Ishrana... Zdrav zivot.

Vril

Primećen član
Poruka
514
Postovani evo ja napravih ovu temu da bi mi neko pomogao... Sta preporucuju strucnjaci? Sta treba jesti da bi se ubrzao metabolizam i brze topila mast:)? Sta treba jesti kako bi uneli sto vise proteina... I ostalo... Mislim da sto se tice zitarica... musli i bonzita ubedljivo su najaci na ovim prostorima... Pa da cujem i Vas.
 
Musli izbegavam jer skoro svaki ima dodat secer, kao i "Corn flakes"..Doruckujem uglavnom palentu ili kacamak, ako nadjem musli bez dodatog secera onda moze... "Corn flakes" nikad ne jedem - jer mu dodaju secer. To mi je preporucio nurticionista...Imam jedan "normalan" obrok dnevno - u smislu variva, supe, corbe i parce mesa (oko 200 grama, ili 300 ako jedem ribu)... Bez hleba. Nista przeno, nista pohovano...Iskljucivo bareno ili sa rostilja i jedem svega 100 gr integralnog hleba dnevno...I vezbam makar svakog drugog dana - u zavisnosti od obaveza, normalno
 
pa stos je u tome sto ja imam 65kg na 180cm... :D mislim tanak sam ja samo sto se cesto prejedavam pa se naduje stomak ko bure... pa pitam sta da jedem da mi se to salo sagori...

Zelis da ubrzas metabolizam i da smrsas, a imas 65 kg na 180cm? Onda si prilicno mrsav. Mozda imas onaj slucaj gde imas salo oko stomaka, a tanke ruke i noge... ili gresim?. Ja bih ti savetovao da sagores to oko stomaka sto te usporava i posle toga skoncentrises se na masu do kraja leta.

Jedi redovno, svaki dan po manji obrok. Po mogucnosti da svaki obrok sadrzi veci broj proteina (riba,meso, mleko, jaja itd). Nemoj preskociti nijedan obrok. Ujutru (kad ustanes pa do 12) mozes jesti voce, posle 13 jedi zivotinjsku hranu, uvece jedi salate i posle 8 nemoj nista jesti. Nemoj jesti slatkise uopste, nemoj jesti hleba, nemoj jesti testa, niti kolaca. Svaki dan otrci 30 minuta sporim tempom + trening tezine. Tako radi 2-3 nedelje. Ako budes disciplinovan da se ne prejedes, da legnes ranije, da sve radis kako sam opisao trebalo bih da izgubis vecinu toga.

Posle toga mozes se skoncentrisati samo na kvalitetnu misicnu masu. U smislu da povecas kilazu u dizanju, povecas forsiranje bicepsa i tricepsa, povecas unos UH, i proteina.
 
Zelis da ubrzas metabolizam i da smrsas, a imas 65 kg na 180cm? Onda si prilicno mrsav. Mozda imas onaj slucaj gde imas salo oko stomaka, a tanke ruke i noge... ili gresim?. Ja bih ti savetovao da sagores to oko stomaka sto te usporava i posle toga skoncentrises se na masu do kraja leta.

Jedi redovno, svaki dan po manji obrok. Po mogucnosti da svaki obrok sadrzi veci broj proteina (riba,meso, mleko, jaja itd). Nemoj preskociti nijedan obrok. Ujutru (kad ustanes pa do 12) mozes jesti voce, posle 13 jedi zivotinjsku hranu, uvece jedi salate i posle 8 nemoj nista jesti. Nemoj jesti slatkise uopste, nemoj jesti hleba, nemoj jesti testa, niti kolaca. Svaki dan otrci 30 minuta sporim tempom + trening tezine. Tako radi 2-3 nedelje. Ako budes disciplinovan da se ne prejedes, da legnes ranije, da sve radis kako sam opisao trebalo bih da izgubis vecinu toga.

Posle toga mozes se skoncentrisati samo na kvalitetnu misicnu masu. U smislu da povecas kilazu u dizanju, povecas forsiranje bicepsa i tricepsa, povecas unos UH, i proteina.

Ovo do 12.00 jesti samo voce je dijeta koju sam drzala dok sam se bavila sportom kako bih skinula visak od 5 kg...Samo sto sam jela hleb, ali crni
 
uuh!!! da bas takava sam tanke ruke i noge... a stomak ooOOooooooo! ma ne mogu da ne jedem hleb :( a meso obozavam i jedem i voce i bonzite... a sad u poslednje vreme mnogo kolaca... to cu da izbacim! a kako rekoh krenuo sam na realni aikido pa tako da sam aktivan sad... tri put nedeljno... nije mnogo ali bolje i to nego nista... hehe' a sto se tice mase... daada trebao bih da je nabacim... radim sklekove... to mi nije tesko jer sam lagan :D
 
pa ne mogu to toliko koliko i sklekove... znojim se od trrbusanjaka kao lud
uradim recimo u roku od tri dana 50 kom :(
a jedan mesec prosle god. sam isao u teretanu dnevno sam ih radio 200 i nista :D
a zgibovi me muce ali dobro... videcemo od R. Aikida. D:
 
uuh!!! da bas takava sam tanke ruke i noge... a stomak ooOOooooooo! ma ne mogu da ne jedem hleb :( a meso obozavam i jedem i voce i bonzite... a sad u poslednje vreme mnogo kolaca... to cu da izbacim! a kako rekoh krenuo sam na realni aikido pa tako da sam aktivan sad... tri put nedeljno... nije mnogo ali bolje i to nego nista... hehe' a sto se tice mase... daada trebao bih da je nabacim... radim sklekove... to mi nije tesko jer sam lagan :D

Bonzita i nije neka super hrana :) Pre bih ti preporucio banane, ili bilo koje voca. Ukusnije je, ima vise vitamina i minerala i brze se apsorbuje u organizam, ima vise enzima koji olaksavaju varenje i jeftinije je. Kod mene u mega marketu 1kg banana je 64 dinara trenutno. Osim toga sto radis sada, ubaci i trcanje. Koristice ti mnogo kasnije u zivotu ;) Pocni da izgradujujes kardio-vaskularni sistem dok si mlad, sto se tice trening tezine, to batali. Samo radi sklekove, zgibove, trbusnjake, trcanje i ostale ovakve vezbe.
 
voda je zakon... Ja sam tako smršao 12 kila za 3-4 meseca... Popijem čašu- dve pre obroka i jednu za vreme obroka... Al kad pogledaš išao sam na trčanje ujutru, parkour tokom dana, uveče malo teretana ili thai chi, kako kad... al sam bio aktivan... al sam tad i ždrao ko svinja...
 
Pa to sto kazu :) ako bi se oslanjala na svaku tudju rec nasla bi se u velikoj konfuziji. Jer obicno neki kazu "ovo" za tu oblast, drugi kazu drugo "ono" za istu oblast. I oba istrazivanja su "naucno ispitana".

A i ne razumem zasto da je voda losa ako se mesa sa hranom. Nas organizam se uglavnom sastoji iz vode i kako god da uneses vodu on ce naci nacin da je apsorbuje. Vise stete moze da prouzrokuje hrana nego voda :)
 

Back
Top