gde je ciji raspored.
Normalno je da se vojska razmesta po skolama.Nisu vojnici osudjeni na zemunice i rovove.Normalno je i da se razmesta po javnim zgradama.
Ne znam za bas taj objekat.Verovatno je procena bila da se moze unistiti objekat bez civilnih zrtava.

@TEX Kakvo ti je to pitanje u kom pominjes vesti?Zar mislis da ce neko da objavi da je postavio top na skolu?!Ili robnu kucu?!

Nema "teorije zavere" u ovom slucaju.Niko ne "navlaci" neprijatelja da mu ubija narod.Gde to ima?!

ako se nevaram ima bar dva slucaja u BiH, pijaca Markale i ulica Vase Miskina... za njih su strana vestacenja pokazala da su muslimani namerno zrtvovali svoj narod zarad pobede na politickom planu!

a ima ih dovoljno i u svetu... da ne izlazimo dalje od okruzenja!
 
To je 50-100m od zgrada u bloku 30. Ja sam ih vidjao u blizini Sava centra, manje od 50m od zgrada. Ono sto je interesantno da na tim mestima nikada nije bilo jaceg AAA dejstva...ustvari, nikada nisam video da baterija dejstvuje sa tih mesta, uglavnom su bile rasporedjenje po periferiji grada.

da sam na mestu dusmanina, ja bih pre gadjao bateriju nego jedno orudje. tako da mi takav nacin dejstva dodje logican.Ako postavis bateriju, sigurno te poklope =civilne zrtve, ovako je pametno odradjeno
 
a kad je pogodjena zgrada u ns-u na detosu sto mislis zasto je pogodjena... promasili a?

DA!!! pogodila je zato sto je jako blizu majevica koja je gadjana, za one koji ne znaju majevica je vojna kasarna koja se nalazi u neposrednoj blizini, pilot je ispalio raketni rafal (kako god se to zvalo) ne vodecim raketama, prve tri su pale ispred majevice, preko puta novog naselja( novosadksog dela grada) a cetvrta i peta u graddski deo, jedan izmedju zgrada, a druga u dvoriste skole! niko nije povredjen, niko nije poginuo! niko nije video nikakvu vojsku blizu, osim na majevici ,gde su kasarne\

vis kako imam dobru obavestajnu sluzbu :-) i sto ja ne znam, a ja imam koga da pitam, iz prve ruke... i nekog ko je mnogo velik cin u vojsci a bio zaduzen za taj reon!
 
DA!!! pogodila je zato sto je jako blizu majevica koja je gadjana, za one koji ne znaju majevica je vojna kasarna koja se nalazi u neposrednoj blizini, pilot je ispalio raketni rafal (kako god se to zvalo) ne vodecim raketama, prve tri su pale ispred majevice, preko puta novog naselja( novosadksog dela grada) a cetvrta i peta u graddski deo, jedan izmedju zgrada, a druga u dvoriste skole! niko nije povredjen, niko nije poginuo! niko nije video nikakvu vojsku blizu, osim na majevici ,gde su kasarne\

vis kako imam dobru obavestajnu sluzbu :-) i sto ja ne znam, a ja imam koga da pitam, iz prve ruke... i nekog ko je mnogo velik cin u vojsci a bio zaduzen za taj reon!

da malo citas vide bi da kod mene pise "novo naselje united" sto znaci da zivim da 500-1000 metar od mesta gde je pala bomba... a u toj skoli je svo vreme rata tavorila vojska... kao i u vecini skola!
pa ti sad vidi sta su oni gadjali, a s obzirom da je tamo sve nabijeno od zgrada kao u osinjaku, jos je ta vojska u skoli i imala srece!

a majevica je overena ko zna koliko puta, tokom tog rata!

a sto niko nije poginuo to je stvar ciste srece...!
 

Back
Top