zasto otvara search?

salbo_pismena

Ističe se
Banovan
Poruka
2.767
odjednom se desilo
sve je lepo redilo
i sada radi, sa tom razlikom da kada otvorim my com..i prikazu se particije i cd rom
kada kliknem da otvorim bilo koju particiju na disku ili cd rom on mi otvara prozor za search...i nudi mi da pretrazim tu particiju
.prozor se or=tvara u exploreru normalno samo ako idem na desni klik pa explorer
kako da mu naredim da se otvara u exploreru odmah bez desnog klika a ne u modelu search?
 
Najlakše je reinstalirati sistem.....Ali da li isto radiš i kad ti se pokvari veš mašina ? Odeš kod majstora i kažeš da izmeni SVE delove ?

A da probamo ipak prvo sa System Restore ?
 
e system restore ...nema mi u meniju
kroz start ,,kada idem
ne tamo gde bi trebalo da bude system restore ,,pise empty
dakle ,,
ne moze,
sistem nisam reinstalirala jer mi sve radi perfektno pa se plasim da ne kvarim,,,
..a i nadam se da cu cuti neki jednostavniji predlog
 
<Zaimb>

Uradi ovako: START -> Kontrolna tabla -> Opcije fascikle -> Tipovi datoteka -> Selektuješ "Drive" -> Više opcija -> od ponuđenih komandi selektuješ "Open" -> Set Default -> OK ! I to je to! Rešen problem!
 
nije cekirano turn restore
kaze da negde radi svoj posao
ali ja ne znam doci do njega
kroz start meni kada dodjem ,,,do system tools pise emty
ja sam pre par nedelja
uradila nesto ,,sto sam nasla u mikro casopisu
neke kodove sam upisala u dosu
i stvarno odlicno radi od tada
ne gusi se,ne napadaju ga virusi toliko sve je ok
samo sto ,,nemam nestala ja system restore iz menija
a meni je ona potrebna mnogo mnogo
 
Vidi u ovom direktorijumu C:\WINDOWS\system32\Restore, tu treba da ti se nalazi ikonica rstrui (što je u stvari System restore), klikni na nju i pokrenuće se. Desnim klikom možeš da je dodaš START meniju, negde na desktopu itd. Probaj pa javi!
 
jesss,,,
nasla sam
jao kako je to divno kada su odgovori jednostavni:)
pogotovo na probleme koje izgledaju slozeno
,,,e sada,da bi ti neko dao jednostavan odgovor na komplikovano pitanje,taj neko stvarno mora da ima dobro znanje
jao hvala ti


ti si moj andjeo:) virtuelni andjeo:)
 
samo da znas
ustedeo si mi vreme i vreme
samo jos jedno pitanje
kako da restore tacku snimim na cd
ne back up nego restore
mada ja ne znam u cemu je razlika sustinska izmedju restore tacke i beck up
ali meni vise pomaze
restore tacka ne znam kako
 
Razlika između System restore-a i Back up-a je, po meni, skoro nikakva, s tim što System restore to sve odradi automatski, dok Back up sistema radiš ručno. System restore je karakteristika Windows XP i ME, dok ga ostali Windowsi nemaju. E sad, restore tačku, koliko je meni poznato, ne možeš da snimiš na CD, ali možeš da napraviš Image file sistema pomoću programa Hirens boot ili recimo Norton ghost-a. Obično se ta tzv. rezervna kopija sistema pravi odmah nakon sveže instalacije Windowsa, pre nego što se kompjuter nabudži raznoraznim programima i dok su registar baze još uvek intaktne.

ti si moj andjeo:) virtuelni andjeo:)

aneo8mp5.png


 
Razlika između System restore-a i Back up-a je, po meni, skoro nikakva
Pa System Restor kao sto mu ime kaze pravi sliku\rez.kopiju sistema(ili dela) ali ne i dokumenata, slika, muzike, emaila itd..
Back UP to radi(tj ti selektujes sta ces) ali ne snima promene u sistemu;)
Tako da su u slucaju M$ovih proizvoda to potpuno dve razlicite stvari.

A ovo sto DekiM kaze za image fajl, ako su ti MyDocuments na C:\ i u njima su ti svi vazni podaci, image fajl C:\ particije ce ti zavrsiti oba posla+mozes da ih narezes na CD\DVD...
 
Pa System Restor kao sto mu ime kaze pravi sliku\rez.kopiju sistema(ili dela) ali ne i dokumenata, slika, muzike, emaila itd..
Back UP to radi(tj ti selektujes sta ces) ali ne snima promene u sistemu;)
Tako da su u slucaju M$ovih proizvoda to potpuno dve razlicite stvari...
Dobro, slažem se da System restore pravi samo tačku oporavka sistemskih fajlova, dok se Back up-om mogu kopirati bukvalno svi podaci na kompjuteru i može se kreirati disk za spasavanje sistema koji se kasnije može iskoristiti za oporavak Windowsa u slučaju ozbiljnog otkazivanja!
 
System restor ne mozes snimiti, on se nalazi u folderu "System Volume Information" na svakoj particiji, ali ti podaci ti nista ne znace bez samog OSa. Tj. sa njima ne mozes da povratis OS sem ako ti on ne nudi tu mogucnost.

I sta sad...
A ovo sto DekiM kaze za image fajl, ako su ti MyDocuments na C:\ i u njima su ti svi vazni podaci, image fajl C:\ particije ce ti zavrsiti oba posla+mozes da ih narezes na CD\DVD...
I to ti zavrsava posao, pa sta mislis zasto ima masa programa, upravo za to...jer sam XP nema tu mogucnost;)
 
Ne!!!!
Jer novi OS nece znati sta da radi sa njima...pored tih podataka treba jos neka informacija za koju neznam gde se nalazi(mozda u registru).

Ali nije mi jasno sta si zapela za SystemRestore. Ako hoces da u slucaju da se nesto desi imas OS kakav si imala...uradi image particije C gde je OS i svaki put kad je vratis imaces identicni OS:roll:
Pogledaj Acronis True Image...nudi image OSa, fajlova, emaila...ma svega...http://www.acronis.com
 
Da,imas nekoliko boljih programa za back up cele particije zajedno sa OS.
Ja koristim norton ghost i odlicno zavrsava posao.Image particije napravis za minut-dva i mozes to raditi svaki put kad ti padne na pamet.Uglavnom se radi sa svezim win-om ali mozes i kad ga podesis i sredis kako vec tebi odgovara.Posle ces uvek za dva-tri minuta imati OS u onom stanju u kakvom je bio kad si pravila image.
Nemora biti norton ghost moze i bilo koji drugi slican.
Probaj zaboravices na Sistem Restore sigurno.;
 

Back
Top