Da li do kraja citate knjigu koja vam se NE dopada?

Цлио

Zainteresovan član
Poruka
278
Tema o najgorim knjigama ja aktuelna i stalno se dopunjuje novim postovima. Ako neko ima knigu za lektiru, a ne dopada mu se mora da je procita ( bar je tako bilo u moje vreme ), odlican primer je "Lelejska gora" M. Lalica, koju mnogi pominju.
Nezgodno je kad vam neko pokloni ili preporuci knjigu, vama se ne dopada :rolleyes:, ali ja takve knjige procitam iz kurtoazije.
Nekada sam citala knjige do kraja, kakve god bile, mada mislim da iskusan citalac vec posle prvih stranica ( sve zavisi njihovog broja ) moze osetiti da li tu ima nesto za njega.
Kao sto sam rekla nekada sam citala sve i svasta do kraja, sad kad vidim da knjiga nije po mom ukusu, lepo je ostavim, zasto da se mucim i silim, a toliko knjiga koje bi se meni dopale stoje ne policama neke biblioteke i cekaju me ;) ?
Uvek postoji mogucnost ponovnog uzimanja knjige u ruke, nakon nekoliko godina, npr. "Uliksa" Dzjemsa Dzojsa nisam procitala, a imam knjigu, gledamo se godinama :shock:, jednom sam probala, nije islo, ali probacu opet. Sad bih mogla da nastavim pricu o dobrim i losim knjigama, knjigama koje bi svako trebao da procita, npr. knjigu koju pominjem, ali da ne sirim pricu.
Pitanje imate u naslovu teme.
 
Ne volim da ne pročitam knjigu do kraja, mada ima i takvih slučajeva. Ponekad poslije dvadesetak strana vidiš da bi čitanje bilo obično gubljenje vremena. Ipak, nastojim da se držim provjerenih preporuka, prikaza i kritika, pa da nešto loše i ne uzimam u ruku. Ima knjiga za koje ne mogu da kažem da su loše, ali jednostavno mi se ne dopadaju, nisu po mom ukusu. Takve obično iščitam do kraja ali ide mi sporo i predstavlja napor.
 
Ranije jesam, tj. citala sam do kraja bez obzira na to sto mi se ne dopada. Prestala sam to da radim iz jednog vrlo jednostavnog razloga - posle nekoliko meseci ne mogu se setiti gotovo nicega od radnje, a posle 2-3 godine cak nisam ni sigurna da li sam je ikada procitala... Jednostavno je interesantniji sadrzaji istisnu iz mog pamcenja, i postavlja se pitanje sto bih gubila vreme na knjigu koju uspesno zaboravljam.
U svakom slucaju - gubljenje vremena. Suvise je malo vremena da bi se troslilo na neinteresantne knjige.
 
Ranije jesam, tj. citala sam do kraja bez obzira na to sto mi se ne dopada. Prestala sam to da radim iz jednog vrlo jednostavnog razloga - posle nekoliko meseci ne mogu se setiti gotovo nicega od radnje, a posle 2-3 godine cak nisam ni sigurna da li sam je ikada procitala... Jednostavno je interesantniji sadrzaji istisnu iz mog pamcenja, i postavlja se pitanje sto bih gubila vreme na knjigu koju uspesno zaboravljam.
U svakom slucaju - gubljenje vremena. Suvise je malo vremena da bi se troslilo na neinteresantne knjige.


Ispada da se stalno ubacujem, ali i ovo bih mogla da potpisem.
Bilo je knjiga koje sam procitala i zaboravila, ne posle nekoliko meseci, nego nekoliko minuta ( sto imam memoriju :wink: ). To su bile knjige koje su mi pklonjene ili date na citanje se preporukom, pa nisam imala kud. Valjda je mozak odbio da prihvati sadrzaj :confused:
 
kniga koju sam procitao na silu i koju bas po tome i pamtim je "parfem" patrika ziskinda.ja i brat kupili je mami za rodjendan jer nam je prodavacica ishvalila.kao teska je za citanje ali je izuzetna,dobila silne nagrade, najprevodjenija nemcka knjiga jos od "na zapadu nista novo" itd.kad ono mama mi rece da goru knigu u zivotu nije citala.tu se ja zainatim da vidim dal' me slaga prodavacica ili moja mama izvodi i jedva je nekako procitam do kraja.inace, knjiga oskudeva i sa dijalozima i monolozima najveci deo je prilicno nezanimljiva naracija pisca.kraj je zanimljiv ali celokupan utisak tugaljiv.
MAMA JE BILA U PRAVU:lol:
da li je neko mozda procitao ovu knjigu i ima drugacije utiske?
 
kniga koju sam procitao na silu i koju bas po tome i pamtim je "parfem" patrika ziskinda.ja i brat kupili je mami za rodjendan jer nam je prodavacica ishvalila.kao teska je za citanje ali je izuzetna,dobila silne nagrade, najprevodjenija nemcka knjiga jos od "na zapadu nista novo" itd.kad ono mama mi rece da goru knigu u zivotu nije citala.tu se ja zainatim da vidim dal' me slaga prodavacica ili moja mama izvodi i jedva je nekako procitam do kraja.inace, knjiga oskudeva i sa dijalozima i monolozima najveci deo je prilicno nezanimljiva naracija pisca.kraj je zanimljiv ali celokupan utisak tugaljiv.
MAMA JE BILA U PRAVU:lol:
da li je neko mozda procitao ovu knjigu i ima drugacije utiske?

Ja sam je procitala, ostala mi je u secanju kao zanimljiv triler, ali nista vise od toga.

@tema
Ne citam na silu, ali retko kada uopste i uzmem u ruke knjigu koja mi se ne dopada... i ne citam poklone iz kurtoazije :lol:
 
poklonu se u zube ne gleda:) Pa meni kad neko pokloni knjigu uvek barem pokusam da je procitam, pa se cesto zainatim da je procitam jer ako sam potrosio dva sata na nju mogu i jos 5.jer to znaci da ti takvu knigu ni ne otvoris? pojasni

Da, to znaci da je ni ne otvorim. Vise mi se to ne desava - da dobijem knjigu koja nije za mene - ali ranije, dok sam jos pravila klinacke rodjendane sa poklonima za veliki broj ljudi, desilo mi se da dobijem knjigu od nekoga ko je u sasvim drugacijem fazonu od mene, i ako se radilo o piscu kog ne volim - nisam citala. Zahvalna sam za poklon, al ne mogu da ga citam. Kada bih terala sebe da citam nesto sto me ne interesuje, prestala bih da budem zahvalna za poklon.
 
da dobijem knjigu koja nije za mene
pa otkud znas da nije za tebe ako je nisi procitala? cesto covek ne zna sta je za njega dobro.ko zna koliko si dobrih knjiga propustila zbog takvog stava, i ko zna cega si se jos u zivotu lisila.
ajde malo da se svadjama plz ali kulturno( nemam nista protiv tebe) ali mi je malo dosadno trenutno:)
p.s. kazi mi nesto gadno ali ipak sa merom:) pa cu posle ja tebi...
 

Back
Top