AMIGA

Ja imam C-64. Ali na polici u dnevnom boravku mi stoji brdo starih magazina Moj Mikro, a jedne od najdražih recenzija bila su mi upravo one za Amigu 1000, Amigu 500, Amigu 2000 i Atarij Mega ST. :)

Ah, kad se samo sjetim... tada, davno, sanjao sam kako će jednog dana na stolu i u mojoj sobi stajati neki od tih divnih starih računara... :)

Ja imam C-64. Ali na polici u dnevnom boravku mi stoji brdo starih magazina Moj Mikro, a jedne od najdražih recenzija bila su mi upravo one za Amigu 1000, Amigu 500, Amigu 2000 i Atarij Mega ST. :)

Ah, kad se samo sjetim... tada, davno, sanjao sam kako će jednog dana na stolu i u mojoj sobi stajati neki od tih divnih starih računara... :)

http://www.old-computers.com/museum/computer.asp?c=63
 
Ja sam imao i C-64 i Amigu 500........Kada sam imao C-64 igre mi bile do yaya u odnosu na Spectrum ZX a kada sam prešao na Amigu 500 kao da sam sa Pentiuma I prešao na Pentium sa nekim Quadra core-om.......:mrgreen:

Imao sam priliku da davne 1995 uživo vidim i probam Amigu 4000 ako se ko seća te mašina....Ne sećam se tehničkih karakteristika ali znam da je na čini mi se Comdex-u u Las Vegasu te 1995 godine multimedijalne aplikacije predstavljane umesto na PC-ju na ovoj Amigi.............
 
Ja sam imao i C-64 i Amigu 500........Kada sam imao C-64 igre mi bile do yaya u odnosu na Spectrum ZX a kada sam prešao na Amigu 500 kao da sam sa Pentiuma I prešao na Pentium sa nekim Quadra core-om.......:mrgreen:

Imao sam priliku da davne 1995 uživo vidim i probam Amigu 4000 ako se ko seća te mašina....Ne sećam se tehničkih karakteristika ali znam da je na čini mi se Comdex-u u Las Vegasu te 1995 godine multimedijalne aplikacije predstavljane umesto na PC-ju na ovoj Amigi.............

Ja sam najvise voleo spectrum i njegov divni zvuk i boje (8 boja i 8 tonova):lol::lol::lol::lol:
 
a kako to bio računar? baš bio i miš i tastatura i OS i sve to?

ja prvo na šta sam pomislio je neka konzola kao SEGA samo što ima tastaturu al izgleda to nije to
 
Evo kako izgleda amiga
Amiga%20500.JPG
 
au sunce ti poljubim...pa kakve su se igre igrale na ovom čudu :shock: ja mislio da prvi kompovi bili 286..na neku tu foru a ono tuki brate
 
au sunce ti poljubim...pa kakve su se igre igrale na ovom čudu :shock: ja mislio da prvi kompovi bili 286..na neku tu foru a ono tuki brate

Eh da si ti meni ziv i zdrav pa znas li da je animacija u Terminatoru 2 radjena na Amiga 4000 !?!?!?
Tada PC nije mogao ni da primirishe u snazi a bogami i ISKORISHCENOSTI kao i optimizovanosti procesora !
 
au kako je moglo to da mi promakne :shock: ovo je kao moderna mašina??? onaj baja iz terminatora onaj zao robot je na tom kršu rađen??? skidam kapu :shock:
 
Tada je PC bio krs a Amiga je bila THE MACHINA:D

Tacno tako.....secam se da sam se smejao kada sam video grafiku na 286, 386......pa i 486 Pc racunarima....jaoo.....
Nista nije ravno Amiga 1200 tada bilo za igranje..........osim Amiga 4000 ...koja je dugo godina bila monstrum :D
Prelep racunar.....a koliko je recimo podataka tada moglo da stane na jedan HD od 600 mb :D
Kao danas da kupish hard disk od 6Tb :D
 
Poslednja izmena:
Amiga je bila masina za PC. Kako su mi samo ortaci sa PCjem zavideli na raskosnoj grafici i zvuku. Danima smo visili kod mene i igrali legende, dan danas neprevazidjene. Jedno pitanje ako neko moze da pomogne. Svojevremeno sam radi muziku za demoe i neke igre. Ostale su mi na floppy diskovima u amiga formatu. Da li neko ima prepovezan flopy ili umrezenu amigu sa pc-jem da prebacim to. Platicu za uslugu. Ne bih voleo da izgubim preko 200 kompozicija.
 

Back
Top