IMAJU LI MASONI IKAKVOG POLITIČKOG UTICAJA U SRBIJI?

ILLUMINAT

Domaćin
Banovan
Poruka
3.050
:twisted:...Ciljevi savremene masonerije...:twisted:

Veliki majstor italijanske masonske lože Gustavo Rafi objašnjava, u intervjuu datom podgoričkoj „Pobjedi”, da masone ne zanima vlast, već nešto sasvim drugo. Oni ne žele da vladaju, nego naprotiv, da ovo kompjuterizovano društvo vrate pravim vrednostima, čija je jedina mera čovek.

- Svet je izgubio kompas. Savremeni režimi su učinili da živimo u društvu sa brojnim sukobima - od etničkih, do nacionalnih i verskih. Ali, iako smo se oslobodili socijalizma i vratili zakonima tržišne privrede, danas nisu pobedile demokratske ideje, već ekonomski razvitak koji se zasniva na tržištu. Tržište je postalo centar čovekovog sveta, ljudi su počeli da razmišljaju isključivo u skladu sa njim. To isto tržište menja svet i prilagođava ga sopstvenim vrednostima. Istorijski gledano, tržište je vratilo sat vremena za 50 godina unazad i zato je neophodna nova renesansa modernog sveta koja će čoveka vratiti sopstvenim vrednostima. Ovo je suštinska vizija i cilj masonerije u savremenom svetu.

A evo šta o masonima i njihovim ciljevima misle naši istaknuti intelektualci:

Dragomir Acović član Krunskog saveta:

- Nisam upoznat, ali me ne bi iznenadilo da je njihov uticaj veliki. U prirodi masonskih organizacija je da okupljaju uticajne ljude. Prirodno je da kada se ljudi od uticaja nađu zajedno razgovaraju, razmenjuju mišljenja i shodno tome deluju, bilo da je reč o sportskom klubu ili masonskoj organizaciji.

Nikola Samardžić, istoričar:

- Masoni ne postoje kao jedinstvena organizacija, podeljeni su na lože i svaka zastupa određene lokalne interese. U Srbiji je paradoks da se uvek znalo ko je mason, iako su masoni tajna organizacija. Uticaj masonerije je primetan od Prvog srpskog ustanka, jer je poznato da su neki od istaknutih ljudi ustanka bili masoni, koji su se povezali sa „Mladom Italijom” u kojoj su, takođe, bili masoni. Ipak, njihov uticaj je prenaglašen, jer ako imate relativno otvorene institucije i demokratske izbore, onda se zna ko ima uticaj.

Čedomir Čupić, profesor Fakulteta političkih nauka u Beogradu:

Pretpostavljam da su masoni imali uticaja u intelektualnim krugovima, ali kakav - teško se može kazati. Gotovo sam siguran da u političkom životu masoni nisu imali uticaja ni pre, a ni sada, jer bi politička scena i politički poredak bili uredniji.

Ljubomir Živkov, novinar Vremena:

Ne poznajem masone, ali smatram da oni imaju neznatan i blagotvoran uticaj u Srbiji. Po meni je to mistifikovana organizacija koja je možda nekad postojala. Ne znam čak ni da li je Tito bio mason. Pošto sam novinar vizu ponekad dobijem brže od ostalih, pa su me neki osumnjičili zbog tih brzih dobijanja viza da sam mason.

Da li je baš sve tako kako ovi umni ljudi govore?
 
eremita masoni nisu sekta jer su veoma stari. Stariji su 4000 godina od hrišćanstva.


Немам прикладинији израз да бих објаснио те мрачњаке. Највише личе на секту, призивају мрачне силе, баве се разним црномагијским стварима, приносе крвну жртву... итд.итд.





 
Sada je po masonskom kalendaru 6008. godina. Ali je opštepoznat istorijski podatak da masonerija zaista jeste stara oko 6000. godina. Zamolio bih diskutante da malo više pažnje obrate na politički uticaj masona u Srbiji.

Они су Југославију створили - они су је и растурили. Сада их има веома много у свету и сви се баве политиком (из сенке) тј. баве се ОСВАЈАЊЕМ ВЛАСТИ и успостављањем "светске над-владе" и "једног владара" о коме има података као о Сатани у Откровењу Јовановом. Понашају се као неки ментални октопод...
 
Možda je ozbiljnije ovako nešto. Masonska loža (bez braće naravno):

12.jpg


5.png


6.png
 
Као прво, маса ствари која је о масонима написана је чиста бесмислица. Нема ту никаквих жртвовања, силовања невиних девојака, испијања крви и сл. Све је то којешта.
Код нас су масони имали вишеструки значај. Допринели су доста тога доброг, али било је и неколико погубних ствари. Свакако, једна од најлошијих је она везана за 27. март, када је део масонерије, који је био под контролом енглеских ложа, помогао и у већој мери организовао читав "удар" и демонстрације... Другим речима, оне ложе које су независне и национално опредељене - нису под контролом енглеских ложа.
 
Zapravo skinuo si ove slike sa

www.templari.org.yu

a da pritom ne znaš da su templari masonsko-hrišćanski Red a ne nekakva opasna iluminatsko-satanska organizacija.

Мислим да пишеш веома произвољно и да знање о масонерији искључиво имаш преко интернета - зато овако и реагујеш. Намерно постујем темпларе - јер они су за Србију тренутно НАЈОПАСНИЈИ и ЧИНЕ НАМ ВЕЛИКО ЗЛО.

Када би знао њихове ритуале и детаље истих као и њихов начин "рада" и "деловања" не би овако писао.
Масон је - масон. Какав, бре, "масонско-хришћански" ред. Можда они тако за себе кажу - али немају никакве благе везе са хришћанством - то је само начин да се увуку у Храм Божији......да би га разорили изнутра...
 
:twisted:...Ciljevi savremene masonerije...:twisted:

Veliki majstor italijanske masonske lože Gustavo Rafi objašnjava, u intervjuu datom podgoričkoj „Pobjedi”, da masone ne zanima vlast, već nešto sasvim drugo. Oni ne žele da vladaju, nego naprotiv, da ovo kompjuterizovano društvo vrate pravim vrednostima, čija je jedina mera čovek.

- Svet je izgubio kompas. Savremeni režimi su učinili da živimo u društvu sa brojnim sukobima - od etničkih, do nacionalnih i verskih. Ali, iako smo se oslobodili socijalizma i vratili zakonima tržišne privrede, danas nisu pobedile demokratske ideje, već ekonomski razvitak koji se zasniva na tržištu. Tržište je postalo centar čovekovog sveta, ljudi su počeli da razmišljaju isključivo u skladu sa njim. To isto tržište menja svet i prilagođava ga sopstvenim vrednostima. Istorijski gledano, tržište je vratilo sat vremena za 50 godina unazad i zato je neophodna nova renesansa modernog sveta koja će čoveka vratiti sopstvenim vrednostima. Ovo je suštinska vizija i cilj masonerije u savremenom svetu.

A evo šta o masonima i njihovim ciljevima misle naši istaknuti intelektualci:

Dragomir Acović član Krunskog saveta:

- Nisam upoznat, ali me ne bi iznenadilo da je njihov uticaj veliki. U prirodi masonskih organizacija je da okupljaju uticajne ljude. Prirodno je da kada se ljudi od uticaja nađu zajedno razgovaraju, razmenjuju mišljenja i shodno tome deluju, bilo da je reč o sportskom klubu ili masonskoj organizaciji.

Nikola Samardžić, istoričar:

- Masoni ne postoje kao jedinstvena organizacija, podeljeni su na lože i svaka zastupa određene lokalne interese. U Srbiji je paradoks da se uvek znalo ko je mason, iako su masoni tajna organizacija. Uticaj masonerije je primetan od Prvog srpskog ustanka, jer je poznato da su neki od istaknutih ljudi ustanka bili masoni, koji su se povezali sa „Mladom Italijom” u kojoj su, takođe, bili masoni. Ipak, njihov uticaj je prenaglašen, jer ako imate relativno otvorene institucije i demokratske izbore, onda se zna ko ima uticaj.

Čedomir Čupić, profesor Fakulteta političkih nauka u Beogradu:

Pretpostavljam da su masoni imali uticaja u intelektualnim krugovima, ali kakav - teško se može kazati. Gotovo sam siguran da u političkom životu masoni nisu imali uticaja ni pre, a ni sada, jer bi politička scena i politički poredak bili uredniji.

Ljubomir Živkov, novinar Vremena:

Ne poznajem masone, ali smatram da oni imaju neznatan i blagotvoran uticaj u Srbiji. Po meni je to mistifikovana organizacija koja je možda nekad postojala. Ne znam čak ni da li je Tito bio mason. Pošto sam novinar vizu ponekad dobijem brže od ostalih, pa su me neki osumnjičili zbog tih brzih dobijanja viza da sam mason.

Da li je baš sve tako kako ovi umni ljudi govore?

Mislim da su ciljevi koje on pominje stvarno njihovi ciljevi, ali u tradiocionalnoj, situalnoj masoneriji, koja vise ima veze sa religijom, nego sa svetovnim stvarima. Politicka masonerija i razne paramasonske organizacija su nesto sasvim drugo.

Kod nas je bio najpoznatiji slucaj bivseg americkog ambasadora Montgomerija, koji je pri posetama Nishu, prvo odlazio na sastanke Rotari-kluba na Masinskom fakultetu, a tek potom bi odlazio kod gradonacelnika Cirica.
 
Masonerija nije monolitna organizacija. Ima i hrišćanske, i muslimanske, i ateističke, i satanske i svakakve druge redove. Znam i njihove rituale, i nemam znanje preko Interneta, mnogo si me potcenio.

Хах... као и свака робна марка... има их "признатих" и "непризнатих", правих и лажних...

п.с. Нешто очигледно није у реду са твојим поимањем ових менталних наказа - ако су стари преко 4000 година како онда могу бити
hrišćanske, i muslimanske, i ateističke, i satanske i svakakve druge redove.

Нешто се не слаже, а ?

п.с. Нисам те потценио, напротив.........
 

Back
Top