NEVEROVATNO!!!

flathair

Početnik
Poruka
11
Ljudima koji vole životinje ali previše putuju ili su isuviše zauzeti da drže kućnog ljubimca, jedna američka firma nudi pse na iznajmljivanje.

Uz mesečnu pretplatu od oko 50 dolara za katalog na internetu, može se na jedan dan ili na samo nekoliko sati, iznajmiti pas po izboru. Cena je 25 dolara, ali je za vikend, kad je potražnja veća, plaća više.
Onome ko doda još 35 dolara, vozilo firme će do kuće dovesti privremenog ljubimca, a posle doći po njega.

Svi psi, kao avganistanski hrt zvani Tango ili labrador Džekpot, su napuštene životinje koje je usvojila kompanija "Flekspec" koja zasad pokriva Njujork i Los Anđeles, a za ovu godinu planira otvaranje filijala i u Londonu, San Francisku i Vašingtonu.
 
Hm, da, to nije nista novo, cak i u nekim americkim filmovima se spominje iznajmljivanje pasa.
Inace sam skoro procitala da je u nekoj zemlji, e sad ne mogu nikako da se setim kojoj, jedan covek napravio lokal u koji moze da dodjes i da izmazis macke koje tu zive, vreme nije ograniceno, a cini mi se da je to kao usput i kafic. Razlog je taj sto vecina ljudi ne moze da ima ljubimce, u ovom slucaju macke, jer dosta putuju i zauzeti su i sl.
 
pa to i nije tako lose. Mazis mace...:) Srecne su i one i ti !!!!!
A ovo za pse mi je u pocetku bilo bas uzas, ali sad kad razmislim, ti psi su bili napusteni, bolje to nego uspavljivanje...a i sigurna sam da se privremeni vlasnici dobro brinu o njima, posto ako im dosade mogu samo da ga vrate nazad.
 
Да, то је све "преко", тако нешто овде се у скорије време неће појавити. Покушавам да замислим како се осећају ти пси - идеш од једног, другог, трећег, навикнеш се на неког, заволиш га евентуално а онда ћао - натраг код "никога" .... премда је само у односу на једну ствар боље - боље неко еутаназија. Овако кад читам, делује ми као оглас за изнајмљивање Sony Playstation-a, само што је у овом случају у питању живо створење. А то је тужно, јер пас није играчка. Искрено се надам да се неко на крају ипак веже за неког од њих па и их усвоји на крају.
 
Meni samo nije jasno kako se ti nesretni psi naviknu na novi raspored za samo dva dana, ako su ih recimo uzeli za vikend. Nova sredina, nova osoba, novi termin za setnju, i to samo za vikend. Malo mi je to bezveze.
 
mislim da je bolje da se tako nesto NE pojavljuje kod nas! a meni je to komplet sve glupo! maltretitras zivotinju da je razvlace svakih par sati ili par dana od jednog do drugog, mislim.... ako nemas vremena i radis i putujes, kupi novi gadget pa se igraj sa njim :)
 
Evo jos necega sto je neverovatno. Hercules: The World's Biggest Dog Ever According to Guinness World Records. Hercules was recently awarded the honorable distinction of World's Biggest Dog by Guinness World Records. Hercules is an English Mastiff who has a 38-inch neck and weighs 282 pounds. With "paws the size of softballs" (reports the Boston Herald), the three-year-old monster is far larger and heavier than his breed's standard 200lb. limit. Hercules' owner Mr. Flynn says that Hercules weight is natural and not induced by a bizarre diet: "I fed him normal food and he just "grew"... and grew and grew and grew. Pitam se samo gde drzi ovog "psa":)
 

Prilozi

  • largest_dog.jpg
    largest_dog.jpg
    87,5 KB · Pregleda: 22
Mozda i jeste nebitno dobra je slika u svakom slucaju:) Evo ovo nije sigurno fotomontaza i provereno je. The world record for the most tennis balls held in the mouth by a dog at one time is five. Augie, a golden retriever owned by the Miller family in Dallas, Texas, USA, successfully gathered and held all five regulation-sized tennis balls on July 6, 2003.
 

Prilozi

  • 94912.jpg
    94912.jpg
    12,8 KB · Pregleda: 10
Mozda i jeste nebitno dobra je slika u svakom slucaju:) Evo ovo nije sigurno fotomontaza i provereno je. The world record for the most tennis balls held in the mouth by a dog at one time is five. Augie, a golden retriever owned by the Miller family in Dallas, Texas, USA, successfully gathered and held all five regulation-sized tennis balls on July 6, 2003.

losmi i ja imam tu sliku na kompu
 
Evo jos necega sto je neverovatno. Hercules: The World's Biggest Dog Ever According to Guinness World Records. Hercules was recently awarded the honorable distinction of World's Biggest Dog by Guinness World Records. Hercules is an English Mastiff who has a 38-inch neck and weighs 282 pounds. With "paws the size of softballs" (reports the Boston Herald), the three-year-old monster is far larger and heavier than his breed's standard 200lb. limit. Hercules' owner Mr. Flynn says that Hercules weight is natural and not induced by a bizarre diet: "I fed him normal food and he just "grew"... and grew and grew and grew. Pitam se samo gde drzi ovog "psa":)

Jeste fotomontaza vidi se oko psa kako je trava i ostalo zamagljeno
 
Hm, da, to nije nista novo, cak i u nekim americkim filmovima se spominje iznajmljivanje pasa.
Inace sam skoro procitala da je u nekoj zemlji, e sad ne mogu nikako da se setim kojoj, jedan covek napravio lokal u koji moze da dodjes i da izmazis macke koje tu zive, vreme nije ograniceno, a cini mi se da je to kao usput i kafic. Razlog je taj sto vecina ljudi ne moze da ima ljubimce, u ovom slucaju macke, jer dosta putuju i zauzeti su i sl.

Taj kafic je u Kini ili u Japanu.Procitala sam o u Politikinom zabavniku.
 
Ti ljudi koji putuju mogu da imaju svoje ljubimce a da ih daju u pansion ili nekome da ih pričuva par dana ako putuju.
Nekako mi je bezveze to razvlačenje životinja na vikend ko da su igračke. Jadni kako li su samo zbunjeni i uplašeni.
 

Back
Top